TALASANJE

djidjo:
Kakva je to kraljica koja daje srce?
U srce se neko pusti ili ne. A nikom se ne daje. Šta bi on ili ona pa radili sa tuđim srcetom? Ima ono da stoji tamo di mu je mesto i da kucka onako kako valja. U svoje srce puštam samo one koji će da brinu o njemu, a ne da mi stoje kraj srca i postanu priraslice. One opterete srčku, pa ova presvisne.
I lepo ja ovim, mojim kažem da paze šta čine po pitanju srčanih stvari. Džaba, epidemija infrakta i dalje vlada u ovoj ravnici.
Je li, šta si se ti razmahala so tim tvojim žezlom? Još ćeš nekog i povrediti!
Nemoj nikom da kazes, ali... (ja imam 2 srca. Tako da voljenoj osobi dam jedno, da ga seca na mene.Tiho, da niko ne cuje!) :twisted:
 
Steffan:
Snezna_kraljica:
Steffan:
:oops: :oops: :oops: Ma ne mislis ti tako.. :)
Ma ne....
Stitim ja tvoje interese, samo KONTROLISEM TVOJ UM! :twisted: :twisted:
Salim se... :wink:

Znam ja vas zene... prvo um, pa telo, pa dusu... e pa dalje od mog uma neces moci!!! :)
Ajde, dobro... to ti je kao ono 'samo do pojasa'. U redu, postujem tvoju zelju da tvoje telo ostane netaknuto pre braka...
 
Snezna_kraljica:
... ali nikad nisam volela savremenu 'poeziju'… (uz retke izuzetke)
Samo ti talasaj… A ja odoh pod jorgan. Da cekam jos lepsi dan. Laku noc.

Nedavno sam u okviru teme-NAJLEPSA SMS PORUKA-na forumu-ROMANTIKA- citirao samo deo pesme jednog od najvecih pesnika savremene poezije u svetu a ovom prilikom je navodim u celosti:

ZVEZDOZNANCEVA SMRT

"MORAO JE KAZU DA UMRE
ZVEZDE SU MU BILE BLIZE
NEGO SAMI LJUDI

POJELI GA KAZU MRAVI
UOBRAZIO JE DA ZVEZDE
RADJAJU MRAVE A MRAVI ZVEZDE
PA JE KUCU MRAVIMA NAPUNIO

DOSLE MU GLAVE KAZU
NJEGOVE NEBESKE POKVARENICE
I SMESNE SU GLASINE O BODEZU
SA OTISCIMA LJUDSKIH PRSTIJU

NASAO SE PROSTO VAN SVETA KAZU
POSAO JE DA NADJE SUNCOKRET
U KOME SE STICU PUTEVI
SVAKOG SRCA I SVAKE ZVEZDE

MORAO JE KAZU DA UMRE."

autor:Vasko Popa

U nadi da ce ti ova pesma bar malo ulepsati ovaj dan,
i bar malo promeniti stav prema savremenoj poeziji,
srdacno te pozdravljam.Dobar dan Bebo Slatka. :wink:
:idea:
 
kojote:
Nedavno sam u okviru teme-NAJLEPSA SMS PORUKA-na forumu-ROMANTIKA- citirao samo deo pesme jednog od najvecih pesnika savremene poezije u svetu a ovom prilikom je navodim u celosti:

ZVEZDOZNANCEVA SMRT

"MORAO JE KAZU DA UMRE
ZVEZDE SU MU BILE BLIZE
NEGO SAMI LJUDI

POJELI GA KAZU MRAVI
UOBRAZIO JE DA ZVEZDE
RADJAJU MRAVE A MRAVI ZVEZDE
PA JE KUCU MRAVIMA NAPUNIO

DOSLE MU GLAVE KAZU
NJEGOVE NEBESKE POKVARENICE
I SMESNE SU GLASINE O BODEZU
SA OTISCIMA LJUDSKIH PRSTIJU

NASAO SE PROSTO VAN SVETA KAZU
POSAO JE DA NADJE SUNCOKRET
U KOME SE STICU PUTEVI
SVAKOG SRCA I SVAKE ZVEZDE

MORAO JE KAZU DA UMRE."

