Почиње

Шалом

Ističe se
Banovan
Poruka
2.642
Кренуло је на све стране да се цепа

15:31
ПРОТЕСТ ИСПРЕД ЕУ: „АКО МОЖЕ КОСОВО, ЗАШТО НЕ И КАШМИР”?

БРИСЕЛ – Више десетина демонстраната, пореклом из индијског Кашмира, протестовали су данас испред седишта Европске комисије и Савета Европске уније у Бриселу, захтевајући да се косовски преседан примени и на Кашмир, те да тај регион добије право на једнострано отцепљење од Индије.

Демонстранти су узвикивали пароле „Ако може Косово, зашто не може Кашмир?”, а протест је окончан без инцидената.

„Дошли смо да подсетимо функционере европских институција и међународне заједнице да и Кашмир, као и Косово, има право на самоопредељење. Шездесет година се боримо за независност од Индије, али узалуд. Наша борба очигледно није занимљива за медије, они се баве Косовом. Зашто Кашмир не може да буде независан као и Косово?”, упитао је Али Раза Сајед, председник Кашмирског центра у Бриселу, који је организовао протест.

Индија се противи независности Косова, између осталог и из страха од косовског преседана у случају Кашмира.

http://www.politika.co.yu/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html
 
Sve je to tačno druže moj, ali po pitanju Kosova nema povratka. Neće sami sebi skakati za vrat.

A i da se poništi, onda tek počinje nered i problem za naše ljude tamo.
 
Sve je to tačno druže moj, ali po pitanju Kosova nema povratka. Neće sami sebi skakati za vrat.

A i da se poništi, onda tek počinje nered i problem za naše ljude tamo.
То је сигурно да ЕУ неће себи скакати...и помагати Србији...али то је до нас, хоћемо ли ми мирно гледати ликвидацију Србије или не...А за арбанасе нађошмо рецепт и пре...па сигурно би нашли опет..
 
То је сигурно да ЕУ неће себи скакати...и помагати Србији...али то је до нас, хоћемо ли ми мирно гледати ликвидацију Србије или не...А за арбанасе нађошмо рецепт и пре...па сигурно би нашли опет..

PA očigledno je da je recept bio loš, a još manje delotvoran.
 
PA očigledno je da je recept bio loš, a još manje delotvoran.
А нееее...би делотворан. једно време ниси имао арбанаса на КиМ-у,..да није био лојалан...друго питање што су нас НАТО..кх кх "савезници" бомбардовали због наше лоше вањске политике..Ја сам од КМ до Приштине могао тада пешке да идем..а они били на камповању по Маћедонији и Арбанији. Без цивилних жртава...
 
Da bi Kosovu dali nezavisnost bombardovali su nas 78 dana. Neće im biti teško da ubede Španiju da se kosovski model neće moći primeniti ni na jednu zemlju osim Kosova, i tako će Španija leći na rudu.
 

Back
Top