Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

mene ipak zanima da li moji dukati(franc ios 1915 i 1911) imaju vecu vrednost od vrednosti tezine zlata,s obzirom da su probuseni,u odlicnom su stanju i dao mi ih pradeda koji kaze da je to njemu otac poklonio(znaci da su stvarno kovani u navedenim godinama)...tek sam pocetnik u numizmatici pa zato pitam...hvala unapred

Да нису бушени, 1911 би имао неку нумизматичку вредност, рецимо 100-150 евра, нека ме неко исправи ако грешим.

1915 је по твојој причи можда кован између два светска рата али то не мења чињеницу да је "нов ков" и као такав иде само као материјал. Да су их Аустријанци ковали са стварним годинама, данас би можда и био нумизматика, овако нико не може да каже са сигурношћу да тврди да није искован јуче.

Што се стања тиче, чим је бушен то је далеко од одличног. Бушење у најбољем случају преполовљује нумизматичку вредност, у најгорем је потпуно укида (остаје само цена материјала, што мислим да је случај са твојим 1911, али провери са Франц Иосом, он се у то најбоље разуме.)
 
Imam ja druze, postavio sam slike prije nekoliko postova...Madjarski talir 1735. godina...

Нажалост, по сликама би се рекло да га је стварно неко упропастио грубим чишћењем (као да га је шмирглао), али и гори примерци се продају по 30-40 евра.
 
Aha jeste izgreban, ali ja sam ga takvog dobio, tacnije moja mama je to uzela od mog pradjeda kad je umro...Imao sam podosta tih novcica, ali sam ih sve pogubio, ostao mi samo ovaj talir...Za 12 evra je nedam nikome...Mislim da mogu dobiti vise...Ako ne, onda ostaje kod mene ;). Koliko bih mogao dobiti za franc ios dukat kad bi ga odnio u zlataru? To mi se cini kao brz nacin prodaje...
 
Aha jeste izgreban, ali ja sam ga takvog dobio, tacnije moja mama je to uzela od mog pradjeda kad je umro...Imao sam podosta tih novcica, ali sam ih sve pogubio, ostao mi samo ovaj talir...Za 12 evra je nedam nikome...Mislim da mogu dobiti vise...Ako ne, onda ostaje kod mene ;). Koliko bih mogao dobiti za franc ios dukat kad bi ga odnio u zlataru? To mi se cini kao brz nacin prodaje...

Evo ja ti nudim 20e za talir, a posle cu da ga na ebay prodam za 100e(mala sala) :super:
 
Cini mi se da je 105 evra rekao za dukat, a ne za talir...Ispravi me ako grijesim...;)...A naravno da svako uvijek gleda da sto bolje prodje i da ce ponuditi minimalac...Ali to je normalno kod ljudi...:D
Jolish, ako si iz Beograda ili negde blizu kontaktiraj Franciosa. Mozes mu se javiti ili na teleon ili na mail postavio ih je na pdf Numizmatika.
Covek ima korektan odnos prema musterijama. Kod svih koje sam do danas sreo da otkupljuju i prodaju zlatnike i dukate, Francios ima najbolji odnos cene po koju kupuje i cene po koju prodaje, odnosno najbolje placa.
Vodi racuna da je cena zlata od pocetka juna kada je bila na maximumu, nesto manje od 1200E/finoj unci opala na oko
900E/finoj unci i dalje ima tendenciju opadanja.
 
Poslednja izmena:
Aha jeste izgreban, ali ja sam ga takvog dobio, tacnije moja mama je to uzela od mog pradjeda kad je umro...Imao sam podosta tih novcica, ali sam ih sve pogubio, ostao mi samo ovaj talir...Za 12 evra je nedam nikome...Mislim da mogu dobiti vise...Ako ne, onda ostaje kod mene ;). Koliko bih mogao dobiti za franc ios dukat kad bi ga odnio u zlataru? To mi se cini kao brz nacin prodaje...

Вреди више сигурно, сад колико стварно можеш да добијеш (код нас, без приступа иБеју) друго је питање. Ако ти је успомена, боље га чувај, обогатити се од њега сигурно нећеш.

Што се дуката тиче, не знам да ли код вас у БЛ има залагаоница или мењачница које откупљују злато, овде код нас у БГ углавном плаћају боље него златаре, мислим да би могло да се добије 70-75 евра (у златари око 60-65). Погледај по огласима, или обрати пажњу кад излазиш у град. За 20 евра долазити у Београд ти се свакако не исплати.
 

Back
Top