autor:Vasko Popa

U nadi da ce ti ova pesma bar malo ulepsati ovaj dan,
i bar malo promeniti stav prema savremenoj poeziji,
srdacno te pozdravljam.Dobar dan Bebo Slatka. :wink:
:idea:
Dobar dan, kojote...
Da mi ulepša dan? Pa, i nije bas vesela…
Danas je predivan dan, srećna sam bez posebnog razloga, iako sam legla u pola jedan a ustala u sedam. Divno sunce, divne ptičice pevaju, svetlost…
A onda – pesma Vaska Pope. I moj dragi kojote sa najlepšim željama.
E, pa, radije ću celog zivota mrzeti savremenu poeziju, nego da je volim, razumem, i da mi život samim tim bude obeležen nekim drugim, tamnijim bojama… Savremenu poeziju ne volim, jer ne razumem simbole kojima se služi njen jezik – ne razumem ni njen smisao. Eventualno volim Raičkovica. ‘Kamenu uspavanku’ i jos neke pesme.
Ja volim rime…
Ili bar ujednačen ritam u pesmi…
A motive smrti, nesreće, volim ako se prikažu na drugačiji nacin, nego sto se to čini u savremenoj poeziji…

Evo, pokvario si mi raspoloženje.
Pesma jeste dobra, ali… to ne znači da ce mi ulepšati dan… Na kraju krajeva, poezija ni ne služi za to…

Sad si me podsetio na jednu Rakićevu pesmu (Sonet, katrene sam izostavila)…

….
Ne znam. Al’ kad budućnost se javi
K’o dobra majka, kao eden pravi,
Nečija silna ruka tada zdere masku:

Ja lupu čujem, tužnu k’o opelo,
I čudna jeza prostruji kroz telo…
To čekić bije o čamovu dasku….
 
Snezna_kraljica:
kojote:
U nadi da ce ti ova pesma bar malo ulepsati ovaj dan,
i bar malo promeniti stav prema savremenoj poeziji,
srdacno te pozdravljam.Dobar dan Bebo Slatka. :wink:
:idea:
Dobar dan, kojote...
Da mi ulepša dan? Pa, i nije bas vesela…
Danas je predivan dan, srećna sam bez posebnog razloga, iako sam legla u pola jedan a ustala u sedam. Divno sunce, divne ptičice pevaju, svetlost…
A onda – pesma Vaska Pope. I moj dragi kojote sa najlepšim željama.............................
Evo, pokvario si mi raspoloženje.
Pesma jeste dobra, ali… to ne znači da ce mi ulepšati dan… Na kraju krajeva, poezija ni ne služi za to…..............................

Zao mi je sto sam ti pokvario raspolozenje-tu nameru nisam imao.Ovu sam pesmu naveo u celosti iz dva razloga:prvi je ogromna ljubav i postovanje koje osecam prema autoru ...
...drugi je...ma koliko ti ova pesma na prvi pogled zvucala sumorno i neveselo ona u dubini svojoj nosi neskriven pesnikov sarm i istancan osecaj za salu.Humor kojem pribegava autor i jeste jedino u stanju da ostvari zahteve visoke zivotne mudrosti-Shala je ceo svet,svemir,a saljivac je njegov tvorac.
On humorom uspeva da razori i "laznog coveka"-pristrasnost prema samom sebi.
p.s.sunce si ti moje a Boga mi i pticica...Stiglo prolece Bebo Slatka :wink:
:idea:
 
moram da priznam da ona prva tri reda poprilicno podsecaju na tvoje autobiografsko kazivanje. Dobro, Kojote odgovori mi, kako ti nije bilo zao da sa ovakvom pesmom /proza/ otvoris topik. Hajde da, pre nego sto pocnes da mi pricas o mom ne znanju/, te preduhitrim i da ti kazem, vidim to je tvoj stil i razumem te da si hteo da nesto pokazes, i sve je to u redu ali zasto sa toliko izopacenosti prisustvujes ovde na forumu?
 
