STA MISLIMO O SEBI !?!?!?!?!?!?!?!?

De Nik

Početnik
Poruka
31
:!: :shock: :!: :oops: :!: :twisted: :!: :arrow:

Ajde budimo jednom otvoreni pa recimo sami sta mislimo o nama samima Srbima;Crnogorcima;Vojvodjanima;Kosovarima i svim ostalima koji su "na brdovitom Balkanu"
Razlog da postavim ovu temu nadjoh ovde na forumu,i stvarno covek da kaze da je to neverovatno.Budite ljubazni pa navedite razloge zbog kojih mrzite ovog ili onog ali budite iskreni..........
 
Sta mislim o Srbima? Jovan Cvijic je lepo opisao nas dinarski tip. I ja tu nemam sta drugo da kazem. Ali, imam o necemu sto su mnoge pametne glave - nasi savremenici, uocili i o tome se oglasili.
Dakle, primecujem da je nametnuta neka nova hijerarhija vrednosti, a pritom se i sadrzaj vrednosti menja. Recimo "patriotizam" , kao ljubav prema sopstvenom narodu (naravno on nema uvek istu dimenziju - u periodima ugrozenosti svakako je veci. Patriotizam je i kada ukazujes na greske i hoces da ih popravljas, sve uz postovanje drugih naroda)za neke se u znacenju izjednacava sa sovinizmom, sto nije tacno, ili ga smatraju izrazom primitivne, zaostale, prevazidjene svesti srpskog coveka. Kao, ako hoces da budes intelektualac, onda si (he-he, zna se - mondijalista!) napravio izbor: prvo, pridev "srpski" koristis kao sinonim za "primitivni", odbacujes znacaj (ma cak i postojanje) sopstvene istorije (zna se, samo zaostali gledaju u proslost!), tradicija, obicaji, kultura (ono sto su nam preci preneli, pa i guslama) su kao blato na cipalama u trci za Velikim Svetom... Narocito je bolno prihvatanje uloge iskompleksiranog provincijalca koji se stidi samog sebe, pa dokazuje da "ipak vredi" tako sto pljuje po sopstvenom narodu. Jos bolnije je ako se za to prima i neka crkavica i/ili medaljica... Kao da se biti Srbin i gradjanin sveta medjusobno iskljucuju (Je l' da da smesno zvuci kada bi se reklo da, npr., Francuz ne moze biti gradjanin sveta...).
Zato se s postovanjem klanjam onima koji su intelektalci, a pritom su ostali Srbi. A o postovanju prema obicnom, malom, casnom, postenom i radnom srpskom coveku i da ne govorim.
 
:!: :?: :!: :?:
Citam pa ne mogu da se ne nacudim !!!
Daleko cemo tako dogurati.Pa nama je sada bitnije da li se zovu Kosovari ili Shiptari ili Srbi ili Crngorci ili Vojvodjani........Do pocetka rata 90 godine nam nije bilo bitno da li je neko Slovenac ili Hrvat,Srbin ili Crnogorac ,Bosanac ili Makedonac,Shiptar ili Vojvodjanin svi smo se lepo druzili i uzivali ... a onda dodjose "pametni" da nas nauce ko smo :?: i sta smo :!: :evil:
Koliko jos vekova treba da prodje pa da shvatimo da smo mi samo jedna mala kap u okeanu ....koliko vremena treba da prodje pa da shvatimo da mi nismo "bogom dani narod" i da mozemo da radimo sta hocemo.Pa pogledajte sami "SRBIJA I CRNA GORA" godinama smo govorili isti jezik sada odjednom postoje srpski i crnogorski........
Jao jao jadna li nam majka...... i maternji jezik...
Preci nam,se okrecu u grobu.......
 
