Ljubavne pesme ili mobilni???

enrico

Zainteresovan član
Poruka
175
Da li vi, devojke, volite da vam muski pisu ljubavne pesme???
Ovo mi je palo na pamet kad sam procitao par fantasticnih pesama koje su me odusevile na temi "dal' je vredno truda hvatati labooooda"i jer sam retrospektivnom memorijom zakljucio da su, pre naseg vremena odlazaka u bioskop i divljenja necijim drugim delima u paru, ljubavnici svoje emocije pokazivali pisuci jedno drugom pesme, duga pisma i cele romane, a danas ide kratak SMS, plati se pice, pa odma' za sisu. Mozda je prakticna ova danasnjica, ali tako evoluciju brzo vracamo unazad, vekove i milenijume izgradnje kulture bacamo u blato i zaboravljamo da covekov recnik mora da se sastoji i od reci koje sadrze vise od dva sloga, narocito kada treba da iskaze sta oseca.
Zato, VELIKI POZDRAV za Milenceta(prvenstveno), za Nesi, Princa Rima, incognita, kojote, i SVE OSTALE koji ne prepisuju stihove, nego uzivaju (i dozvoljavaju nama da uzivamo) u svojoj kreativnosti!!!! :wink: :wink: :wink:
 
enrico:
Da li vi, devojke, volite da vam muski pisu ljubavne pesme???
Ovo mi je palo na pamet kad sam procitao par fantasticnih pesama koje su me odusevile na temi "dal' je vredno truda hvatati labooooda"i jer sam retrospektivnom memorijom zakljucio da su, pre naseg vremena odlazaka u bioskop i divljenja necijim drugim delima u paru, ljubavnici svoje emocije pokazivali pisuci jedno drugom pesme, duga pisma i cele romane, a danas ide kratak SMS, plati se pice, pa odma' za sisu. Mozda je prakticna ova danasnjica, ali tako evoluciju brzo vracamo unazad, vekove i milenijume izgradnje kulture bacamo u blato i zaboravljamo da covekov recnik mora da se sastoji i od reci koje sadrze vise od dva sloga, narocito kada treba da iskaze sta oseca.
Zato, VELIKI POZDRAV za Milenceta(prvenstveno), za Nesi, Princa Rima, incognita, kojote, i SVE OSTALE koji ne prepisuju stihove, nego uzivaju (i dozvoljavaju nama da uzivamo) u svojoj kreativnosti!!!! :wink: :wink: :wink:
Slazem se sa tvojim recima...
Ali, ipak mislim da zene pisu lepse pesme nego muskarci. Mada, istina, one se nikad ne smeju preterano razneziti, da ne bi bilo bljutavo... Mozda i gresim, to je zato sto se meni svidjaju moje pesme. Citirati tudje? Ne. Nikako.
Ja sam do sad dobila sam dve pesme, od osoba koje poznajem prilicno dugo (vrlo ozbiljne pesme). I mogu ti reci da su me jako obradovale i, mjau, raznezile. Vrlo je lepo kad muskarca nateras da (svojom voljom) bude romantican. To se danas retko srece. :wink:
Takodje, lepo je imati poverenja u sebe i truditi se da se usavrsavas.
I ja pozdravljam sve pesnike na ovom forumu! :idea:
 
ZENE PISU LEPSE PESME ZATO STO VISE PATE??? Da li postoji moronskija izjava na ovom forumu?? Setite se, kroz celu nasu istoriju umetnosti, svih vama poznatih pesnika i uporedite koliko od njih su zene, a koliko je muskaraca!!! Mnogo neozbiljno nesto tvrdimo, ponekad bez IMALO osnove!
 
enrico:
ZENE PISU LEPSE PESME ZATO STO VISE PATE??? Da li postoji moronskija izjava na ovom forumu?? Setite se, kroz celu nasu istoriju umetnosti, svih vama poznatih pesnika i uporedite koliko od njih su zene, a koliko je muskaraca!!! Mnogo neozbiljno nesto tvrdimo, ponekad bez IMALO osnove!

