Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Moj nema vidljivih ostecenja na sebi, znaci dobro je ocuvan, samo ne znam od kog je materijala ova kovanica napravljena i kako se ona cisti, jer vidim da dosta vrijedi i ne bih zelio da ga unistim...Jedino kad ga ocistim mogu vam tacno reci u kakvom je stanju, tacnije postavicu vam sliku, pa sami procijenite...I jos samo jedno pitanje, volio bih da ga prodam, ali ne znam gdje, ni kako...Mozete li mi tu pomoci? Ja sam iz okoline Banjaluke, a 7.8.2010. ce u Banjaluci biti sajam kolekiconarstva, gdje ce biti i izlozba iz oblasti numizmatike, pa bih otisao tamo da se raspitam, ili po mogucnosti da ga prodam...Pozzz i hvala ti na odgovoru ;))
 
To je mađarski talir iz 1735 godine , kovnica K-B (Kremnica ili mađarski Kormocbanya) Vladar je otac Marije Terezije Karl III (1711-1740)


njegova vrednost nije velika izvini bila je greska nije austrijski vec je madjarski, ima mnogo slicnih pa se pogresi ponekad.

cene su izrazene u americkim $:

VG F VF XF UNC kvaliteti
45 80 125 175 $

naravno na nasem trzistu ce ceniti i manje jer nije isto nasi rostori i svet.

kod nas su cak i talirima placano, tako da ih ima dosta.
 
Poslednja izmena:
zna li neko shta je ovo i vredi li neshto?
DSC00612

DSC00613
 
Recite mi ljudi kako da ga pokusam sto bolje ocistiti, pa cu onda da stavim slike ponovo, posle ciscenja, pa da onda mozete dati zavrsni komentar sto se njega tice :D...Cini mi se da ima neke ogrebotine, ali je podosta prljav, pa ne mogu nista sa sigurnoscu reci...Kad ga ocistim, postavljam slike i to je to...;)

Ih, nije to lako... Ako ima ogrebotine dzaba ti ciscenje... Probaj sad da uzmes mlaku vodu, blag mlaz, i sodu bikarbonu, i sipas i kesice dosta sode, i onda stisnes i trljas, pa pod vodu, pa opet rljas, pa opet pod vodu... tako nekoliko puta i avers i revers pa mi javi rezlutate preko pp, nemoj da spamujes na forumu jer ovo nije to ta tema...
Pozzz
 
Recite mi ljudi kako da ga pokusam sto bolje ocistiti, pa cu onda da stavim slike ponovo, posle ciscenja, pa da onda mozete dati zavrsni komentar sto se njega tice :D...Cini mi se da ima neke ogrebotine, ali je podosta prljav, pa ne mogu nista sa sigurnoscu reci...Kad ga ocistim, postavljam slike i to je to...;)

Nemoj da ga čistiš, otići će mu cena dole automatski, više vredi ovakav.
 
Hvala brate ;)...Ma oticicu ja na taj skup, ne gubim nista...Pokusaju li me zeznuti, necu se dati...:D. A sta je sa ovim dukatom (Franc ios 1915)??? Ja ga imam u UNC stanju...Postavicu slike, valjda sutra, cisto da provjerite da li je UNC...

Небитно је да ли је УНЦ или не, то је "нов ков" (значи могао је да буде искован и ове године, без обзира што пише 1915) и вреди само као материјал, значи 90-100 евра.
 

Back
Top