De Nik:
:!: :?: :!: :?:
Citam pa ne mogu da se ne nacudim !!!
Daleko cemo tako dogurati.Pa nama je sada bitnije da li se zovu Kosovari ili Shiptari ili Srbi ili Crngorci ili Vojvodjani........Do pocetka rata 90 godine nam nije bilo bitno da li je neko Slovenac ili Hrvat,Srbin ili Crnogorac ,Bosanac ili Makedonac,Shiptar ili Vojvodjanin svi smo se lepo druzili i uzivali ... a onda dodjose "pametni" da nas nauce ko smo :?: i sta smo :!: :evil:
Koliko jos vekova treba da prodje pa da shvatimo da smo mi samo jedna mala kap u okeanu ....koliko vremena treba da prodje pa da shvatimo da mi nismo "bogom dani narod" i da mozemo da radimo sta hocemo.Pa pogledajte sami "SRBIJA I CRNA GORA" godinama smo govorili isti jezik sada odjednom postoje srpski i crnogorski........
Jao jao jadna li nam majka...... i maternji jezik...
Preci nam,se okrecu u grobu.......

Moze se govoriti o razlikama izmedju Slovenaca, Hrvata i Srba. Ali se zato ne moze govoriti o Srbima, Crnogorcima ili nekakvim Vojvodjanima u konkekstu nekakvih medjunacionalnih razlika.

P.S. Iako naziv drzave zvanicno glasi Srbija i Crna Gora, ne postoje nekakva dva jezika vec samo jedan - srpski jezik (zvanican u obe drzave clanice).
 
Do pocetka rata 90 godine nam nije bilo bitno da li je neko Slovenac ili Hrvat,Srbin ili Crnogorac ,Bosanac ili Makedonac,Shiptar ili Vojvodjanin svi smo se lepo druzili i uzivali ... a onda dodjose "pametni" da nas nauce ko smo :?: i sta smo :!: :evil:
Hehe,jesi li siguran da bas svima nije bilo bitno,ili vecini?I da su se svi lijepo druzili?Ne bih bas rekla...
 
optimas:
De Nik:
:!: :?: :!: :?:
Citam pa ne mogu da se ne nacudim !!!
Daleko cemo tako dogurati.Pa nama je sada bitnije da li se zovu Kosovari ili Shiptari ili Srbi ili Crngorci ili Vojvodjani........Do pocetka rata 90 godine nam nije bilo bitno da li je neko Slovenac ili Hrvat,Srbin ili Crnogorac ,Bosanac ili Makedonac,Shiptar ili Vojvodjanin svi smo se lepo druzili i uzivali ... a onda dodjose "pametni" da nas nauce ko smo :?: i sta smo :!: :evil:
Koliko jos vekova treba da prodje pa da shvatimo da smo mi samo jedna mala kap u okeanu ....koliko vremena treba da prodje pa da shvatimo da mi nismo "bogom dani narod" i da mozemo da radimo sta hocemo.Pa pogledajte sami "SRBIJA I CRNA GORA" godinama smo govorili isti jezik sada odjednom postoje srpski i crnogorski........
Jao jao jadna li nam majka...... i maternji jezik...
Preci nam,se okrecu u grobu.......

Moze se govoriti o razlikama izmedju Slovenaca, Hrvata i Srba. Ali se zato ne moze govoriti o Srbima, Crnogorcima ili nekakvim Vojvodjanima u konkekstu nekakvih medjunacionalnih razlika.

P.S. Iako naziv drzave zvanicno glasi Srbija i Crna Gora, ne postoje nekakva dva jezika vec samo jedan - srpski jezik (zvanican u obe drzave clanice).

Dobro veli Djordje Balasevic u pjesmi ´´DEVEDESETE´´ stvarno nije fer dok smo bili drugovi bili smo gospoda a sad kada smo gospoda nijesmo ni drugovi sve je ovo sra*nje svasta se desilo na Balkanu no nadam se da se nece ponovit vise ta zadnja decenija dvedesetog vijeka jer je mnog mrznje donijela da sad niko nikog ne podnosi u jednoj drzavi dva ´´razlicita´´ jezika dvije razlicite valute dva razlicita Ustava, stvarno ne znam kakva je to drzava i na koju foru ona jos uvijek funkcionise.
Tacno je da dok smo zivjeli u staroj dobroj Jugi nije bilo bitno ko je ko svi smo bili isti a sad...
Zalosno
 
Koji ste vi pacenici!