Je*bote ti si operisan od smisla za humor... pa zar ne vidis da je lepse pod znacima navoda... zar ne vidis smajli na kraju izjave... zar nisi do sada provalio da sam ovde prvenstveno radi zezanja... jos ces na kraju da zakljucis da te muvam... :)
 
Brate Steffane, nasedas na svaki nagovestaj provokacije! 8)
Dobro je sto si se javio, jer te cikam da napises neku pesmicu i podelis je s nama! Ona bi mogla da nam pokaze kako pesma ne mora da bude zivo sranje(u toj izjavi nema ni jednog navodnika, a smajli na njenom kraju mi ipak govori da se ne salis) i zato sam i zeleo da se odazoves... Mislim, ako je neko u stanju da kritikuje druge, on mora da stane iza toga, jel' da, a ne da se krije iza kojekakvih pederskih izjava sve vreme dok je na forumu!!! :)
 
enrico:
Brate Steffane, nasedas na svaki nagovestaj provokacije! 8)
Dobro je sto si se javio, jer te cikam da napises neku pesmicu i podelis je s nama! Ona bi mogla da nam pokaze kako pesma ne mora da bude zivo *(u toj izjavi nema ni jednog navodnika, a smajli na njenom kraju mi ipak govori da se ne salis) i zato sam i zeleo da se odazoves... Mislim, ako je neko u stanju da kritikuje druge, on mora da stane iza toga, jel' da, a ne da se krije iza kojekakvih pederskih izjava sve vreme dok je na forumu!!! :)

Pesme ne zelim da pisem jer ne volim da radim nesto u cemu nisam dobar... ali vidim da se toga ne pridrzavaju i drugi, da bude jos gore oni se dice time... to me je i navelo da kazem moje misljenje o njihovim pesmama... to sto ja jedini nisam bio "pristojan" time sto sam rekao ono sto mislim ne vidim zasto bi to smetalo tebi ili bilo kome drugom... moja namera nije bila niti da vredjam niti da kritikujem bilo koga, jednostavno sam rekao ono sto mislim... zato i sluzi forum, jer kada je objavio svoju pesmu na njemu verovatno je i ocekivao komentare... za mene je njegova pesma sra*nje, ne vidim stvarno zasto pravis neki problem oko toga.. verovatno ti se svidja... :wink:
 
enrico:
Brate Steffane, nasedas na svaki nagovestaj provokacije! 8)
Dobro je sto si se javio, jer te cikam da napises neku pesmicu i podelis je s nama! Ona bi mogla da nam pokaze kako pesma ne mora da bude zivo *(u toj izjavi nema ni jednog navodnika, a smajli na njenom kraju mi ipak govori da se ne salis) i zato sam i zeleo da se odazoves... Mislim, ako je neko u stanju da kritikuje druge, on mora da stane iza toga, jel' da, a ne da se krije iza kojekakvih pederskih izjava sve vreme dok je na forumu!!! :)[/quote
izvini,samo da znas on kad hoce pise prelepo:)
 
enrico:
Brate Steffane, nasedas na svaki nagovestaj provokacije! 8)
Dobro je sto si se javio, jer te cikam da napises neku pesmicu i podelis je s nama! Ona bi mogla da nam pokaze kako pesma ne mora da bude zivo *(u toj izjavi nema ni jednog navodnika, a smajli na njenom kraju mi ipak govori da se ne salis) i zato sam i zeleo da se odazoves... Mislim, ako je neko u stanju da kritikuje druge, on mora da stane iza toga, jel' da, a ne da se krije iza kojekakvih pederskih izjava sve vreme dok je na forumu!!! :)

Ti nekom govoris da se krije iza svojih izjava, a ti svaki put kada odvalis nesto glupo i bezobrazno pravdas se sa jednom istom recenicom kako si samo hteo da isprovociras reakciju sagovornika i da si u tome potpuno uspeo. Sta je to nego skrivanje iza svojih izjava i neiskrenost. Ajde molim te objasni nam sta zelis da postignes sa tim? Da se ne bavis mozda psihijatrijom ili psihoanalitikom? Ili pak mislis da si toliko inteligentniji od drugih da mozes da manipulises sa njima? Sumnjam da si i jedno od ta dva...
 
