Porodicni problemi

A sta ti razredni rekao? Samo da odes kod psihologa? Imala je jako slicna tema skoro, onda je komsinica pozvala policiju kad je cula viku i tucu u stanu. Dosao je socijalni radnik i ocu je oduzeto starateljstvo.
 
@AlyonaA
Sve sto sam napisala je istina.Obratila sam se vama za pomoc jer zaista vise ne mogu da izdrzim.Razredna mi je danas preporucila jednog dobrog psihologa,pa cu otici tamo.Nadam se da ce mi pomoci.
Odlicno sto si se obratila za pomoc. Mozda i jeste najbolje da porazgovaras prvo sa psihologom. Bilo bi dobro kada bi i majka porazgovarala sa psihologom (ne mislim na zajednicki razgovor, bar ne odmah).
 
Drugo,ljudi koji su tuceni(ponavljam,nazlaost,zaista nazalost poznajem par takvih),nikad nisu tako banalni.Kao,jao moj me otac tuce jer je iz Krajine.
Da li ti je palo na pamet da mozda zeli da nadje neki racionalan uzrok? Mozda joj je lakse da veruje da je tata takav zbog svog porekla nego zato sto je mozda poremecen ili je ne voli dovoljno.

je sve prosto suludo i nedosledno.A ako sam u pravu to je dodatno uzasno zbog toga sto su mnogi zrtve porodicnog nasilja i ne treba se sa tim saliti da bi ubio vreme.Dodjavola!
Izgleda da samo tebi ova prica lici na salu.
 
Pa kako ona reaguje na sve to?
Kako se ponasala kada je dosla policija? Sta im je rekla? Sta se desilo?
Kako se njih dvoje slazu u braku?
Imas li s njene strane razumevanje?
Ili te razume, ali se plasi njega...kako se ponasa prema tebi.. sta ti kaze...
Pojasni sve to malo....
O majci ne kaze nista, a znacila bi mnogo njena podrska. Izgleda da je i majka uplasena iako otac nju ne tuce.
 
Da li imate porodicnih problema? Da li vas roditelji tuku?
Imam veliki problem po tom pitanju.Otac me cesto zbog najbanalnijih sitnica tuce.Nekad to bude samo samar,nekad i mnogo vise.Mirno sam dete,ne pravim nikakve probleme.Vrlo dobra sam ucenica i jedna sam od najboljih u skoli iz srpskog jezika i knjizevnosti.Otac mi je poreklom iz Krajine (SRK) a tamo su po pitanju vaspitanja jako strogi.Inace,imam i mladjeg brata koji mu je mnogo drazi od mene zato sto je musko (Krajisnici preferiraju musku decu).
Ne znam zaista kome da se obratim za savet.
Ima li neko slicno iskustvo?

Ne,nikad me u zivotu nisu istukli.Mozda mama jednom,ali samo zato jer sam joj izgubila nakit(Opravdan razlog).Ni mene moja baba ne voli.Isto tako jer sam zensko,inace ona je madjarica-nemica,obozava mog brata od tetke a sestru isto od tetke i mene,i ne podnosi najbolje.Ne znam mozda bi mogla da poprichash sa mamom jer ne znam kako je kad te neko istuche:-(
 
Pa sta oces da mi kaze?! Nista ona tu ionako ne moze.

ma kako ona nista tu ne moze??pa dovoljno je da prijavi nekoj ustanovi, policiji,ili bilo kome, i odmah se pokrece postupak...eo jedno pitanje,al nemoj da se uvrijedis ili me pogresno shvatis: meni izgleda da ti prilicno otvoreno pricas o ovom problemu (s obzirom da si odrasla u porodici gdje to da te tata tuce, i bartu da se popusta izgleda normalno) kako onda do sada nisi pricala sa komsijama, profesorima, trenerima(ako se bavis nekim sportom) ili bilo kojom starijom osobom? ............u mojoj okolini kad se samo nagovjest da prisutno bilo kakvo zlostavljanje, vrse se ispitivanja i svakakva cuda...bdw volontiram za jednu nvo koja kao podtemu ima zlostavljanje, tako da mi je prilicno nevjerovatno da je razredna samo to preduzela...nisam sigurna jesi li to spomenula, ali gdje zivis?
 
Da li ti je palo na pamet da mozda zeli da nadje neki racionalan uzrok? Mozda joj je lakse da veruje da je tata takav zbog svog porekla nego zato sto je mozda poremecen ili je ne voli dovoljno.

Izgleda da samo tebi ova prica lici na salu.

