Olaksanje menstrualnih tegoba?!

RadeS

Zainteresovan član
Poruka
141
Posto je ovo zenski kutak racunam da mi mozete pomoci jer mi djevojka ima menstrualne tegobe koje je izuzetno muce, polazeci od bolova u glavi, neprijatnog osjecaja, bolova u ledjima i sl.

Pa ako moze preporuka za cajeve, tablete bilo sta da joj olaksa taj period.

Hvala unaprijed.
 
Ja vala znam da je stetan,ali nista kao brufen...Mene stomak otkida i kosti noge znaci uzas-ne mogu da ustanem,ali jedan brufen...i sve ok...Probala sam dikoflenak duo,ali nisam mogla,jer kad ga popijes otkida te bar pola sata 10x gore,al zato psole toga 5dana nsita
 
I ja prvi put čujem.

Rade, nek popije odma nešto protiv bolova čim oseti da je boli a ne da čeka da ne može da izdrži bolove. Bitno je i da dobro utopli stomak. Znači zavuče se pod ćebe. Meni lično nisu pomogli nikakvi čajevi i travuljke iako sam imala nesnosne bolove sa povraćanjem godinama.

bug.gif
 
Ja pijem nimulid, i zadovoljna sam. Drzi bez bolova do 12 sati, jeste da nekad treba malo vremena (pola sata do sat) da pocne da deluje, ali kad se uzme na vreme onda se nista od bolova ne oseti.
Btw. osobe, tj zene, koje su previse mrsave mogu da imaju mnogo gore menstrualne bolove od zena koje imaju normalnu kilazu. To je kod mene bio problem, ja sam se do pre par meseci bukvalno grcila u bolovima prvog dana po nekoliko sati. Cim sam nabacila neko kilce vidno je to popustilo.
 
Meni jedna iskusna starija doktorka otkri pre neki dan recept za to...

Kaže ona : 7 dana pre nego dobiješ pi po jedan brufen od 200 mg ...
Tako tri meseca za redom ( samo 7 dana pre mece) ..

Onda 6 mesei pauza ..pa opet tura od tri meseca ...

Ko je razumeo sta sam napisala - kralj je !
 
Ja pijem nimulid, i zadovoljna sam. Drzi bez bolova do 12 sati, jeste da nekad treba malo vremena (pola sata do sat) da pocne da deluje, ali kad se uzme na vreme onda se nista od bolova ne oseti.
Btw. osobe, tj zene, koje su previse mrsave mogu da imaju mnogo gore menstrualne bolove od zena koje imaju normalnu kilazu. To je kod mene bio problem, ja sam se do pre par meseci bukvalno grcila u bolovima prvog dana po nekoliko sati. Cim sam nabacila neko kilce vidno je to popustilo.

Tah nimulid je zabranjen u mnogim zemljama i koliko znam nije dobar za zdravlje.

Zelim da joj uzmem nesto sto nije stetno i nece joj naskoditi zdravlju. Vidjecu za ove cajeve i magnezijum.
 

Back
Top