Pa sve su to Srbi, zasto se delimo na Crnogorce,Bosance,Vojvodjane,Sumadince,Krajisnike,,Beogradjane,Kosovljane itd itd itd...gde nam je pamet?Pre 100 godina Srbi su ziveli od Zagreba do Skoplja a sad svaka opstina svoj jezik i svoj narod.Bosnjaci postoje 10 godina,Crnogorci postoje 10 godina,Kosovari 5 godina,Vojvodjani 1 godinu...prokleti balkan.
 
TETRAPAK:
Koji ste vi pacenici!

Pa sve su to Srbi, zasto se delimo na Crnogorce,Bosance,Vojvodjane,Sumadince,Krajisnike,,Beogradjane,Kosovljane itd itd itd...gde nam je pamet?Pre 100 godina Srbi su ziveli od Zagreba do Skoplja a sad svaka opstina svoj jezik i svoj narod.Bosnjaci postoje 10 godina,Crnogorci postoje 10 godina,Kosovari 5 godina,Vojvodjani 1 godinu...prokleti balkan.

A Srbi su najvjerovatnije nastali prije ameba a?
 
Anonymous:
Liberal:
A Srbi su najvjerovatnije nastali prije ameba a?

Ali su svakako bili i liberali jos od 19. veka.

Kakav si ti to liberal??????
Pre si *********, posto nonstop prosipas njihove teorije...

A lose ti je bilo dok su komunjare vladale a, ili si previse mlad pa se ne sjecas Tita i ostalih?

Posto vishe drugarstva nema onda je jedino rjesenje razlaz tako ce bit bolje i vama i nama, stvarno se pravite da ne vidite da ovo ovako ne ide da ova nakaza od unije je smijesna koliko i zalosna ali ste vi i dalje zaneseni Jugoslavijom, e nema je vise rasprckana je do kraja i sad je kraj, idemo i mi imamo i mi pravo na svoju drzavu da budemo svoji na svome da se jednom za svagda zna sto je srpsko a sto crnogorsko.

Sjeti se samo crvenog pasosa i dovoljno ce ti jasno bit. Dje mozes sa ovim plavim? Nidje... Sto neces crknut ispred ambasade neces ni mrdnut nidje iz zemlje, jeßiga braco previse ste bili zanesheni velikom Srbijom htjeli ste da budete dominantna vrsta a to ne pali vise, vidite li kako svijet na nas gleda ko posljednja govna nas gledaju bre, nekada davno, davno, davno sa ponosom se moglo rec Jugosloven i kako smo bili cijenjeni i sad dup, dje smo DNO DNA tu smo. No nadam se da ce se stvari izmijenit pa makar i 2078 god.
 
Ne podmeci nam jugoslovenstvo. Licno ne podnosim pojam Jugoslavije (osim Jugoslovenske vojske u Otadzbini i Jugoslovenskog dramskog pozorista) i nikada necu da dozvolim da me neko smatra Jugoslovenom.

Biti Crnogorac, znaci biti deo najznacajnijih i najznamenitijih ljudi medju svim SRBIMA.

To je naravno slucaj, ako drzis da casti i ako posedujes dovoljno svesti.

Tebe i tebi slicne ubija komunizam, ciji ste najgori produkti!!!

Shvatis li to, imas sanse u procesu globalizacije! U suprotnom, uzivaj u sopstvenoj, svojevoljnoj izolaciji!
 
wade:
Ne podmeci nam jugoslovenstvo. Licno ne podnosim pojam Jugoslavije (osim Jugoslovenske vojske u Otadzbini i Jugoslovenskog dramskog pozorista) i nikada necu da dozvolim da me neko smatra Jugoslovenom.

Biti Crnogorac, znaci biti deo najznacajnijih i najznamenitijih ljudi medju svim SRBIMA.

To je naravno slucaj, ako drzis da casti i ako posedujes dovoljno svesti.

Tebe i tebi slicne ubija komunizam, ciji ste najgori produkti!!!

Shvatis li to, imas sanse u procesu globalizacije! U suprotnom, uzivaj u sopstvenoj, svojevoljnoj izolaciji!

