KAKO DA AKTIVIRAM PRENOS PODATAKA SA KOMPA NA TV???

binoche

Početnik
Poruka
43
Cao!

Kupila sam kablove za prebacivanje sa kompa na tv, kako bih odatle gledala filmove.
Tv je nov, CROWN i ima izlaz za video, moja graficka kartica je ATI RADEON 9600.
Povezala sam sa kompom sve kako valja, ukljucila onaj program za video na tv-u ali se nista ne desava, a neki su rekli da ce biti samo to dovoljno. Druagar koji ima istu graficku karticu kaze da je kod njega bilo dovoljno da ukuca alt + F5 da bi se ceo postupak pokrenuo, ali kod mene se nista ne desava.
Da li imate ideju kako da aktiviram ceo postupak?
Unapred zahvalna........
 
Probaj ovako: desni klik na ekran -> Postavke -> selektuješ br. 2 -> u prozoru ispod treba da ti stoji ATI RADEON 9600 Secondary -> podesiš rezoluciju ekrana 800x600 -> kvalitet boje na 32 bita -> čekiraš drugu stavku... Proširi radnu površinu Windowsa na ovaj monitor -> Više opcija -> kartica Displays -> klik na TV -> Format -> čekiraš Select by Format -> pa u prozoru Format izabereš PAL B. To bi bilo to, tako je bar kod mene, a pošto imamo slične grafičke (ja ASUS RADEON 9550), podešavanja bi trebalo da budu identična! Javi jel pomoglo, pozz!

P.S. Ovime se proširuje monitor u desnu stranu, dakle kad hoćeš da pustiš neki film na TV-u, mišem uhvatiš film (odnosno player kojim puštaš film) i vučeš u desno izvan ivica monitora, a istovremeno pratiš na TV-u kako se isti pojavljuje. Na identičan način sve vraćaš opet na monitor!
 
Jeste, u Clone modu slika na TV-u je identična onoj na monitoru. Međutim, Extended Desktop mode ima i svojih prednosti, jer u isto vreme možeš dve stvari da radiš: da pustiš neki film na TV-u (npr. ženi i deci), a na monitoru da radiš nešto sasvim drugo! E sad, kome kako više odgovara, tako će i podesiti. Meni više odgovara Extended Desktop mode.
smiley_emoticons_yes.gif

 
Kad otvoriš karticu Displays, treba da dobiješ otprilike ovu sliku...


Klik na TV i karticu Format i dobiješ ovo...



Podesiš sve kao što je na zadnjoj slici, potvrdiš sve sa OK i slika desktopa mora da se pojavi na TV-u!
E sad, ako koristiš kablovsku TV, ona hoće malo da remeti prikaz slike (u vidu nekih pruga i zujanja, bar kod mene), pa ti je moja preporuka da isključiš kabli od kablovske iz TV-a!
 
kad odem na displays p., pa odem na settings, pa na advanced...i nemam nijednu opciju tada koja se zove displays...jedino ona varijanta ASUS ima ucrtanu mali plavi prozorcic u kojem stoje js manje i jedva vidljive slicice tv-a, monitora, i laptopa...ali kad pritisnem na bilo koju od njih ( samo 1 npr) i pokusam da je aktiviram...nista se ne desava...
 
kad odem na displays p., pa odem na settings, pa na advanced...i nemam nijednu opciju tada koja se zove displays...
Kako nemaš karticu Displays?! Mislio sam da su podešavanja slična, jer su nam i kartice dosta slične! Ne bi bilo loše da i ti okačiš neku sličicu ovde (recimo kad klikneš na Advanced), da vidimo šta ti nudi od ponude!

jedino ona varijanta ASUS ima ucrtanu mali plavi prozorcic u kojem stoje js manje i jedva vidljive slicice tv-a, monitora, i laptopa...
I ovo mi nije baš najjasnije! Pokušaj da budeš malo preciznija.

Btw. jel ti koristiš desktop ili laptop računar?
 
E ovo je razlog sto ja koristim G-Force.
Sa njim nema problema :lol:

LM

Evo ti pun odgovor

Potreban je "paket drajvera" koji je označen sa ccc, što znači Catalyst Control Center u kome se nalaze:
-Display Driver
-Catalyst Control Center
-WDM Drivers

Upravo ccc sadrži u sebi sve opcije podešavanja 2 display-a (monitor + TV) i to u raznim modovima: clone, theatar ...

Najnovije ccc drajvere za ati kartice možeš pronaći na
http://ati.amd.com/index.html , u delu Drivers & Software, pa biraj tip ati kartice, tip operativnog sistema itd... ali je drajver za Win XP preko 40 MB, a za Windows Vista je veličina preko 70 MB.
 

Back
Top