Steffan:
tamo sam gde....:
izvini,samo da znas on kad hoce pise prelepo:)

Auuu... a upravo sam te ocrnio na drugom postu... :oops: Odmah da znas da nista od onoga nisam mislio... :) Sta vise smatram da si sjajna devojka i naravno da muskarci nisu vredni tvojih suza!! :) Ko im je kriv kada ne znaju da cene prave stvari... :) pa da... :)
ma ja se ne ljutim.. :roll: :wink:
pec..pec..ok..
 
Steffan:
enrico:
Brate Steffane, nasedas na svaki nagovestaj provokacije! 8)
Dobro je sto si se javio, jer te cikam da napises neku pesmicu i podelis je s nama! Ona bi mogla da nam pokaze kako pesma ne mora da bude zivo *(u toj izjavi nema ni jednog navodnika, a smajli na njenom kraju mi ipak govori da se ne salis) i zato sam i zeleo da se odazoves... Mislim, ako je neko u stanju da kritikuje druge, on mora da stane iza toga, jel' da, a ne da se krije iza kojekakvih pederskih izjava sve vreme dok je na forumu!!! :)

Pesme ne zelim da pisem jer ne volim da radim nesto u cemu nisam dobar... ali vidim da se toga ne pridrzavaju i drugi, da bude jos gore oni se dice time... to me je i navelo da kazem moje misljenje o njihovim pesmama... to sto ja jedini nisam bio "pristojan" time sto sam rekao ono sto mislim ne vidim zasto bi to smetalo tebi ili bilo kome drugom... moja namera nije bila niti da vredjam niti da kritikujem bilo koga, jednostavno sam rekao ono sto mislim... zato i sluzi forum, jer kada je objavio svoju pesmu na njemu verovatno je i ocekivao komentare... za mene je njegova pesma sra*nje, ne vidim stvarno zasto pravis neki problem oko toga.. verovatno ti se svidja... :wink:
Ovako…
Kriticari, bilo muzicki, bilo knjizevni, sami najcesce nemaju neki talenat za komponovanje, odnosno, pisanje.
Ali, imaju dovoljno osecaja, intuicije, teorijskog znanja, sirinu vidika, i znaju da PROCENE da li je nesto vredno, bez obzira na to da li bi mogli da napisu bolje.
Jer, ako ti se ne dopadaju ‘Anikina vremena’ ti ipak ne moras da napises bolju pripovetku da bi drugima to dokazao.
Takodje, treba u obzir uzeti i subjektivni dozivljaj lepog – svaki covek ima svoj sistem estetike. I sve uporedjuje i ocenjuje u skladu sa njim.
Vecina pesama ovde se ni meni ne dopada, ali mi se svidja ona koju sam ja napisala i izlozila ovde.
Naravno, ovim ne zelim da kazem da je Steffan rodjeni kriticar, ali – svako ima pravo da kaze svoje misljenje. Nezavisno od toga da li ima talenat za tu oblast ili ne.
Naravo, da bi znao da procenis vrednost nekog dela, pa cak i okviru svojih sistema vrednosti – moras prvo IZGRADITI sistem vrednosti. A on se izgradjuje prosirivanjem znanja teorijskim iskustvom, i postojanjem velikog dijapazona komponenti (u svesti) koje se uporedjuju.
 
Ronik:
Ti nekom govoris da se krije iza svojih izjava, a ti svaki put kada odvalis nesto glupo i bezobrazno pravdas se sa jednom istom recenicom kako si samo hteo da isprovociras reakciju sagovornika i da si u tome potpuno uspeo. Sta je to nego skrivanje iza svojih izjava i neiskrenost. Ajde molim te objasni nam sta zelis da postignes sa tim? Da se ne bavis mozda psihijatrijom ili psihoanalitikom? Ili pak mislis da si toliko inteligentniji od drugih da mozes da manipulises sa njima? Sumnjam da si i jedno od ta dva...
I ja sam to primetila…
Sve ukazuje na to da je covek shizofrenicar, zato ne treba obracati paznju na ono sta on govori. Ko zna da li to zaista misli, i koliko uopste misli kad nesto kaze… Ne vredi zamarati se razmisljanjem o njegovim skrivenim motivima, rezultat je nikakav.
 
Steffan:
tamo sam gde....:
Steffan:
tamo sam gde....:
ma ja se ne ljutim.. :roll: :wink:
pec..pec..ok..

