Besplatna procena vrednosti - stari novac, marke, ordenje

Vredi prilicno :) Inace, pre dosta godina sam jednu ovakvu (doduse nesto slabijeg kvaliteta) poklonio svom prijatelju koji je bio (a i sada je), pasionirani kolekcionar novcanica.

ovu hiljadarku sam pre jedno desetak godina kupio...nikada nisam bio pasionirani kolekcionar novcanica ali moram priznati da sam ipak doooosta puno platio za nju.

p.s. what you give is what you get! ;)
 
Vrijedi jako puno, spada u neizdate novcanice kraljevine Jugoslavije, imam i ja onu 100 dinara 1934 ali ova je bas nesto, brat bratu 200-300 eura a mozda i vise, najmanje znaci za ovaj kvalitet, da je UNC bila bi...puno ali i ova je odlicna i jako lijepa. Kolega cestitam vam na pronalasku. Pozdrav

hvala na cestitki. video sam je samo jednom u perfektnom stanju i to 2003 na aukciji snd_a. nazalost se ne secam za koliko je otisla, secam se samo da je pocetna cena bila 100 evra.
 
Да ли би неко могао да ми идентификује следећу кованицу?
Мислим да је у питању наша средњевековха кованица са Христом на једној страни и двема фигурама на другој. На страни са Христом мислим да пише ИС-ХС. На другој страни не могу да прочитам слова.
Такође ме занима колико кованица вреди?
Унапред хвала.

П.С.
Зашто су људи често бушили старе коваице?
 

Prilozi

  • IMG_0170.JPG
    IMG_0170.JPG
    73,3 KB · Pregleda: 16
  • IMG_0171.JPG
    IMG_0171.JPG
    76,4 KB · Pregleda: 12
Да ли би неко могао да ми идентификује следећу кованицу?
Мислим да је у питању наша средњевековха кованица са Христом на једној страни и двема фигурама на другој. На страни са Христом мислим да пише ИС-ХС. На другој страни не могу да прочитам слова.
Такође ме занима колико кованица вреди?
Унапред хвала.

П.С.
Зашто су људи често бушили старе коваице?

To ti je Dragutin, u ovom stajnu veoma malo vredi, sa obzirom da je busen.
 
kako Vam se cini ovo
http://www.limundo.com/kupovina/Num...-Dusan-Silni-krunidbeni-dinar-EKSTRA-/1394409
nekako je mnogo okruglo al obodi izgledaju dobro a istrosen po ivicama a u centru gde je najvisi je ko nov.
neiskusan sam i tek ucim i citam, a sto se tice ovako starog novca nisam poceo ni da citam, samo na forumu sto sam procitao do sada (i to slucajno) pa se neusudjujem da dajem bilo kakvo misljenje dali mislite da je original ili falc?
 
E sad, imam par kovanica iz doba austro-ugarske. Napisacu sta tacno pise na njima, pa mi procenite vrednost.

1) Franc II D G RIS A GE HVBO - REX / 1800 god. Pise samo 1 , predpostavljam da je kreuzer.

2) SCHEIDMUNZE DER WIENER WAEHRUNC / (sa druge strane gde je glava) : FRANZ KAIS V OEST KONZ HU BO GAL U LO (izmedju redova ima nekih tackica) 1812god , 3 kreutzer

3) Isto kao pod 2 , 3 krautzera, glava , ali lose ocuvano i ne vidi se sta pise sa strane. Vidi se dobro godina 1800

4) 4 kreutzer , ima neko lisce okolo 4 , nazad grb kao i na ostalim. 1861

5) 1 kreutzer 1851

6) 1903 MAGYAR KIRALYI VALTOPENZ , neki slem ima sa druge strane. ne pise sta je.

7) Imam neki arabijsku kovanicu, dobro ocuvanu. pise godina , ali hvala ne znam arabijski :) ko zna neka prevede :D 1 9 /\ 1 , ima 3 palme i sa druge strane psenica ukrstena sa jos nekom biljkom. i nesto pise na njihovom jeziku.

imam jos par krautzera i 15 krautzera , ali to cu drugi put. javite mi samo za ovo , hvala.
 
E sad, imam par kovanica iz doba austro-ugarske. Napisacu sta tacno pise na njima, pa mi procenite vrednost.

1) Franc II D G RIS A GE HVBO - REX / 1800 god. Pise samo 1 , predpostavljam da je kreuzer.

2) SCHEIDMUNZE DER WIENER WAEHRUNC / (sa druge strane gde je glava) : FRANZ KAIS V OEST KONZ HU BO GAL U LO (izmedju redova ima nekih tackica) 1812god , 3 kreutzer

3) Isto kao pod 2 , 3 krautzera, glava , ali lose ocuvano i ne vidi se sta pise sa strane. Vidi se dobro godina 1800

4) 4 kreutzer , ima neko lisce okolo 4 , nazad grb kao i na ostalim. 1861

5) 1 kreutzer 1851

6) 1903 MAGYAR KIRALYI VALTOPENZ , neki slem ima sa druge strane. ne pise sta je.

7) Imam neki arabijsku kovanicu, dobro ocuvanu. pise godina , ali hvala ne znam arabijski :) ko zna neka prevede :D 1 9 /\ 1 , ima 3 palme i sa druge strane psenica ukrstena sa jos nekom biljkom. i nesto pise na njihovom jeziku.

imam jos par krautzera i 15 krautzera , ali to cu drugi put. javite mi samo za ovo , hvala.

Ako mi dozvolis da pokusam da ti malo pomognem sa "arabljanskim" brojkama.
Kada otvoris word u racunaru idi u INSERT, pa potrazi SIMBOL pa ces gore desno naci
Subset, pa tu potrazi Arabic Extended. Tu imas arapsko pismo i brojeve. Samo vodi racuna da se arabika pise s desna u levo, a ne s leva u desno. S malo truda moci ces da za pocetak citas brojke i tako odredis godinu svog novcica, a vremenom ako se malo potrudis moci ces i tekst, nije previse komplikovano.
 
od kovanica ono sto bi moglo biti ineresantno je: 20 cent italija 1919. 20 para srbija 1912. fasisticka italija 1940 (jedna od 5 i druga od 10) . 5 leva 1930. 2 necega 1915 rusija. 20 filera sa rupom madjarska 1941. 10 lepta ,isto rupa, grcka 1912. 10 filera ugarska 1915. 1 (valjda) kruna ceska 1922. 1 pengo madjarska 1941. nemacki fening iz 1911 1912 i 1914. bvono da l. 1 italija 1924
 

Back
Top