НЕВЕРОВАТНО

Шалом

Ističe se
Banovan
Poruka
2.642
ОВОЛИКО УСТАШКЕ ПРОПАГАНДЕ КАО НА КРСТАРИЦИ НИСАМ ВИДЕО ЗА ЖИВОТА..А БИХ СВУГДЕ

УСТАШЕ НАБИТЕ СЕ НОГОМ У ГУЗИЦУ.

ОСТАЛИМ НОРМАЛНИМ СРБИМА И СРБКИЊАМА СВАКО ДОБРО И СРЕЋАН ПОЧЕТАК ПОСТА
 
ОВОЛИКО УСТАШКЕ ПРОПАГАНДЕ КАО НА КРСТАРИЦИ НИСАМ ВИДЕО ЗА ЖИВОТА..А БИХ СВУГДЕ

УСТАШЕ НАБИТЕ СЕ НОГОМ У ГУЗИЦУ.

ОСТАЛИМ НОРМАЛНИМ СРБИМА И СРБКИЊАМА СВАКО ДОБРО И СРЕЋАН ПОЧЕТАК ПОСТА

1) ne kaze se NABITE, nego NABIJTE
2) ne kaze se SRBKINJE nego SRPKINJE

eto toliko.......ustaso......
 
ОВОЛИКО УСТАШКЕ ПРОПАГАНДЕ КАО НА КРСТАРИЦИ НИСАМ ВИДЕО ЗА ЖИВОТА..А БИХ СВУГДЕ

УСТАШЕ НАБИТЕ СЕ НОГОМ У ГУЗИЦУ.

ОСТАЛИМ НОРМАЛНИМ СРБИМА И СРБКИЊАМА СВАКО ДОБРО И СРЕЋАН ПОЧЕТАК ПОСТА

Šon...ovaj Šalom nemoj tako bato...jel sam ti lepo reko da ti praštam...

kad li ono ti "nož u leđa" pa otvoriš temu:roll:
nije ti bilo dovljno na temi Gotovina:confused:
 
a što je najtužnije niti ja ga nisam prijavio moderatorima....


kakvo samoubojstvo iz zasjede :lol::lol:

ma ni netreba ga tužit...stvarno mi ga je žao...

s obzirom kojoj političkoj opciji pripada još je bio fin...al eto danas izgleda nije njegov dan...pa mu se malo omaklo...ne treba mu to za zlo uzeti

mislim stvarno ne bih volio da dobije ban...sad kad nema eremite (na prinuđenom odmoru)...ko će da zabavlja forumaše? ako i bez šaloma ostanemo:cry:
 
Временом се доста тога мења. Неке променe буду на боље, а неке покваре ствар каква је била.
Правило по коме је све што је наше СРБско, претворено у СРПско, не сматрамо добром реформом.

Нисмо ми ни СРПи, ни СРПови, него СРБи. Зашто онда да наш језик називамо СРПски, наше цркве, државе и све друго што је наше, називамо СРПско. Зар није ружно рећи СРПска православна црква?. Није то црква српова, српа, него православних СРБа. Како неком ко не познаје правила о једначењу по звучности објаснити да је Republic of Srpska - Република коју су створили Срби, а не српи или српови?. Низ је разлога да изведенице од речи СРБ имају у свом корјену СРБ, ане СРП.



Погледајмо пример са изведеницама од речи ГРБ. Придев од њега је грБски, а не грПски. Зашто ту није примењено правило о једначењу по звучности? Поготово што је ГРБ властита именица.
Друго правило каже да када је властита именица корен изведене речи, онда се она задржава у оргиналном облику, тј. не мења се, у изведеној речи, као што су Србкиња, Србство, србски изведене речи од имена (властите именице) СРБ. (проф. др Љубомир Т. Грујић)
 
ma ni netreba ga tužit...stvarno mi ga je žao...

s obzirom kojoj političkoj opciji pripada još je bio fin...al eto danas izgleda nije njegov dan...pa mu se malo omaklo...ne treba mu to za zlo uzeti

mislim stvarno ne bih volio da dobije ban...sad kad nema eremite (na prinuđenom odmoru)...ko će da zabavlja forumaše? ako i bez šaloma ostanemo:cry:

ma da, vjerojatno mu post teško pao :lol::lol:


odo pozz i ln
 

Back
Top