Ako se ne ljutis onda mora da je po sredi neka druga emocija.. :wink:
verovatno..ti znas.. :wink:

Lagao bih te kada bi ti rekao... :)
A ti, Steffane, nevernice jedan, pazi dobro sta radis… mogu ja nekom da javim nesto kad se vrati… kuc-kuc – dobar dan-dobar dan – znas, Steffan je bio mnogo nestasan…
Ne zaboravi, rekli smo da cu stititi necije interese... :wink:
 
Snezna_kraljica:
Steffan:
tamo sam gde....:
Steffan:
tamo sam gde....:
ma ja se ne ljutim.. :roll: :wink:
pec..pec..ok..

Ako se ne ljutis onda mora da je po sredi neka druga emocija.. :wink:
verovatno..ti znas.. :wink:

Lagao bih te kada bi ti rekao... :)
A ti, Steffane, nevernice jedan, pazi dobro sta radis… mogu ja nekom da javim nesto kad se vrati… kuc-kuc – dobar dan-dobar dan – znas, Steffan je bio mnogo nestasan…
Ne zaboravi, rekli smo da cu stititi necije interese... :wink:

:oops: :oops: :oops: nije ono sto mislis... stvarno... :)
 
Ronik:
enrico:
Brate Steffane, nasedas na svaki nagovestaj provokacije! 8)
Dobro je sto si se javio, jer te cikam da napises neku pesmicu i podelis je s nama! Ona bi mogla da nam pokaze kako pesma ne mora da bude zivo *(u toj izjavi nema ni jednog navodnika, a smajli na njenom kraju mi ipak govori da se ne salis) i zato sam i zeleo da se odazoves... Mislim, ako je neko u stanju da kritikuje druge, on mora da stane iza toga, jel' da, a ne da se krije iza kojekakvih pederskih izjava sve vreme dok je na forumu!!! :)

Ti nekom govoris da se krije iza svojih izjava, a ti svaki put kada odvalis nesto glupo i bezobrazno pravdas se sa jednom istom recenicom kako si samo hteo da isprovociras reakciju sagovornika i da si u tome potpuno uspeo. Sta je to nego skrivanje iza svojih izjava i neiskrenost. Ajde molim te objasni nam sta zelis da postignes sa tim? Da se ne bavis mozda psihijatrijom ili psihoanalitikom? Ili pak mislis da si toliko inteligentniji od drugih da mozes da manipulises sa njima? Sumnjam da si i jedno od ta dva...

Vidim da me i Ronik i Steffan kritikuju( i to s punim pravom), pa moram da im odgovorim da jako, jako chesto samo zelim da na ovom forumu lupim shto vecu glupost i da shto vishe nekog isprovociram, pa mozda i uvredim! Mnogo puta i sam posle vidim da greshim, ali se ne ispravljam nakon toga. Verovatno je to zato shto sam u stvarnosti sushta suprotnost tome i shto na ovom svetu nema osobe koja bi vam mogla reci da sam uchinio neshto loshe, da nisam nekom pomogao kad mi je to trazio, da uvek razmishljam na svoju shtetu i najvishe se plashim da izgubim prijatelja. Ne mislim da sam inteligentniji od bilo koga na ovom forumu, chak sam u donjoj osmini po tom pitanju(ako ne i desetini), i ne bavim se psihoanalizom ni na kome, osim na sebi. Zato sam i sebi dao slobodu da mogu da bezgranichno lupetam na forumu i do sada to i radio. Ako je to neko shvatio kao uvredu, izvinjavam se. Mada, MORA postojati i neko takav da bi ova sredina bila shto sharenija. Ja cu se ipak truditi da budem shto umereniji ubuduce , jer sve kritike shvatam ponekad i previshe ozbiljno.


A i ja volim da pishem pesme, mada uglavnom shaljive, jer onaj ko se iskushava u ozbiljnoj jlubavnoj poeziji uvek se plashi onog strashnog poredjenja sa DISom ili Lazom u kojem ce definitivno biti sramno porazen. Mada, ponekad sam i pokushavao i to ide znatno teze nego neka namenska shaljiva pesmica! Ali, necu odustati. Narocito kad se opet zaljubim sad na prolece, nadam se! Pozdrav svima!
 