kojote:
Zao mi je sto sam ti pokvario raspolozenje-tu nameru nisam imao.Ovu sam pesmu naveo u celosti iz dva razloga:prvi je ogromna ljubav i postovanje koje osecam prema autoru ...
...drugi je...ma koliko ti ova pesma na prvi pogled zvucala sumorno i neveselo ona u dubini svojoj nosi neskriven pesnikov sarm i istancan osecaj za salu.Humor kojem pribegava autor i jeste jedino u stanju da ostvari zahteve visoke zivotne mudrosti-Shala je ceo svet,svemir,a saljivac je njegov tvorac.
On humorom uspeva da razori i "laznog coveka"-pristrasnost prema samom sebi.
p.s.sunce si ti moje a Boga mi i pticica...Stiglo prolece Bebo Slatka :wink:
:idea:
Ma, u redu je... Sunce me oraspolozi povremeno, oporavljam se. :wink:
Ali...
Iskreno, ne vidim tu ni ‘h’ od humora. Stvarno.
Ali, ne bih se slozila da je sve na svetu sala. Samo nas zivot, dakle – ono sto je COVEK stvorio - je sala. Onakav kakvim ga mi dozivljavamo. Jurnjava sa vremenom. Potraga za srodnim dusama. Ljude delim na svesne i nesvesne – nesvesni nikad nece gledati dalje od svog nosa, zivece na ovom svetu onako kako uvrezena misljenja zahtevaju. Svesni su ipak malo aktivniji, razmisljaju, pitaju se, i svesni su nesavrsenosti.
A sta je u korenu svega? Jedno veliko cutanje. Kada nije bitna nijedna recenica koja je na svetu izgovorena. Nijedan dogadjaj koji se desio. I onda nestaje masovnih medija, nasih sitnih briga, emocija vezanih za druge ljude, koji su isto tako jadni i nesavrseni kao i mi, i koji takodje pokusavaju da nadju sebe, uzalud – nestaju i nase slabosti, nase snage. Nestaje ljubav. Nestaje ambicija. Nestaje volja. Pokreti. Nestaje zelja.
I ostaje – cutanje. Praznina.

Svemir je leden, apsolutna nula. –273 stepena. Svemir je crn, bez tracka svetlosti. U njemu nema vazduha, u njemu nema cestica kojim se prenose sitne misli. U njemu je vecna tisina.

Dakle, nas svet je u stvari – crn, leden i muklo tih. Bez osecaja. Bez emocija.
A mi od njega pokusavamo napraviti nesto drugo, sto on u svojoj biti nije. I to je komicno. Samo to.
Ali, ako se pogleda ta nesavrsenost, nasa nemoc pred smrcu – ipak je prava rec – groteska.
Mozemo se smejati tome odredjeno vreme – ali cemo kasnije biti uzasnuti pred perpetuum mobile – vecnom masinom koja nastavlja da se krece nezavisno od nas. Kad shvatimo koliko smo mali… pozelecemo da nikad nismo spoznali…
 
Led, nos, muk, huk, sve u tvom stili.
Ma gde si nam sinoć odbegla? Došo princ po tebe? Baš si razalostila Luc-a.
Pa, oni što vide vide samo zato što gledaju sebi ispod nosa. Ovi što vide daaaaleko od nosa vide sve,ali ne ono pod nosom. I tako bih se igrao rečima doveka.
Dobro, samo da ti se javim.
 