///
Da.bas na to mi lici.Mislim da mala soli pamet masama.Slusaj,najbolju drugaricu mi je maltretirao otac i znam sve,sve,ali sve sto se moze znati o socijalnom sitemu po pitanju porodicnog nasilja.Znam ponajbolje koje su rupe,jer je njena familija prosla kroz poteskoce da popuni te rupe.Mislim,i skoro da sam spremna da garantujem da devojka koja pise ovu temu,...pa da ne budem bas skroz uzasna pa kazem da izmislj,u najmanju ruku preuvelicava.Mesto sto napadas mene sto sam kritcna,dok se svi drugi raspilavljuju,procitaj njene postove.Prica je detinjasta,glupava i nestvarna.A mislim da nikome i nije jasno kakav ona tacno pa trazi savet,jer kad joj ga neki ljudi i ponude,ona kaze joj to en mogu i nastavi da kuka.Samo paznja.A da,ovaj problem je jako bitan,veoma rasprostranjen,nije za salu,i nisam ni nacisto da je za teen a ne za dom i porodicu pod forum(ovu sam misao pozajmil od nekoga,iskreno to mi nije odma palo na pamet,ali je zaista tako,u sustini).
 
Da li imate porodicnih problema? Da li vas roditelji tuku?
Imam veliki problem po tom pitanju.Otac me cesto zbog najbanalnijih sitnica tuce.Nekad to bude samo samar,nekad i mnogo vise.Mirno sam dete,ne pravim nikakve probleme.Vrlo dobra sam ucenica i jedna sam od najboljih u skoli iz srpskog jezika i knjizevnosti.Otac mi je poreklom iz Krajine (SRK) a tamo su po pitanju vaspitanja jako strogi.Inace,imam i mladjeg brata koji mu je mnogo drazi od mene zato sto je musko (Krajisnici preferiraju musku decu).
Ne znam zaista kome da se obratim za savet.
Ima li neko slicno iskustvo?

stvarno,ali stvarno ochekujes neki pravi savet odavde...mogla bi jedino ako ovde ima 90% njih koji su prosli kroz to i uspeli da prebrode ili rese..ili se zajebavash ili stvarno naivno verujes da ces pomochu tinejdz foruma da resis problem...pitam se pitam koliko je njoih odgovorilo porazgovaraj s ocem pitaj ga u chemu je problem :lol:
 
imam slicno iskustvo...samo sto mene cale ne tuce...ne sme....sme on ali...posto sam bez majke (zivi u parizu,ostavila me je sa dva brata kad sam imala 2 godine)...mogu pozvati socialnog radnika...ali fakticki on u mom zivotu nije bio prisutan...uvek je trcao za parama....da bi nam obezbedio sve...cak je i kad sam bila u bolnici 3 meseca bio na poslovnim sastancima...da da...u trenutcima kad nisam osecala noge...bilo pitanje ocu li moci hodati...nije bio tu ...pocela sam da priicam da imamo sliicno iskustvo...pa radi se o tome...da ja imam dva brata, a posto je cale crnogorac...on vise voli musku djecu....ma da su Milan i Gavro veoma nestasni...znaci sve moram ja...ne mislim na fizicke poslove...to ne radimo mi...ali mislim ja sve moram i ja sam za sve kriva...cak su jednom ukrali kola od cala i ja sam ispala kriva sto su oni vozili ... navodno ja sam znaala za to a njemu nisam rekla...tu sam dobila kaznu - nisam isla na koncert pepersa ;-( ocevi su veoma teski...ali zapamti jedna je majka...najveca podrska je majka (koji ja na zalost nisam imala i nemam je)
ja mislim da treba da razgovaras sa ocem... ma da verujem da se sa njim ne moze ni pricati...kao sto je u mom slucaju
 
a brate sto ste vi ljudi puni predrasuda!!!mjesto odakle neko dolazi uopste ne mora da ima ikakve veze sa njegovim indentititetom.....eo ja sam iz cg, pa se za moje rodjenje pucalo za bratovo nije(ovo je eto samo primjer), ja sam starija i normalno da imam neka veca prava, al ipak musko-zensko nema nikakve rAzlike..jedino sto on mene nece da udari pa ja njega lemam :D
 
pa kakva je onda poenta ove teme?ali kao sto rekoh, ne mozemo mi znat sto je najbolje za nju, i sta ona treba da uradi...a pogotovo je ne mozemo savjetovat..sve i da smo psiholozi, pa ne mozes to preko interneta....
 

Back
Top