Lekovi za Srbe na KiM

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.456
Svedoci smo krajnje obesnog ponašanja UNMIK-a koji pod nebuloznim izgovorom uskraćuje da Srbija snabde srpske bolnice na KiM lekovima. Traže da Srbija zatraži dozvolu koja je potrebna za izvoz lekova u neku suverenu državu.
Tim potezom prisiljavaju Srbiju da posredno prizna suverenitet tzv. države Kosovo ili da rizikuje živote brojnih srpskih bolesnika koji zavise od tih lekova.

Šta predlažete? Kako biste vi rešili ovaj problem?

Ja bih spremio konvoj vozila u pratnji nekoliko T-84, sjurio ga do te bolnice i vratio tenkove nazad. Čisto da vide da možemo ako hoćemo. Onda bih im poručio da se više nikad ne igraju životima naših građana jer bi sledeći put ti tenkovi mogli i da dejstvuju, a uz njih i koješta drugo.

Smatram da bi to bio sasvim legitiman potez, čak i pored rezolucije i KFOR-a, jer ubijati ljude uskraćivanjem lekova je isto što i slati ih u gasne komore. Ubijanje je ubijanje. A, ovo se može okarakterisati kao pokušaj masovnog ubistva, kojeg KFOR i UNMIK tolerišu, pa čak i učestvuju svojim ponašanjem u njemu.
 
Ocekujem brzu i efikasnu reakciju Slobodana Samardzica u razresenju ove situacije,
koji je uzgred ministar za Kim.:?:

Slobodan%20Samardzic.bmp
 
Ovo je nesto oko cega napraviti medijsku kampanju i pozvati u pomoc sve one koji nisu priznali tzv. republiku kosovo.
Kako je u pitanju cisto humanitarna stvar, koju unmik namerno prevodi na politicki plan, treba ovaj njihov potez obznaniti na svim mogucim medijima, pokrenuti kampanju i privoleti Rusiju da povuce poneki koncic...

P.S.
Ah, da, for the record...Sloba je kriv...i mlohavi...i grobar....da ne nabrajam, znate vec.
 
"Srpsko nacionalno veće severnog Kosova i Metohije još početkom ove godine zatražilo je od Vlade Srbije da razmotri mogućnost povratka ruskih trupa na Kosmet. Kosovski Srbi su od vlasti tražili da uputi zvaničan zahtev Moskvi da vrati svoje vojnike u pokrajinu. Međutim, iako je od tada prošlo više od dva meseca, a u međuvremenu je proglašena i jednostrana nezavisnost južne srpske pokrajine, zvanični Beograd ignoriše ovu inicijativu!?!"
http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=31982&sectionId=37
Da li bi bilo problema sa lekovima?
 
A ko bi ti sedeo u tim tenkovima? Hvala bogu što takvi kao ti ne donose odluke.

Sedeli bi isti onakvi velikani kakvi su sedeli 99-te u MIG-ovima i malim Super-Galebovima i zaletali se na čitave eskadrile dušmana. Ima u Srbiji mnogo takvih ljudi. Nisu svi malodušni kao ti.
Pitam se samo kako bi se ti osećao da ti u toj bolnici umire majka, sestra ili dete, da znaš da bi im lekovi koje dušmani drže nekoliko kilometara dalje spasili život.
Da li bi i onda zahvaljivao Bogu što ovakvi kao ja ne donose odluke.
Da li si ti, nesrećo, ikada osetio bol dok ti neko drag umire, a znaš da drugi odlučuju o tome i nije ih briga?
 
Šta predlažete? Kako biste vi rešili ovaj problem?

Ja bih spremio konvoj vozila u pratnji nekoliko T-84, sjurio ga do te bolnice i vratio tenkove nazad. Čisto da vide da možemo ako hoćemo. Onda bih im poručio da se više nikad ne igraju životima naših građana jer bi sledeći put ti tenkovi mogli i da dejstvuju, a uz njih i koješta drugo.

.

ja verujem da bi ti uradio, kad bi smeo, ali za tako sto, pored toga sto moras biti bolid, treba imati kockasta mooda.
ps. inace ovo se ne desava prvi put, i vec sam davao moje misljenje o tome, i koji su uslovi za bilo kakav "uvoz". a stvar je veoma jednostavna.
 
ja verujem da bi ti uradio, kad bi smeo, ali za tako sto, pored toga sto moras biti bolid, treba imati kockasta mooda.
ps. inace ovo se ne desava prvi put, i vec sam davao moje misljenje o tome, i koji su uslovi za bilo kakav "uvoz". a stvar je veoma jednostavna.

Ne brini se ti za srpska muda. U vojsci ih ima dovoljno, ako treba i kockastih. Sreća vaša pa ih u vladi nema niko.

A, jedini uslov koji vi postavljate jeste da vas priznamo. Malo morgen!
I, nema tu nikakvog "uvoza". To je snabdevanje unutar jedne države sa teritorije pod upravom države na teritoriju pod upravom UN.
 
Svedoci smo krajnje obesnog ponašanja UNMIK-a koji pod nebuloznim izgovorom uskraćuje da Srbija snabde srpske bolnice na KiM lekovima. Traže da Srbija zatraži dozvolu koja je potrebna za izvoz lekova u neku suverenu državu.
Tim potezom prisiljavaju Srbiju da posredno prizna suverenitet tzv. države Kosovo ili da rizikuje živote brojnih srpskih bolesnika koji zavise od tih lekova.

Šta predlažete? Kako biste vi rešili ovaj problem?

Ja bih spremio konvoj vozila u pratnji nekoliko T-84, sjurio ga do te bolnice i vratio tenkove nazad. Čisto da vide da možemo ako hoćemo. Onda bih im poručio da se više nikad ne igraju životima naših građana jer bi sledeći put ti tenkovi mogli i da dejstvuju, a uz njih i koješta drugo.

Smatram da bi to bio sasvim legitiman potez, čak i pored rezolucije i KFOR-a, jer ubijati ljude uskraćivanjem lekova je isto što i slati ih u gasne komore. Ubijanje je ubijanje. A, ovo se može okarakterisati kao pokušaj masovnog ubistva, kojeg KFOR i UNMIK tolerišu, pa čak i učestvuju svojim ponašanjem u njemu.

Pa ima dosta lekova na Kosovu za sve zitelje, sta ce nam lekovi iz Srbije?
 

Back
Top