Porodicni problemi

Ninche mache

Zainteresovan član
Poruka
312
Da li imate porodicnih problema? Da li vas roditelji tuku?
Imam veliki problem po tom pitanju.Otac me cesto zbog najbanalnijih sitnica tuce.Nekad to bude samo samar,nekad i mnogo vise.Mirno sam dete,ne pravim nikakve probleme.Vrlo dobra sam ucenica i jedna sam od najboljih u skoli iz srpskog jezika i knjizevnosti.Otac mi je poreklom iz Krajine (SRK) a tamo su po pitanju vaspitanja jako strogi.Inace,imam i mladjeg brata koji mu je mnogo drazi od mene zato sto je musko (Krajisnici preferiraju musku decu).
Ne znam zaista kome da se obratim za savet.
Ima li neko slicno iskustvo?
 
joj .....trebala bi da popricas sa nekim iz familije - to si trebala odavno da uradis ali ni sada nije kasno ....Da li je moguce razgovarati sa tvojim ocem ??? da nekada sednes sa njim i mirno pricas .... da mu kazes da si ti vec odrasla da zbog toga mozes izgubiti sve prijatelje (misli se na drustvo) da nema razloga za tim ....
 
ajoj ........... ??????? pa jer on shvata ??? Boze izvni sto tako kazem otac ti je ali sta je sa njim ??? to ne smes da dozvolis , neces se ti njemu fizicki suprostavljati ali rec i kao sto sam ti rekla nekome iz familije u kogaa imas poverenje .... sa kim sve zivis ??? a na kraj krajeva ako ni\sta ne upali obrati se socijalnom radniku tj bre ne znam kako se tacno zovu .......odg odg odg odg ovori
 
Pre dve godine komsinica je zvala policiju,tada sam i zavrsila u bolnici,od tada imam problema sa srcem,takodje mi je slomio nos udarcem.
Zivim sam mamom,ocem i bratom.
Poverenje imam samo u drugove i najbolju drugaricu.
 
nisam ninche smela da te pitam imas li mamu pa sam te zato pitala sa kim zivis .... pa poverenje ti ne ukazuje majka ?? bilo bi najbolje kada bi te ona razumela .........joj ti stvarno patis ..... ja sada moram u skolu ... vecera cemo se dopisivati , ako se tema ne zakljuca - nadam se da nece .... i puno srece ......
 
sada sam te videla u profilu ..izgledas ajko zrelo ..... :)
pa sta da ti kazem sem da ..... dopisivacemo se ......i trudi se da ....joj ne znam sta da ti kazem znam neke slucaje gde je devojka isla od kuce tj preko dana je bila kod drugarice , u gradu .... i samo je prespavala kod kuce i opet ..........
 
Znam slicne slucajeve.. to se obicno zavrsavalo tako da dete trpi dok ne bude bilo u mogucnosti da se osamostali (da ima dovoljno godina i novca)

Znam, nije utesno, ali je uglavnom tako..

Ne znam, ako imas nekog u familiji ko bi mogao da ti pomogne verovatno si se obratila za pomoc... ocigledno nije tako.. vec je dolazila i policija... shvatam da je ozbiljno...

Pojasni jos malo kako tvoja majka reaguje na sve to.. jako je vazno..
 
da, trebala bi da se obrati psihologu,.. ali samo da joj pomogne da sve to sto lakse pregura..
ni jedan roditelj ne voli mnogo da mu neko popuje kako ce vaspitavati svoju decu... (mislim i na one razumne.. ponekad poslusaju neciji savet) i kada bi psiholog razgovarao s njenim ocem... doslo bi do kontra-efekat... mislim da je jasno kakva je osoba njen otac..
 
Da li imate porodicnih problema? Da li vas roditelji tuku?
Imam veliki problem po tom pitanju.Otac me cesto zbog najbanalnijih sitnica tuce.Nekad to bude samo samar,nekad i mnogo vise.Mirno sam dete,ne pravim nikakve probleme.Vrlo dobra sam ucenica i jedna sam od najboljih u skoli iz srpskog jezika i knjizevnosti.Otac mi je poreklom iz Krajine (SRK) a tamo su po pitanju vaspitanja jako strogi.Inace,imam i mladjeg brata koji mu je mnogo drazi od mene zato sto je musko (Krajisnici preferiraju musku decu).
Ne znam zaista kome da se obratim za savet.
Ima li neko slicno iskustvo?

kao prvi i moji deda ,baba i mama su iz krajine i to nema nikakve veze sa tim!drugo,ne znam kako je to posto nemam iskustav,ali znam da to ne bih trpela sudeci po svojoj nenormalnosti pobegla bi od kuce da me mama i tata biju za svaku sitnicu!ne znam kako da ti pomognem da to resis,ali razgovaraj snjima u fazi kad su mirni,!:lol:
 
Pre dve godine komsinica je zvala policiju,tada sam i zavrsila u bolnici,od tada imam problema sa srcem,takodje mi je slomio nos udarcem.
Zivim sam mamom,ocem i bratom.
Poverenje imam samo u drugove i najbolju drugaricu.

joj tek sad vidim koliko ti je tesko,ninche nemoj to da trpis znam da je tesko da im se suprostavis ali definitivno moras,kazi psihologu ,i prvo sa njima pricaj,da mi je cale slomio nos ne bi me nikada vise vide,pazi rodjeni tata da prouzrokuje da ostanem u bolnici,prvo moja mama bi ga samlela!
sorry ali moras nekom da kazes,pricaj snekim o tome bice ti lakse;-)
 
Draga Ninche,
ne bih da ti savetujem sta da radis,jer u takvoj situaciji nisam nikad bio,niti znam nekog kome se tako nesto dogadjalo ili se dogadja,ali jedno je sigurno,tvoj otac to nije normalan covek,moras sama da se izboris za sebe i to sto pre,niko ti nece pomoci ako sama sebi ne pomognes.Cisto sumnjam da ce razgovor sa njim nesto dati i popraviti standard tvog zivota u toj porodici,po meni bi trebala da se javis nekoj socijalnoj ustanovi koja ima iskustva u takvim situacijama,tamo rade ljudi koji znaju mnogo vise nego mi " odpadachi " sa foruma.Jedan jedini savet od mene,uci,uci,uci....trudi se da ne izostajes iz skole da bi mogla sto pre otici iz sredine koja te ugrozava
Pozdrav
 

Back
Top