Porodicni problemi

Za one koji su ovde ozbiljni, prvenstveno za postavljacicu teme: postoji dobar zakon o porodicnom nasilju, jako sam zadovoljna sto mogu da kazem da se i sprovodi (neki put sporije, uglavnom brze). Neophodno je da se javis bilo kojoj zvanicnoj instituciji - skolskoj PP sluzbi, lekaru pedijatru u Domu Zdravlja, bilo kom Savetovalistu za psihicko zdravlje dece i omladine (obicno postoje pri Domovima ZDravlja), Centru za socijalni rad na tvojoj opstini ili stanici milicije. Zakon protiv zlostavljanja dece je VEOMA JASAN, nasilje nad decom je ZAKONOM ZABRANJENO, milicija je DUZNA da intervenise, skola, lekari, Centar za soc rad - DUZNI da slucaj SUMNJE na zlostavljanje PRIJAVE. Dakle, pomoc ti jeste dostupna, i na dohvat ruke - vazno je samo da ne cutis o tome, molim te reaguj i ucini sebe sigurnom pre nego sto se desi nesto zaista pogubnije od slomljenog nosa i zavrsavanja u bolnici. Posebno ukoliko je komsiluk vec zvao miliciji (to znaci d apostoji neka prijava po sluzbenoj duznosti), posebno posto postoji medicinska dokumentacija o povredama - neophodno je da nekome kazes sta se desava u tvojoj kuci, da trazis pomoc. Nemoj cutati. I ne plasi se - ne moze biti gor en4ego sto vec jeste, mozes samo dobiti neophodnu pomoc. POzdrav i srecno!
 
Tvoja majka cim ne preduzima nista, ili ima iste stavove kao tvoj otac ili ga se plasi... Da li tuce i nju? Definitivno se moras nekome obratiti, to nemozes trpeti. Najbolje nekome iz familije ili skolskom psihologu. A ako ne, onda to moras prijaviti socijalnom radniku... ;)
 
Daj vi odma policija,sigurne kuce, pa to se desava u svakoj porodici, aj sad recite da nije , nedje vise ,nedje manje :)
Moj savjet: cooliraj ga :)

brale nije to tako jednostavno....ako je mlati za banalne stvari zamisli da uradi pp daleko bilo nesto gore....pa ubice je ***....kaze vec je bila u bolnici....nisu to male stvari bre ljudi sta vam je....to mora strucno...ako se sad ne zasece kad ce....
 
Daco ako nisi shvatila ovo je ozbiljan problem! AJd malo mucni glavom... :roll:


@ Ninche

Gle,to shto su ti rooditelji iz Krajne to nema veze...moj cale je iz Krajne i bio je lekar u ratu...rat jeste nekako uticao na njega ali on me nikada ali nikada nije udario,a ni majka....
Moji nikada ne misle da ce batine neshto reshiti...sve probleme reshavamo razgovorom...
A zashto tuche svoje dete...ako hoce nekog da bije nek uzme vrecu za box pa nek udara po njoj do mile volje! Opet...policija ti je dolazila kuci...ali se nishta nije desilo... Shta mislish da poprichash sa nekim iz familije (tetkom,stricem i sl.) i da odesh kod njih...da zivish kod njih dok se bar neshto ne reshi...a kod njih cesh se osecati bolje nego da spavash kod drugarice...
Mozesh da ga tuzish i da dobije zabranu prilaska...mada mislim da bi bilo najbolje da on ode kod psihologa ili na lechenje....jer njemu definitivno nije dobro...znam nekoliko primera kada caletuche decu...moja drugarica je nzala doci u shkolu sva u modricama ali joj je cale ishao na lechenje...od tada je nikada nisam videla u modricama...porazgovaraj sa nekim centrom,sa ljudima koji to prolaze ili su proshli jer ce ti bolje reci kako su to reshili nego mi koji kroz takve situacije nismo proshli....
 
Daj vi odma policija,sigurne kuce, pa to se desava u svakoj porodici, aj sad recite da nije , nedje vise ,nedje manje :)
Moj savjet: cooliraj ga :)

:shock::shock::shock::shock::shock:

Ajde zamisli da tebi dodje cale i da te zakuca pesnicom i slomije ti nos pa posle nekoliko dana te prebije da zavrsis u bolnici od posledica batina,da li se to desava u svakoj porodici???????:x
 
Sto se teme tice,moguce je da potcenjujem,ali ako te neko do te mere mlati,...kako nije vec prijavljeno?Igrom slucaja znam devojku koja je bila u gadnoj situaciji,i cim je prvi put teze udario lekari su podneli prijavu.A jos ako je komsinica zvala,...mislim doticna devojka o kojoj ja govorim uopste nije zelela da podnese tuzbu protiv oca,pa je to uradila institucijamesto nje,...a ovako,...tja.Uz mogucnost da zvucim uzasno,meni je cela ova prica cudna.Svima je sve poznato,a niko ne cini nista?I da dodam bolnicu.Glupost.Drugo,ljudi koji su tuceni(ponavljam,nazlaost,zaista nazalost poznajem par takvih),nikad nisu tako banalni.Kao,jao moj me otac tuce jer je iz Krajine.Mislim ******,niko ne izgovara takve gluposti,a jos da napises na javnom forumu i trazis savet?Sve je nategnto.Imam vise utisak da neko prepricava tudju pricu,ili izmislja radi sazaljenja.Kako mali mikica zamislja porodicno nasilje,....tata je bio u ratu pa tuce,niko se ne obazire,sve je to zato sto voli samo sina,i doticna onda dobija srcane tegobe?I kako uopste dobijes srcane tegobe sa tako malo godina od stresa?FIzicki nemoguce.Ne pricam napamet,pisem rad iz toga,nisam bleskasta.Znam kako se dobijaju rano pubertetska srcana oboljenja.Ovo je sve prosto suludo i nedosledno.A ako sam u pravu to je dodatno uzasno zbog toga sto su mnogi zrtve porodicnog nasilja i ne treba se sa tim saliti da bi ubio vreme.Dodjavola!
 
Pa kako ona reaguje na sve to?
Kako se ponasala kada je dosla policija? Sta im je rekla? Sta se desilo?
Kako se njih dvoje slazu u braku?
Imas li s njene strane razumevanje?
Ili te razume, ali se plasi njega...kako se ponasa prema tebi.. sta ti kaze...
Pojasni sve to malo....
 
Isto imash 14 god. kao i ja....ali mene otac hvala bogu ne bije,ali ko da je to sad uteha.....
dakle,kada sam prochitala ovo da su gotivnija mushka deca ja sam se bash iznenadila,koliko ja znam nije bitno da li je dete mushko ili zensko,vazno je da imash dete.....
Ja bih porazgovarala s ocem...
Ono ne mogu da kazem kako me nikad nije udario otac,ali kad god bi me udario mene bi mama uteshila i na kraju bismo svi razgovarali u sobi,i happy end....
 

Back
Top