Ljubav ili Ponos ...

...gledaš me.
a nikako da uhvatiš pravi trenutak za nešto više...
ne želiš?
nije to.
gledaš.
kreneš.
staneš.
okreneš se.
odeš.
ostavljajući za sobom trag.
trag da odem za tobom.
neću...
Ово је Балкан/Србија где 99,9% женског рода не жели да приђе мушкарцу ма колико да је заљубљена.

morao sam (nažalost) zgaziti njen ponos
da bi dobila ljubav koju je svakako zaslužila


bolno nažalost po oboje ali sve ima svoju cenu ???
i ljubav i ponos
Само се зна обити о главу ко мени недавно. :cry:

Ako nemamo ni malo ponosa gubimo poshtovanje...a ljubav se zasniva na poshtovanju i poverenju...
Ово се пре свега односи на мушкарце. :wink:
 
Ово је Балкан/Србија где 99,9% женског рода не жели да приђе мушкарцу ма колико да је заљубљена.


Само се зна обити о главу ко мени недавно. :cry:


Ово се пре свега односи на мушкарце. :wink:

ne kapiram zasto pre svega muskarac???...kakva je to zena kad nema svoje ja, kad dozvoljava da sa njom manipulisu...svi treba da imaju zdravu dozu ponosa i pameti naravno......:rolleyes:
 
Imam jednu drugaricu koja godinama gazi svoj ponos zbog ljubavi? U svakoj drugoj situaciji je - nikad ne bih uradila ovo ili ono - ali kada je ON u pitanju pristaje na sve...da je pozove kada pozeli, pa da se onda ne javlja danima, da dodje kad pozeli pa da danima bude sa ko zna kojom, da joj spusti slusalicu, ne odgovara na poruku isl. I svaki put kada on ode ja je pitam zasto to sebi radi? Odgovor je naravno jer ga voli!
E pa mozda sam ja van ovog vremena ali ako je ovo ispravno onda mi je i drago sto jesam. Uvek treba zadrzati svoj ponos, svoje JA. Ako se ovo zove ljubav zbog koje treba gaziti svoj ponos onda sam ja ...luda:confused:
 
oljamol
Последњу деценију се врши притисак на мушкарце да се све више феминизирају почевши од изгледа па до понашања. Вероватно зато нисам био јасан ;-).
Постала ми је мука од феминизираних мушкараца - мушкарци без поноса, својега ја, најобичнији папучари... Нажалост, познајем одређене момке којима девојке дрмају животе и раде шта хоће. Само нека нешто кажу или пожеле, ено их, одма' трче. Трагедија. :(
Не кажем да то исто треба и мушкарци да раде женама, али се ваљда неки ред зна.
 
Imam jednu drugaricu koja godinama gazi svoj ponos zbog ljubavi? U svakoj drugoj situaciji je - nikad ne bih uradila ovo ili ono - ali kada je ON u pitanju pristaje na sve...da je pozove kada pozeli, pa da se onda ne javlja danima, da dodje kad pozeli pa da danima bude sa ko zna kojom, da joj spusti slusalicu, ne odgovara na poruku isl. I svaki put kada on ode ja je pitam zasto to sebi radi? Odgovor je naravno jer ga voli!
E pa mozda sam ja van ovog vremena ali ako je ovo ispravno onda mi je i drago sto jesam. Uvek treba zadrzati svoj ponos, svoje JA. Ako se ovo zove ljubav zbog koje treba gaziti svoj ponos onda sam ja ...luda:confused:
Дилема љубав или понос је по мени лажна.
Понос лако прелази у сујету. Опет, кад је неко заљубљен, живи у облацима, па понос више и не постоји.
Наћи меру у свему је најтеже. :|
 
Дилема љубав или понос је по мени лажна.
Понос лако прелази у сујету. Опет, кад је неко заљубљен, живи у облацима, па понос више и не постоји.
Наћи меру у свему је најтеже. :|