Ma jes bre ja sam Jugosloven ha ha ha smijesno zar ne...
Nikad sebe nijesam smatrao Jugoslovenom ja sam Crnogorac vazda bio i vazda cu to i bit´
 
E ovako,
Citam danas izjavu Mila Djukanovica.Oce covek otcepljenje i gotovo.Ok,oce.Nek ide.Ja sam kucu u Herceg Novom prodao.I onako odem samo 10-ak dana u godini tamo.Ok....nek idu.ALI! Ali....sta cemo sa 600.000 Crnogoraca samo u Beogradu? I to mahom na polozaje.Drze ljudi polozaje.To se povezalo...piuuuuuuuu........
Ode li Crna Gora,ode i Kosovo.Jel to cilj? Ima li tu nekih veza.Jeli i tu uso novac? Ogromni novac? Po principu:STA ME BRIGA,VAZNO DA JE MENI LEPO,A POSLE MENE NEK I POTOP BUDE. Jel' po tom principu.Ok.Po tom.I,sta cemo sa 600.000 Crnogoraca(pa tolko Crnogoraca nema u Crnoj Gori!).Ja licno nista.Meni ne smetaju,taman posla.Braca mi nikad nisu smetala,ali........ima kome ce zasmetati.I gde to sve vodi? Je li Vam poznat scenario vec? Ili nije?
Drugo,kad se napravi autoput,takozvani KORIDOR 10,pa ko ce vise u Crnu goru na more kad do grcke em brze em udobnije,em GOSTOLJUBLJIVIJE! Pa ja narucim pice,i to me kao satro znaju u HN,pa cekam,malte ne PISMENU MOLBU treba da posaljem konobaru.Ne4mojte bre to,mani te se toga.Na svu srecu vecina Crnogoraca ne razmislja o otcepljenju.Mada,u politici i manjina zna da odluci.Ja Vas ipak podsecam da je ovo Forum ISTORIJA,a ne politika.O tome sta ce biti i kako ce biti,nek kaze SUTRA! Aj se mi bavimo s onim sto je bilo,dakle ISTORIJOM!

PoZ
 
DON:
E ovako,
Citam danas izjavu Mila Djukanovica.Oce covek otcepljenje i gotovo.Ok,oce.Nek ide.Ja sam kucu u Herceg Novom prodao.I onako odem samo 10-ak dana u godini tamo.Ok....nek idu.ALI! Ali....sta cemo sa 600.000 Crnogoraca samo u Beogradu? I to mahom na polozaje.Drze ljudi polozaje.To se povezalo...piuuuuuuuu........
Ode li Crna Gora,ode i Kosovo.Jel to cilj? Ima li tu nekih veza.Jeli i tu uso novac? Ogromni novac? Po principu:STA ME BRIGA,VAZNO DA JE MENI LEPO,A POSLE MENE NEK I POTOP BUDE. Jel' po tom principu.Ok.Po tom.I,sta cemo sa 600.000 Crnogoraca(pa tolko Crnogoraca nema u Crnoj Gori!).Ja licno nista.Meni ne smetaju,taman posla.Braca mi nikad nisu smetala,ali........ima kome ce zasmetati.I gde to sve vodi? Je li Vam poznat scenario vec? Ili nije?
Drugo,kad se napravi autoput,takozvani KORIDOR 10,pa ko ce vise u Crnu goru na more kad do grcke em brze em udobnije,em GOSTOLJUBLJIVIJE! Pa ja narucim pice,i to me kao satro znaju u HN,pa cekam,malte ne PISMENU MOLBU treba da posaljem konobaru.Ne4mojte bre to,mani te se toga.Na svu srecu vecina Crnogoraca ne razmislja o otcepljenju.Mada,u politici i manjina zna da odluci.Ja Vas ipak podsecam da je ovo Forum ISTORIJA,a ne politika.O tome sta ce biti i kako ce biti,nek kaze SUTRA! Aj se mi bavimo s onim sto je bilo,dakle ISTORIJOM!

PoZ


Vecina nije za odcijepljenje velis a?
Boga mi si se tu zeznuo zestoko preko 60% Crnogoraca je za nezavisnost... i ne zaboravi da je u planu i kroz CG da prodje auto put koji ce da poveze sjeverni dio republike sa primorjem a i onaj koji ce da dolazi iz prvaca Hrvatske.
A sto se tice ugostiteljstva na nasem primorju npr proslog ljeta u Sutomoru konobar sem sto me jos nije unio u onaj kafic.
jeßiga ima ih svakakvih.
 

Back
Top