Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

dal moze neko da mi kaze sta je ovo

Pozdrav, probajte ponovo da postavite sliku http://forum.krstarica.com/showthread.php/354104-Akcije-i-objašnjenja-moderatora
* Postoje nekoliko tema vezanih za pomoć oko numizmatike (procena, kvalitet, čišćenje ...) Ova vaša bi bila mnogo opširna pa je iz tog razloga nisam ni odobrio, Ukoliko imate neko pitanje, a da ne spada u već postojeće teme, slobodno se može otvoriti nova vezana samo za to.

Molim Vas, da mi odgovorite kolika je vrednost
Kovanice 1 Schiling iz 1774 godine i
Novcanice od 5 Dinara Narodne Banke Jugoslavije iz 1968.
Hvala unapred.

potrebne su slike, jer cena dosta varira u odnosu na kvalitet.
 
Odgovor:

Molim procenu za:

1 dinar 1912 Petar I Kralj Srbije (2 kom) - zavisno od stanja, F (3$), VF (6$), XF (15$), UNC (38$)
1 dinar 1915 Petar I Kralj Srbije (2 kom) - zavisno od stanja, F (5$), VF (15$), XF (35$), UNC (100$)
50 para 1915 Petar I Kralj Srbije - zavisno od stanja, F (1,25$), VF (2,5$), XF (5$), UNC (13$)
50 stotinki 1913 Ferdinand 1 car na blgarit (tako nesto pise) - zavisno od stanja, F (1,5$), VF (2,5$), XF (4$), UNC (12$), a u pitanju je Bugarska

ispod glave kralja pise schwartz
a ispod glave ove valjda ruske pare isto nesto sitno pise ne razumem sta

pozdrav
 
Pozdrav markoek,
kataloške cene se retko kad poklapaju sa trenutnim tržišnim cenama
Pogotovo u slučaju plemenitih metala, kada cenu kovanice više diktira trenutna cena materijala, nego njegova numizmatička vrednost.

Evo jedne sa aukcije krajem Maja (ne kod nas naravno) http://www.mcsearch.info/record.html?id=462533
vz-st (Vorzüglich-Stampelglanz), odnosno XF-UNC 310 EUR (~436 USD)

P.S. Ovo je možda zanimljivo za kolegu jevdokana ;)
* Gold Coins of the German Hanseatic cities and countries
PRUSSIA
 
XF (180$), UNC (225$), BU (275$), Proof (1800$)
@Markoek
To su cijene iz Kraus-ovog kataloga i ako se ne bavis numizmatikom nemoj da ih stavljas ovdje, neces ispasti pametan prepisujuci... Ovo sto si ti stavio nema nikakve veze sa realnoscu, te su cijene bile aktuelne kad je zlato bilo 650$ unca a sad je 1750$.

Taj zlatnik je iskovan u velikom tirazu, preko 15 miliona primjeraka pa nema neku numizmaticku vrijednost tako da se njegova cijena racuna po vrijednosti zlata, ima 7.965 grama 0.900 zlata, po trenutnoj cijeni na berzi to je 285 evra, ali tesko da ce ti neko dati toliko osim ako zlatnik nije savrseno ocuvan, okolina 250 evra je neka priblizna cifra sa kojom mozes da baratas.
 
@Markoek
To su cijene iz Kraus-ovog kataloga i ako se ne bavis numizmatikom nemoj da ih stavljas ovdje, neces ispasti pametan prepisujuci... Ovo sto si ti stavio nema nikakve veze sa realnoscu, te su cijene bile aktuelne kad je zlato bilo 650$ unca a sad je 1750$.

Taj zlatnik je iskovan u velikom tirazu, preko 15 miliona primjeraka pa nema neku numizmaticku vrijednost tako da se njegova cijena racuna po vrijednosti zlata, ima 7.965 grama 0.900 zlata, po trenutnoj cijeni na berzi to je 285 evra, ali tesko da ce ti neko dati toliko osim ako zlatnik nije savrseno ocuvan, okolina 250 evra je neka priblizna cifra sa kojom mozes da baratas.


Imaš pravo, nisam uzeo u obzir drastičnu promenu cene zlata.

Moja greška
 
Pozdrav svima.
Interesuje me da li ove marke imaju neku vrednost.
Poznanika zanima a ne zna gde da postavi pitanje ili eventualno da ih negde odnese na procenu.
Poslaće mi sličice da ih ubacim.
Za sada mi je rekao da su u pitanju poštanske marke iz doba Italijanske okupacije Crne Gore,da je u pitanju mala serija sa originalnom gumicom i falcom.
Ubaciću sličice kada mi stignu od njega na mail.

Pozdrav

http://imageshack.us/photo/my-images/543/originalslika4553181.jpg/
 
Poslednja izmena:
Da li moze neko nesto da mi kaze o ovom novcicu ?



Lucilla, Sestertius
Rome mint, circa 164-166 AD
LVCILLAE AVG ANTONINI AVG F, Draped bust right
VENVS, Venus standing left, holding an apple and raising drapery from left shoulder, SC in field
24.42 gr

da li biste je prodali?

kovanica je u stanju u kavom je, ja nudim 38 evra za nju
 
Poslednja izmena od moderatora:
evo probacu
postavljacu slike sa neta jer nemogu da stavim slike sa svog kompjtera
Novcici su isti kao na ovim slikama samo je godina druga

eBayISAPI.dll

eBayISAPI.dll

moj schilling je iz 1988

eBayISAPI.dll

eBayISAPI.dll

A ovaj novcic imam iz 1996

eBayISAPI.dll

moj novcic je iz 1986

Molim procenu:))
 
Pozdrav nadjaalilovic,

Za vaše kovanice možete dobiti relativno malo, kovane su u velikim serijama tako da nisu neka retkost. Jedino kanadski dolar vredi malo više, po trenutnom kursu oko 150 din. (još uvek je važeća, ako sam pročitao tačnu informaciju :) )
Za ove kovanice ne morate da postavljate slike, a za ubuduće postupak postavljanja slika možete videti ovde.


astero lepa Lucilla, ne bi bilo loše da se postave malo oštrije slike, ako ste u mogućnosti.
A evo je i u filmu "Gladiator" pored svog brata Komoda, u interpretaciji Connie Nielsen.
1uw4c6qx6mfcxqm4.jpg

:D
 
Molio bih procjenu za kovanicu sa sledecim natpisom
DOMINUS MEDIOLANI

FLORINO D ORO DI GIAN GALEAZZO VISCONTI DEL MCCCXCVI MILANO


Novcic je precnika 29mm debljine 1.4mm i tezine 6gr.

Hvala

ne bih da smaram, ali, post sam dao radi ujaka, koji je pronasao novcic, a on mene cima svaki dan, pa... ako bi neko od numizmaticara bio ljubazan....
ja se ovo razumijem ko mara u .....


hvala
 
ne bih da smaram, ali, post sam dao radi ujaka, koji je pronasao novcic, a on mene cima svaki dan, pa... ako bi neko od numizmaticara bio ljubazan....
ja se ovo razumijem ko mara u .....


hvala

:p
iskreno ovo ipak nije dosta podataka (barem meni), po natpisima koje si naveo više liči na neku noviju medalju, nego na kovanicu iz vremena Gian Galeazzo-a.
Boja materijala? Šta je prikazano na kovanici pored teksta?
Fotografija ili sken kovanice bi mnogo više pomogao od opisa rečima i brže bi došao do odgovora.
Pozdrav!
 

Back
Top