A i nema potrebe birati, bar ja tako mislim. Ako me neko voli nece mu biti potrebno da se ja odreknem sebe i svog JA da bismo uspeli zajedno. Ni ja to ne trazim. Prihvatas me takvu kakva jesam. Naravno naglasavam da nije isto biti ponosan i tvrdoglav. Tvrdoglavi stavovi u vezi su vec nesto potpuno nepotrebno, ali ponos je uvek pozeljan.:)
 
On mi dosanu
`Dragana, podigni oci tvoje`
Ja ga surovo prekoreh i rekoh
`Odlazi`
Ali se on i ne pomace s mesta

Stajao je preda mnom drzeci obe ruke moje
Rekoh mu
`Odlazi`
Ali on ne ode

Priljubio je svoje lice uz moje uho
Pogledah ga i rekoh mu
`Neka te je sram`
Ali on i ne hajase za to

NJegove mi usne dodirnuse obraz
Uzdrhtah i rekoh mu
`Drznuo si se i suvise`
Ali on nije znao za stid

Udenu u kosu moju jedan cvet
A ja mu rekoh
`Ne pomaze ti nista`
Ali on stajase tu nepomicno

Skide venac sa moga vrata i ode
A ja placem i pitam srce svoje
`Zasto se ne vraca?`

(Al` sam danas u romanticnom mood-u)

Toliko o ponosu
 
Сума сумарум
A i nema potrebe birati, bar ja tako mislim. Ako me neko voli nece mu biti potrebno da se ja odreknem sebe i svog JA da bismo uspeli zajedno. Ni ja to ne trazim. Prihvatas me takvu kakva jesam. Naravno naglasavam da nije isto biti ponosan i tvrdoglav. Tvrdoglavi stavovi u vezi su vec nesto potpuno nepotrebno, ali ponos je uvek pozeljan.:)
Слажем се 100%!

П.С.
Нарочито је опасна малограђанштина - ја сам студент/менаџер/лекар и сл. а он(а) је фризерка/куварица/продачица... и онда кад крену изливи "памети" на све стране. :| :(
 
oljamol
Последњу деценију се врши притисак на мушкарце да се све више феминизирају почевши од изгледа па до понашања. Вероватно зато нисам био јасан ;-).
Постала ми је мука од феминизираних мушкараца - мушкарци без поноса, својега ја, најобичнији папучари... Нажалост, познајем одређене момке којима девојке дрмају животе и раде шта хоће. Само нека нешто кажу или пожеле, ено их, одма' трче. Трагедија. :(
Не кажем да то исто треба и мушкарци да раде женама, али се ваљда неки ред зна.

slazem se...malo reda nije na odmet....i volimo mi muskarce koji imaju svoje JA (samo da nije veliko ko neboder :mrgreen:)... dosadno je kad nemas izazov pred sobom :rolleyes:...
 
...gledaš me.
a nikako da uhvatiš pravi trenutak za nešto više...
ne želiš?
nije to.
gledaš.
kreneš.
staneš.
okreneš se.
odeš.
ostavljajući za sobom trag.
trag da odem za tobom.
neću...


Zanimljiva ova pesmica.... Inspirisala me na razmishljanje. Ljubav i ponos su 2 kontradiktorna pojma. Ovako sam je ja videla:
Ako odesh, onda ne volish, kada ne volish ne osvrcesh se i zaboravljash brzo. I kad sastavim sve ove jednakosti, zapitam se otkud ova pesma bash ovde na ovoj temi?
Ako nema ljubavi, a ima ponosa?
Sujeta?
 
mešate ponos i inat, svi kolko vas ima =)
neko koga volimo i ko nas voli, nas neće dovesti u situaciju da uradimo nešto zaista loše (nemoralno, sramno) zbog čega bi naš ponos morao da trpi.
a ako između dve osobe postoji, ili bi moglo da postoji, nešto vredno, a jedna (ili obe) se inati i neće da mrdne dupetom da bi to sačuvala ili ostvarila... pa u tome nema ničeg za ponos..
 

Back
Top