Milo prijavio petu firmu

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
87.653
Predsjednik DPS-a i premijer Milo Đukanović prenio je upravljačka prava na dosadašnje direktore njegovih pet firmi, koje je otvorio za nešto više od godinu dana, koliko je trajala pauza između četvrtog i petog mandata u Vladi. U izvještaju o imovini i prihodima, koji se od juče nalazi na sajtu Komisije za konflikt interesa, premijer je naveo i dvije nove firme, koje do sada nijesu javno pominjane, ali i nekretnine sina Blaža, koje su ponovo stečene po osnovu ugovora o poklonu.
Prava upravljanja u prvoj firmi koju je osnovao radi otvaranja fakulteta - DOO Univerzitats, gdje je vlasnik 25 odsto kapitala, prenio je na Jadranku Glomazić, a u DOO Kapitalinvest, koja je u njegovom vlasništvu, na Radislava Jovovića. Đukanovićevom firmom Primariinvest, do odlaska sa premijerske funkcije, upravljaće Dragica Mrvaljević. U kompaniji DOO Selekt Invest Ments, čiji je jedini vlasnik, Đukanovića će zamjenjivati Milovan Jovović, dok je u petoj DOO Global Montenegro Podgorica prava upravljanja prenio na Mariju Stanišić.
Premijer je prijavio isti stan kao i ranije, odnosno površinu od 187 metara kvadratnih, do koje je došao integrisanjem svoje kvadrature (114) sa 73 kvadrata brata Aca Đukanovića, koji mu je poklonio svoj stambeni prostor. Đukanović je u najnovijem izvještaju prijavio da mu je plata od 900 eura jedini prihod, ali i da supruga Lidija zarađuje više - 985.
Premijerov dvadesetogodišnji sin danas posjeduje dva poslovna prostora od 412 i 47 metara kvadratnih, dok mu je mjesečni prihod 11.000 eura. Premijer je naznačio da se radi o prihodu po osnovu zakupnine poslovnog prostora. Za 412 metara kvadratnih je navedeno da se radi o poklonu od strica Aca Đukanovića, dok je manja kvadratura od nepoznatog darodavca.
Inače, crnogorski premijer u petom mandatu, kao ni do sada, ne posjeduje bilo koje prevozno sredstvo. Za razliku od njega, supruga je svoj "pežo" 306, koji datira iz 1996. godine, prodala i kupila "audi" A 3, proizveden 2006. Novi četvorotočkaš gospođa Đukanović je kupila prošle godine, kako se navodi u izvještaju, na kradit. Podataka o visini kreditnog zaduženja i kod koje banke u ovom izvještaju nema.
Sve do završetka četvrtog mandata Mila Đukanovića, odnosno druge polovine 2006. godine, porodica je tvrdila da ima jedino plate, stan i "pežo" 306.
Finansijski procvat doživjeli su kada je premijersku funkciju prepustio partijskom kolegi Željku Šturanoviću. Iako je u međuvremenu izjavljivao da je u biznis ušao zahvaljujući kreditnom zaduženju, ni u jednom njegovom izvještaju nema takvih podataka.
 
mrzi me da nosim transparente, iako je to moda u "okruzenju" zadnjih dana, pa rekoh bolje da to samo :oops:napisem
Ma da.... joj kako ti transparenti izgledaju... pa to je da se upiskish od smijeha, jer su ispisani, bas onako... nekakvim cudnim, narodnim rukopisom - naravno iz dubine dushe - iskreno.


e a zasto je Mitke banovan?!??
Predlazem da otvorish temu pod radnim nazivom;

Eremita - Mitke In memoriam
 
Izvini, jako sam slabo upoznat sa politickom situacijom u CG. Ko je Fico? Milo? I ko je stranac? A i tamo se delite na izdajnike i patrijote?

Fićo je DPS-SDP koalicija - Milo Đukanović
Stranci su Srpska lista na čelu sa vojvodom Andrijom Mandićem.
Špijunsku organizaciju sačinjavaju SNP-PZP-SL-DSS-SRSCG-NS i slični pijuni koji se nalaze na našoj političkoj sceni... A đe se to narod ne dijeli na izdajnike i patrijote reci mi? (navedi zemlje u okruženju):D
 
...Osmu i devetu... Daj Milo novih radnih mjesta, ostalo je nebitno. Koji glupson otvori ovu temu?
Što se mene tiče, može da otvori i 500 firmi, ako vama to ne smeta.
Valjda u životu, u svemu, postoji neki red, pravila, zakon.... I ti na svom radnom mestu si dužan da radiš u skladu sa zakonom. U suprotnom, slede ti zakonske konsekvence. Milovo radno mesto je- premijer. Tebi nije bitno da li on radi zakonito, da li ne krade, trpa lovu u đžepove.....bitno ti je samo da dobiješ radno mesto......možda da budeš komunalac, đubretar pa da si zadovoljan.
O Milu i njegovom bratu Aci ne treba da se priča. Milione evrića su sigurno zaradili poštenim znojem. Nek im se iljade.

p.s. Prati konkurse za radna mesta, vi ste ekološka država......komunalci su tamo najpotrebniji. Pa kad se zaposliš.....uzdravlje da trošiš platu. ;)
 
Fićo je DPS-SDP koalicija - Milo Đukanović
Stranci su Srpska lista na čelu sa vojvodom Andrijom Mandićem.
Špijunsku organizaciju sačinjavaju SNP-PZP-SL-DSS-SRSCG-NS i slični pijuni koji se nalaze na našoj političkoj sceni... A đe se to narod ne dijeli na izdajnike i patrijote reci mi? (navedi zemlje u okruženju):D

ok, nesto vise znam o situaciji u CG i to je lepo. Ali ne znam da li se recimo u Sloveniji ili Makedoniji dele na patriJote i izdajnike, ali verovatno, bar u Makedoniji. Ali sam mislio da ste to prevazisli kada ste vec potpisali taj sporazum o asocijaciji i pridruzivanju sa EU i da idete stabilno ili stabilnije ka Evropi. To bi trebalo da znaci da ste za par stepenika ispred u civilizacijskom smislu.
 
Ne $ekiram se ja za mene, no mi je žao ove omladine što nam dođe iz Srbije i Republike Srpske, ja sam svoje namljeo.:rolleyes:
Pa šta se to dešava......odliv mozgova iz Srbije i Republike Srpske :shock:
A, dobro, razumem......potrebni su vam kadrovi. Vi ste 'fala Bogu 10 god ekološka država pa ste se svi zbrinuli po tim komunalnim preduzećima, čistite MonteNegro samo tako. :mrgreen: Da vam nije tog šverca cigareta (gde radite kao ulični prodavci) i letnje sezone da na primorju prodajete sladoled, iznajmljujete suncobrane i ležaljke turistima (80% iz Srbije), svi bi ste radili kao đubrari. Hebi ga, u državu ne mogu samo to da budu radna mesta. Treba da se stvore i mnoga druga...... a za takav posao su i potrebni dobro plaćeni kadrovi sa strane. Gde će Crnogorac da mozguje i radi po tom pitanju 8)
A pošto se ne $ekiraš za sebe, znači da si neki moodonja iz cigaret-biznisa.
 

Back
Top