Знају с ким неће, гледају с ким могу!

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145

Знају с ким неће, гледају с ким могу


„Проблематични” ставови неких мањих странака могли би да угрозе евентуалне постизборне коалиције њихових великих партнера на чијим су листама били
Какв ће бити нови распоред снага у Скупштини Србије (Фото Б. Педовић)

Три дана пошто је Војислав Коштуница саопштио да је Влади Србије у садашњем саставу дошао крај, са већом сигурношћу може се рећи ко са ким не би састављао владу после мајских избора него што би се могло претпоставити ко би са ким ступао у предизборне савезе, а нарочито у постизборне коалиције.

Демократска странка Србије већ је направила „црну листу” странака са којима више не би формирала власт у Србији, а на њој су још један актуелни коалициони партнер, Г17 плус, као и одраније непожељни Либерално-демократска партија Чедомира Јовановића и Лига социјалдемократа Војводине Ненада Чанка.

Демократска странка одбацује било какву сарадњу са Српском радикалном странком и Социјалистичком партијом Србије, а из евентуалне предизборне коалиције, осим ДСС и Нове Србије, искључује и ЛДП.

Радикали ће, као и до сада, на изборима наступити самостално, а о евентуалним савезима после гласања се не изјашњавају.

У сваком случају, какве год да буду предизборне коалиције, нема сумње да ће ДС, ДСС и СРС бити странке које ће пресудно утицати на формирање будуће владе с обзиром на то да је мала вероватноћа да ће иједна од ових странака добити довољно гласова да самостално састави нови премијерски кабинет.

Када је реч о предизборним прегруписавањима, за сада је извесно само то да је ДСС почео преговоре са Новом Србијом, који би према очекивању Андреје Младеновића, портпарола ДСС-а, у наредних пар дана требало да се заврше договором о новој-старој коалицији.

То потврђује и Дубравка Филиповски,потпредседница Нове Србије, која додаје да, што се НС-а тиче, дилеме нема.

– Уколико будемо ишли са неким то ће бити једино ДСС, јер имамо заједнички став према вођењу државе и националним питањима – каже Дубравка Филиповски.

Демократску странку тек очекују разговори са сродним странкама, а то су, према речима Бориса Тадића, лидера ДС, Г17 плус, Санџачка демократска партија Расима Љајића и „још неке странке”. Међу њима би се могло наћи места и за ЛСВ, коју је Тадић гостујући у „Утиску недеље” споменуо као једну од странака која га је подржала на председничким изборима, уз ограду да се његова и визија Војводине лидера лигаша Ненада Чанка не подударају.

НаставаК: http://www.politika.co.yu/rubrike/Politika/Znaju-s-kim-nece-gledaju-s-kim-mogu.sr.html

...................................................................................................................
Значи СРС и ДСС?

ДС- с ким они могу, а да тај неко неће да их очерупа?:D
 
Pa bice verovatno vlada SRS-DSS--SPS jer ce zajedno navuci nekih 55% glasova, a dokle ce trajati videcemo verovatno dve godine najduze dok se ne popickaju izmedju sebe ili dok se Seselj ne vrati iz Haga pa ih razduva ko macke sa jebista
Да, замисли Свето и ја мислим да ће Шешељев повратак ВЕОМА ЗНАЧАЈНО утицати...само нама нека до тад Воја издржи. Је л' тако Свето?
 
mislim da bit sledeca vlada trebala da bude SRS-DSS-NS i da ce oni zajedno imati preko 50% jer realno je da zbog izdaje kosova radikali uzmu jos malo vise nego u prvom krugu predsednickih a tada su uzeli 40%

Znaci SRS 42% , DSS-NS oko 10% i to je to. SPS mislim 6% DS+G17+ oko 35% i to je to. LDP mozda predje a mozda i ne predje cenzus.
Прећиће ЛДП цензус.
Они су сад просперирали, за разлику од Тадића који је водио политику ''под маском''.
ЛДП јасно износи своје ставови па ће то привући једну групу бирача...али више од 6-7% посто неће имати.
 
Zamislite stvarno trenutak kad se Voja vrati iz Haga i kaze Tadicu nesto poput "Pa sta si radio majmune celo ovo vreme, odem u Hag 8g, razyebem ih ko beba zvecku, skinu optuznicu, vratim se, a ti i daljes palamudis narodu o ulasku u EU, a sve sto si uspeo je da razdas sto se dati ima, ukljucujuci i KiM" :D :P :D jos samo da mu da konop da se invalid obesi na licu mesta :D LOL
 
Zamislite stvarno trenutak kad se Voja vrati iz Haga i kaze Tadicu nesto poput "Pa sta si radio majmune celo ovo vreme, odem u Hag 8g, razyebem ih ko beba zvecku, skinu optuznicu, vratim se, a ti i daljes palamudis narodu o ulasku u EU, a sve sto si uspeo je da razdas sto se dati ima, ukljucujuci i KiM" :D :P :D jos samo da mu da konop da se invalid obesi na licu mesta :D LOL
Тако ће и да буде.
Убеђена сам да је следећи премијер ( након овог који буде изабран мајским изборима) главом и брадом др(опет ;) ) Војислав ( али овог пута ) Шешељ.:mrgreen:
 
Samo neka Šešelj dr Vojislav dere one mamlaze u Hagu i neka se vrati ... što pre.
c007.gif
 
Prvo zabranimo sve izdajničke NVO, kao Putin. :lol: Pa onda donesemo adekvatan Zakon o Informisanju :lol:

Jaooooo, al će da balavi opozicija ... :lol:

А 'ел могу ја ту...миссим у тај закон о информисању..?:)

Ако већ не може да будем министар...па бар потпарол...ПР...било шта...како видим за то тренутно и не требају неке велике школе, па ко рекох...сакрићу ја и диплому ако је проблем...јел' могу ?:-(
 
А 'ел могу ја ту...миссим у тај закон о информисању..?:)

Ако већ не може да будем министар...па бар потпарол...ПР...било шта...како видим за то тренутно и не требају неке велике школе, па ко рекох...сакрићу ја и диплому ако је проблем...јел' могу ?:-(

Nažalost, stereotipi o neobrazovanima na visokim funkcijama ne dolaze u obzir ... :cry:

Dakle, nažalost, nećeš smeti da kriješ diplomu već jedino tako da konkurišeš. Pa nije ovo SPO ... :lol: da nisi nešto pobrkala ? :lol:
 

Back
Top