Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Zaniteresovan sam za sljedeće kovanice u najmanje XF kvalitetu, zanima me da li ih ko prodaje i po kojoj cijeni: 1 dinar 1875, 2 dinara 1875 i 1879, 5 dinara 1879 i 1904, 20 dinara iz 1931, 50 dinara 1932, 1 perper 1910, 1912 i 1914 i 2 perpera 1910 i 1914.

Dzaba kad nisi iz Srbije, ja sam ti nudio i nikako da se dogovorimo, em hoces em neces...
Pozzz
 
Da li pise godina ili drzava? Ostavite sliku...

. Sa jedne strane su Robert e Jonh Kennedy a sa druge orao koji kandzama raskida lanac sa godinama njihovih rodjenja i smrti i natpisom E PLURIBUS UNUM . Pretpostavljam da je u pitanju. neka komemoracija ili sl. Precnik 3.4mm . unapred zahvalan
 

Prilozi

  • DSC00780.jpg
    DSC00780.jpg
    18 KB · Pregleda: 13
  • DSC00781.jpg
    DSC00781.jpg
    16,6 KB · Pregleda: 12
Poslednja izmena:
. Sa jedne strane su Robert e Jonh Kennedy a sa druge orao koji kandzama raskida lanac sa godinama njihovih rodjenja i smrti i natpisom E PLURIBUS UNUM . Pretpostavljam da je u pitanju. neka komemoracija ili sl. Precnik 3.4mm . unapred zahvalan

Ако нема ни земљу издавања ни деноминацију онда је сигурно неко приватно издање (медаља) а не новчић.
 
Ovo sam našao na netu pa da javim.

Pozivamo vas da svojim prisustvom uvelicate otvaranje 2.sajma antikviteta i kolekcionarstva Banja Luka 2010.
Na sajmu ce biti izlozena numizmatika, filatelija, militarija, stari instrumenti, stari stilski namjestaj, vitraz, tifani lampe, ordenje...
Datum 07.08.2010.(subota) sa pocetkom od 09:00h.
Lokacija plato restorana Stari mlin.
Sajam prati tradicionalna voznja dajaka i sajam old tajmera.


Dolazi li ko?
 
Поз свима.
-Нашао сам неке старе новчанице и мало се распитао, па сам сазнао за ову тему на овом форуму.
-Нашао сам 10 новчаница. Има ту рубаља, круна, нисам сигуран за остале. Све је, претежно, из друге деценије прошло века. Занима ме да ли ишта вреде и колико. Извињавам се због квалитета слика, али боље нисам могао да усликам.



Uploaded with ImageShack.us



Ево боље слике.

Uploaded with ImageShack.us

http://img707.imageshack.us/img707/7537/s5030078.jpg
 
Dzaba kad nisi iz Srbije, ja sam ti nudio i nikako da se dogovorimo, em hoces em neces...
Pozzz

E vjeruj mi na rijec Jovke ni ja nikada nisam bio za online trgovinu ali imas rijec od mene da boljeg i postenijeg kupca tesko da ces naci. Eto recimo u zadnjih 20ak dana sam mu poslao 7 komada od 1 perper svih godina je bilo, jednu od 2 perpera, 2 dvoglavca, 3 komada od 5 dinara 1879, 2 komada 50 dinara 1932, i jos malu bruku ovih "obicnijih" srpskih dinara 1897,1904,1912 i 1915. Naravno bilo je dosta para ali je dobio vrhunske stvari i drago mi je sto je zadovoljan. Ustvari ne bas toliko vrhunske, komad od 5 perpera kao i neko zlato su otisli u Beograd kod mog prijatelja Sinise (ssin) a to mi je posebno drago, zaista jest.
Znaci saradnja je 100% zagarantovana i sve je regularno ama bas sve to imas moju rijec za garanciju, i nema nikakve potrebe za golubovima :)
Mama vera je definitivno upravu, Beograd je zakon sto se tice numizmatike, sve one male kovanice koje nisam vidjao ovde sam tamo nasao, naravno ne bas sve ali dosta toga tako da vjeruj meni na rijec, bio sam ja na ovim lokalnim sajmovima u SA cuo dosta prica o sajmu u BL i vidjet ces, bez namjere ikoga da uvrijedim to je skoro pa skup jajara i kokosara koji ama bas nikakve veze nemaju sa numizmatikom ili vrlo malo njih. tesko da ces kod njih naci 2 din 1915 UNC za 4 e i sl, ali zato mozes da naletis na neke prave komade za male pare to je istina, ustvari najbolje je idi sam i uvjeri se ali zapamti...jednom kada odes na sajam u BG stalno ces se vracati, to po sebi najbolje znam :)
Pozdrav svima i ugodni ljetni praznici ;)
 

Back
Top