Snezna_kraljica:
Steffan:
tamo sam gde....:
Steffan:
tamo sam gde....:
ma ja se ne ljutim.. :roll: :wink:
pec..pec..ok..

Ako se ne ljutis onda mora da je po sredi neka druga emocija.. :wink:
verovatno..ti znas.. :wink:

Lagao bih te kada bi ti rekao... :)
A ti, Steffane, nevernice jedan, pazi dobro sta radis… mogu ja nekom da javim nesto kad se vrati… kuc-kuc – dobar dan-dobar dan – znas, Steffan je bio mnogo nestasan…
Ne zaboravi, rekli smo da cu stititi necije interese... :wink:[/quote
Snezana..molim te reci o cemu ti to..ja stvarno ne kapiram :wink: a znaci on je mali svrcko..
da ga prijavim i ja ..ma to je najbolje..mozemo obe :roll: :wink:
 
enrico:
Vidim da me i Ronik i Steffan kritikuju( i to s punim pravom), pa moram da im odgovorim da jako, jako chesto samo zelim da na ovom forumu lupim shto vecu glupost i da shto vishe nekog isprovociram, pa mozda i uvredim! Mnogo puta i sam posle vidim da greshim, ali se ne ispravljam nakon toga. Verovatno je to zato shto sam u stvarnosti sushta suprotnost tome i shto na ovom svetu nema osobe koja bi vam mogla reci da sam uchinio neshto loshe, da nisam nekom pomogao kad mi je to trazio, da uvek razmishljam na svoju shtetu i najvishe se plashim da izgubim prijatelja. Ne mislim da sam inteligentniji od bilo koga na ovom forumu, chak sam u donjoj osmini po tom pitanju(ako ne i desetini), i ne bavim se psihoanalizom ni na kome, osim na sebi. Zato sam i sebi dao slobodu da mogu da bezgranichno lupetam na forumu i do sada to i radio. Ako je to neko shvatio kao uvredu, izvinjavam se. Mada, MORA postojati i neko takav da bi ova sredina bila shto sharenija. Ja cu se ipak truditi da budem shto umereniji ubuduce , jer sve kritike shvatam ponekad i previshe ozbiljno.


A i ja volim da pishem pesme, mada uglavnom shaljive, jer onaj ko se iskushava u ozbiljnoj jlubavnoj poeziji uvek se plashi onog strashnog poredjenja sa DISom ili Lazom u kojem ce definitivno biti sramno porazen. Mada, ponekad sam i pokushavao i to ide znatno teze nego neka namenska shaljiva pesmica! Ali, necu odustati. Narocito kad se opet zaljubim sad na prolece, nadam se! Pozdrav svima!

Steta, sada mi vise nisi zanimljiv... :)

Ma salim se, cista 10-ka za samokriticnost.. samo nemoj ni u tome da preterujes, iako si pokupio moje simpatije pazi da ne zazalis zbog ovih reci jedan dan... cudna je stvar taj ego, nikad se ne zna kada ce da proradi... :)
 
Ja i dalje mislim da je bolesnik :)
Salim se...
Ja mislim da je enrico nesigurna osoba, verovatno isfrustirana losim iskustvom u odnosima sa suprotnim polom, ako ih je uopste imao...
Svakako inferioran kada je u vezi sa nekim do koga mu je stalo, opet ako je ikada tako nesto doziveo :twisted:
Ajde reci da li sam pogodio? Iskreno, i oprosteno ti je za sva s.ranja sto si pravio :wink:
 
Ronik:
Ja i dalje mislim da je bolesnik :)
Salim se...
Ja mislim da je enrico nesigurna osoba, verovatno isfrustirana losim iskustvom u odnosima sa suprotnim polom, ako ih je uopste imao...
Svakako inferioran kada je u vezi sa nekim do koga mu je stalo, opet ako je ikada tako nesto doziveo :twisted:
Ajde reci da li sam pogodio? Iskreno, i oprosteno ti je za sva s.ranja sto si pravio :wink:

hahaha... e stvarno si surov, sutiras coveka dok je na zemlji... pravi si sadista... mmmm... moj tip coveka... :)
 

Back
Top