Pomoc u vezi vijace

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

MMMMVVVV

Početnik
Poruka
10
Prvo pitanje:Za sta je vijaca dobra?Za koje misice(ako je uopste za misice)?Cuo sam neke veze da ima sa kardio treningom i tako to??Napisite sve sto znate?
Drugo pitanje:Vezbam vec oko 7 meseci i vidim napredak,ali cini mi se da se u zadnja 4 meseca smanjio taj napredak?Da li znate zasto?I kolko bi bilo najbolje da se vezba nedeljno??
NEKA ODGOVORI NEKO!HITNO JE!
 
Kao prvo, nista nije hitno ma koliko ti se cinilo (bez obzira koliko si star).
Drugo, napredak posle 7 meseci ne vidis jer ti se organizam navikao na takvu vrstu treninga, moras povecati intenzitet vezbe tj brojeve ponavljanja ili smanjiti vreme odmora. Ako zelis da trening bude PRODUKTIVAN, mora biti PROGRESIVAN.
Vezbanje nedeljno moze da zavisi, sa obzirom da imas 14 godina. Rekao bih da treniras kako se osecas i kako ti pase. Mislim pre svega, cemu takva zurba? Ja treniram 5 puta nedeljno, sa tim da se odmaram subotom i nedeljom. Imas vise vrsta treninga i podela. Mozes trenirati dva dana, a jedan dan odmarati. Ili da treniras jedan dan, drugi dan da odmaras. Sve zavisi kako ti najbolje odgovara. Znaci ne postoji podela koja je "NAJBOLJA ZA SVE", vec moras naci rutinu koja tebi najvise odgovara.

Prijateljski savet: Procitaj stare teme i verujem da ces negde naci tebe i tvoje potrebe. Ako zelis da promenes nesto oko tebe na bolje, prepostavimo da zelis da izgledas bolje, stoga moras poceti da razmisljas na bolje a jedini nacin je edukacija. Citanjem i ucenjem. Dakle, ucini sebi uslugu i prolistaj stare teme.
 
Ako je vijaca ono sto mislim..to je samo za preskakanje..znaci obican konopac kupis..cak ima u raznim debljinama..metar kosta 30ak din..ako mislis na gumenu..ona bogami kosta par stotina i po 2 hiljade sam vidjao..a sa njom mozes svasta raditi..samo ti treba veci prostor..vaterpolisti je koriste a verujem ne samo oni...poz
 
Prvo pitanje:Za sta je vijaca dobra?Za koje misice(ako je uopste za misice)?Cuo sam neke veze da ima sa kardio treningom i tako to??Napisite sve sto znate?
Drugo pitanje:Vezbam vec oko 7 meseci i vidim napredak,ali cini mi se da se u zadnja 4 meseca smanjio taj napredak?Da li znate zasto?I kolko bi bilo najbolje da se vezba nedeljno??
NEKA ODGOVORI NEKO!HITNO JE!

Vijača služi za dve stvari.
Kondicionu pripremu, jer deset minuta rada sa vijačom ti je kao dvadest minuta trčanja. Ali pravilan rad nogu, to mora neko da ti pokaže i zahteva trening i uskladjenost pokerta.
Drugi razlog korišćenja, dovodi do opušatnja gornjeg dela ramena, tako reći stvara mekoću, razbija krutost ramena i gornjeg dela tela kako bi mogao da lakše radiš ekivažu udaraca u boksu ili drugim sporovima. Tada nemaš krutost kao klasični bilderi, kao da ti je neko vezao dasku za ramena i leđa i da se krećeš s'njom.
trenirao sam kao klinac dugo godina pa znam;)
Vijača je jako dobra i kad god imaš mogućnosti trebao bi da radiš, pogotov na kraju treninga.
 
E hvala za ovo.Imam jos samo jedno pitanje.Ja ukupno vezbam dnevno oko 3.5-4 sata.Posto vezbam i tegovima,a radim i trbusnjake i sklekove.Moj drug kaze da to bas i ne valja za dete a i da to sto radim 3 sata nece biti velike razlike i da radim 1.5(jer sam dete)Pa da li je to istina?
 
radim:ukupno 600 trbusnjaka.80 obicnih i 70 donjih pa sve to ponovim 4 puta.radim 15 uskih i 20 sirokih skleka i to ponovim u 3 serije.Odradim oko 150 cucnja ukupno u 3 serije(50 u jednoj)Pa radim sa tegovima nege vezbe.Dosta njih.Vezbam i vijacom pola sata.I veruj mi skupi se 3.5 sata.I jos nesto da li valja kada imas upalu ili bolje da radis vezbe tolko da nemas upalu?I jer si siguran sto se tice onog?Jer ima jos neko misljenje u vezi toga?bilo ko
 
radim:ukupno 600 trbusnjaka.80 obicnih i 70 donjih pa sve to ponovim 4 puta.radim 15 uskih i 20 sirokih skleka i to ponovim u 3 serije.Odradim oko 150 cucnja ukupno u 3 serije(50 u jednoj)Pa radim sa tegovima nege vezbe.Dosta njih.Vezbam i vijacom pola sata.I veruj mi skupi se 3.5 sata.I jos nesto da li valja kada imas upalu ili bolje da radis vezbe tolko da nemas upalu?I jer si siguran sto se tice onog?Jer ima jos neko misljenje u vezi toga?bilo ko

треба да добијеш ~делимичну~ упалу јер је то знак си добро вежбао и да напредујеш,
нпр. можеш 1 дан да радиш склекове, и сутра су ти мишићи затегнути,
па прекосутра опет, и тако ти не треба 3 сата, претерујеш,
није здраво :-)
треба да радиш отежане верзије трбушњака, мање понављања,
како радиш доње, дижеш ноге док лежиш или како?
иначе бројке су ти импресивне ;)
 
legnem na pod uhvatim se za sto kuci i dizem noge
tako radim donje.E jer moze neko da mi objasni tacno kako treba da se dise dok se radi??I jer treba dok se rade donji trbusnjaci da se dizu noge do 90 stepeni ili ne.Posto sam cuo oba misljenja.Jer zna neko kako tacno treba da se radi??
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top