Skolovanje u Americi preko ISE

_TaJsOn_

Početnik
Poruka
1
Caos!
Ja bih da zavrshim tamo 4. god srednje skole. Ali bih najverovatnije ostao i da studiram. Ishao bih preko ISE( International Students Exchange). Ineteresuje me kako je tamo za zivot, kakve su host porodice, jel postoji mogucnost dobijanja nekih papira( njihove vozacke dozvole iostalih stvari) Interesuje me kolika je cena avio karte do tamo. Za ostalo sam se raspitao.
Unapred hvala svima koji odg.
 
Sto se tice uslova zivota, da bi dobio odgovor, treba da kazes: u koju drzavu/grad bi da ides. Uslovi zivota se razlikuju u zavisnosti gde ides... takodje i host porodice: zavisi gde 'updanes'.
Za papire (legalno) ti treba SSN (broj socijalnog). SSN mi je trebao za vozacku, da otvorim racun u banci... ma za sve. Ja sam SSN dobila kad sam pocela raditi na Univerzitetu. Ne znam koji su drugi slucajevi da se dobije SSN. SSN ti je kao JMBG kod nas.
Cena avio karte zavisi od toga gde ides, koja avio kompanija, koliko presedanja... ali racunaj da je otprilike 1000 eura.
Mozes otici na sajt lufthanse (www.lufthansa.com) ili neke druge avio kompanije i videces otprilike cene (biraj opcije kao da hoces da kupis kartu i na kraju ce ti pokazati cene za ono sta si odabrao)... kad budes kupovao kartu, vidi da kupis karte preko neke agencije - i obavezno obidji par njih, jer daju razlicite cene za iste letove.
 
Moje iskustvo kao roditelja exchange studenta jeste da je najgora moguca agencija za razmenu studenata iz Beograda koju vodi prof. Milica Bojanic, jer nije dovoljno upucena u svoj posao koji radi i za koji uzima solidnu svotu novca. Njen jedini posao je da posalje dete u SAD, i da za to uzme naknadu, a sve ostalo je ne interesuje. Tako da njeni djaci, koji su 2012/13 zavrsili cetvrti razred u SAD, po povratku u zemlju doziveli veliki problem u vezi nostrifikacije diplome, jer prof. Milica nije bila dovoljno informisana da u nasoj zemlji je ministarstvo uvelo od novembra 2012. pecat Apostille, kao obavezan, pa je svoje ucenike obavestila o tome 5.7.2013, kada su vec uveliko prijemni ispit na fakultetima zavrseni, a upis u toku. I pored svega toga tvrdi, da se dete moze upisati bez nostrifikacije, sto nije tacno, vec samo ima pravo na polaganje prijemnog ispita.. Za americku porodicu, sve pohvale...
 
Da li neko moze da mi odgovori koliko kostaju ovi programi skolovanja u Americi.Ja bih zeleo da odem u 4.godini srednje,ali ja kada sam bio u Prestige agenciji rekli su mi da ne moze da se ide samo na godinu dana,odnosno da se ne dobija diploma.A program koji su mi oni nudili dve god. u Americi,gde se dobija diploma i mogucnost da se nastavi skolovanje u SAD,kosta vise od 20.000$(dolara),a ja nemam uslova za tako nesto.Prvi program je kosta 6.000$,ali to je mnogo ako se ne dobija diploma
 

Back
Top