Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Engleski zlatnik iz 1920 sa jedne strane kraljica viktorija a sadruge strane sveti georgije ubiva azdahu oivicen brosem 18-karatnim zlatom.ukupna tezina 11.7 grama Ako neko zna vrednost,neka mi javi.Pozzz

Ако је Викторија онда на може бити 1920, осим ако није у питању нека либанска копија или приватна медаља. 1920 мора да има Џорџа V.
 
Da li mozete da procenite sledecih 6 novcica?
Postavljene su po dve slike za svaki novcic redom:

http://img838.imageshack.us/g/19082010053.jpg/

Hvala.

Vredelo bi prilično da su prave, a ovako vrede koliko i materijal od koga su napravljene. Bar jedna da je prava, ali koliko ja vidim sa slika, sve je sam falš :) Pozdrav, uz ogradu da je to samo moje mišljenje iza koga stojim, ali ima još ljudi na forumu pa neka kažu šta misle...
 

Prilozi

  • RIC74.jpg
    RIC74.jpg
    38,9 KB · Pregleda: 14
Ok je komad, pravi je, imao sam isti prije mjesec dana doduse 3 sam razlicita duzda imao (ludoviko manini, giovani cornell i bas ovaj francesco foscari), dao sam sva tri za po 150 eura/kom, mom dobrom prijatelju :) Mislim da je realna vrijednost ovog komada oko 180 eura i to je znaci puna kapa ali 250 eura hmmm da vrijedi toliko otisao bi vec, mislis da bi stajao tu bruku vremena.
Mislim ovo je samo moje misljenje, dobro bi bilo jos da ti kazu sta misle starije i dosta iskusnije kolege. Pozdrav.
 
Ok je komad, pravi je, imao sam isti prije mjesec dana doduse 3 sam razlicita duzda imao (ludoviko manini, giovani cornell i bas ovaj francesco foscari), dao sam sva tri za po 150 eura/kom, mom dobrom prijatelju :) Mislim da je realna vrijednost ovog komada oko 180 eura i to je znaci puna kapa ali 250 eura hmmm da vrijedi toliko otisao bi vec, mislis da bi stajao tu bruku vremena.
Mislim ovo je samo moje misljenje, dobro bi bilo jos da ti kazu sta misle starije i dosta iskusnije kolege. Pozdrav.

Ovaj je pritom mnogo slabiji od onog tvoga. Inače mislim da je realna cena onog tvog bila bar 200e jer je ipak u pitanju jako lepo očuvan cekin iz 15.veka, nije to šala, iako je foscari jedan od duždeva sa najdužim stažom.
 
Pa da, moj je bio dosta ocuvaniji, ali ako ih ja nabavim za recimo manje od 150 e dam ti za 150 e i zaradim brz i siguran cash ti uzmes 180 to je super i svi zadovoljni nema tu sta se prebijat covjek u 20ak e, a drago mi je da je otisao gdje treba kao i sve sto imalo valja :) A jeste bili su to jako lijepi komadi u onoj posiljci, izvrsno ocuvani, iako je meni licno najljepsa i najvrijednija bila ona od 5 perpera, to je numizmatika ovo je nista. Opet za ovak kvalitet 250 e je bas bas previse, vrijedi recimo po meni oko 140 e. Pozdrav
 
kolega neke od ovih vrede i po 500e

Pusti Jovke, vidis da covjeku nije dobro, da to su izuzetno vrijedni i rijetki numizmaticki primjerci, vec si se uvjerio sta da ti kazem.
Nikad mi nije jasno bilo sto neko daje ponudu ako se ne razumije u nesto, ovo je stvarno uvreda ali poznavajuci tvoje reakcije i temperament samo ti kazem da se ne palis i ignorisi samo ;)
 

Back
Top