djidjo:
Led, nos, muk, huk, sve u tvom stili.
Ma gde si nam sinoć odbegla? Došo princ po tebe? Baš si razalostila Luc-a.
Pa, oni što vide vide samo zato što gledaju sebi ispod nosa. Ovi što vide daaaaleko od nosa vide sve,ali ne ono pod nosom. I tako bih se igrao rečima doveka.
Dobro, samo da ti se javim.
Drago mi je sto sam nekom nedostajala. 8)
A nema Luc-a danas nesto… Eto, mimoisli smo se… :(

Sto se tice tvog posta…
U mom stilu? Svasta… Samo sam ponekad (vrlo retko) pesimista. A sad sam takva verovatno zato sto mi dolaze teski dani na fakultetu… Inace sam optimista.

Ono sa nosem i gledanjem…
Da, ali… sta je vaznije? Na svetu NISTA nije vazno. Da li je onda bolje brinuti o svakodnevnim, niskim stvarima, ili kukati zbog velikih, nedokucivih stvari, koje ne mozes promeniti? Meni se svidja ovo drugo – ako kukas, kukaj zbog stvari koje potresaju tvoje duhovno bice. Tako je bolnije, ali… casnije je.
U stvari – sve nas ceka isti kraj. Ali ce bar ovi drugi biti malo prosvetljeniji od neprosvecenih ljudi koji brinu samo za egzistenciju na ovom nistavnom svetu…
 
sada_vec_ozbiljan_momak:
moram da priznam da ona prva tri reda poprilicno podsecaju na tvoje autobiografsko kazivanje. Dobro, Kojote odgovori mi, kako ti nije bilo zao da sa ovakvom pesmom /proza/ otvoris topik. Hajde da, pre nego sto pocnes da mi pricas o mom ne znanju/, te preduhitrim i da ti kazem, vidim to je tvoj stil i razumem te da si hteo da nesto pokazes, i sve je to u redu ali zasto sa toliko izopacenosti prisustvujes ovde na forumu?
...

...momka koji me _sad_vec_ozbiljno_ poznaje?I to jos mora da prizna.Ciju si to "BIOGRAFIJU" uocio u "prva tri reda"?Ciji to "STIL" ti "VIDIS"?Koga to "RAZUMES"? Pominjes prisustvo?
Olako ti iz usta izbacujes reci i trpas na kamaru IZOPACENOSTI.I po tebi je sve to u redu!?!
:idea:
 
Snezna_kraljica:
...............................
...Dakle, nas svet je u stvari – crn, leden i muklo tih. Bez osecaja. Bez emocija.
A mi od njega pokusavamo napraviti nesto drugo, sto on u svojoj biti nije. I to je komicno. Samo to.
Ali, ako se pogleda ta nesavrsenost, nasa nemoc pred smrcu – ipak je prava rec – groteska.
Mozemo se smejati tome odredjeno vreme – ali cemo kasnije biti uzasnuti pred perpetuum mobile – vecnom masinom koja nastavlja da se krece nezavisno od nas. Kad shvatimo koliko smo mali… pozelecemo da nikad nismo spoznali…

...Sta?koga?Koloko samo bola i tuge nose ove tvoje reci.Necu nikad vise da ti pokvarim dan-vidim da ovaj jesam.Ljubim te...Bebo moja slatka...
 
infamous:
dan koji smo godinama cekali- novi rembo je rodjen!!! ja ti savetujem da ti to lepo istampas i das nekoj izdavackoj kuci da ti objave 8)

..."cekali" docekana srdacnim pozdravom.I ja nesto razmisljam o nekoj kuci-moze i izdavacka.Sta mislis o -POLITIKA-...Pa jos nash omiljeni(malo poznat) -POLITIKIN ZABAVNICK-...za sve one koji imaju od jedne do "tri sedmice"godinica...VEROVALA ILI NE-ustupam ti i autorsko i pravo da ti objave...
:wink:
:idea:
 

Back
Top