Koza i sintetika ♥♥ ♥

guda

Aktivan član
Poruka
1.659
Videh jednu temu ovde na forumu ... to katalosko valjanje kozmetickih proizvoda me upravo inspirisalo da postavim jedno (ili vise) pitanja... Da li ramisljate sta mackate na kozu (lice, telo, nokte, noge, ruke... usi)... Da li citate sastojke? Razmisljate li o tome da li cete preko koze u sebe uneti vise otrova, nego recimo da stojite na samom dimnjaku pancevacke Petrohemije i da snifujete taj vazduh? Kako birate recimo kremu za lice - na osnovu sastojaka, sinteticke ili ne, po proizvodjacu...? Da li verujete deklaracijama? ...bas me zanima da li neko o ovome razmislja... ikada... Eh, da! Ovo nije tema o zdravlju, nego o pameti...:D
 
Razmisljam i ne razmisljam. Trudim se da kupujem kozmetiku koju bije dobar "prirodan" glas, pogledam sastojke dezodoransa (ali nikakve vajde od toga - uvek isti sastojci, samo mirise drugacije), ako ima izbora kupim ono sto nije testirano na zivotinjama... ne uzivljavam se previse - niti sam hemicar, da znam sta sve to znaci, niti verujem da sam uvek kupila original i da je ono sto je napisano bas istina... jedino sto sam dokonala je da ne koristim isti proizvod duze vreme, nego rotiram :lol: desetak firmi... u stvari sam fatalista - kud svi Turci tu i mali Mujo...
 
Videh jednu temu ovde na forumu ... to katalosko valjanje kozmetickih proizvoda me upravo inspirisalo da postavim jedno (ili vise) pitanja... Da li ramisljate sta mackate na kozu (lice, telo, nokte, noge, ruke... usi)... Da li citate sastojke? Razmisljate li o tome da li cete preko koze u sebe uneti vise otrova, nego recimo da stojite na samom dimnjaku pancevacke Petrohemije i da snifujete taj vazduh? Kako birate recimo kremu za lice - na osnovu sastojaka, sinteticke ili ne, po proizvodjacu...? Da li verujete deklaracijama? ...bas me zanima da li neko o ovome razmislja... ikada... Eh, da! Ovo nije tema o zdravlju, nego o pameti...:D
Naravno da ne biram kozmetičke proizvode prema tome kakve sastojke imaju u sebi :neutral:
Nisam dovoljno upućena u to šta je štetno i zašto..... niti, recimo, razumem šta je toliko loše u dezodoransima koji imaju alkohol (šta je uopšte loše/opasno u alkoholu na koži?), tako da se jednostavno oslanjam na to da li daje efekta. A koliko će štete da mi nanese... ne više od vode koju pijem i tog vazduha, ne možemo kontrolisati sve... nažalost... računam da ima neka kontrola proizvoda, ipak?
 
Hehe... testirano na životinjama... pa ne mogu baš ni da bojkotujem tako nešto iako jeste nehumano... el u tome fora?

Da nisu štošta testirali na životinjama toliki lekovi danas ne bi postojali..... cilj opravdava sredstvo? Ne znam šta da mislim o tome :(
 
cuj tema o pameti,da li citamo sta stavljaju u kreme
ja verujem zemlji u kojoj zivim i tako mislim da ministarstvo zdravlja sa danasnjim saznanjima o stetnosti ovog i onog ne bi pustilo bas bilo sta na trziste sem ako jos nisu otkrili da nesto steti
o sastavu kreme nek se brinu oni kojima je to posao,a o njihovoj strucnosti nek se brine njihov menadzer
svakih nekoliko meseci se pojavi skandalozni naslov "aluminijum u dezodoransima izaziva rak!!!" i sad sta?da li cu ja da resim sva pitanja ovog sveta,i da izbegnem sve otrove?ne
uzivam u mackanju svojih kremica,ja sam bas nega koze addict
negoooo mene vise zanima kako si ti gudo napravila ta srculenca
 
♥♦♣♠☺
Zapravo bi trebalo samo favorizovati "not tested on animals" proizvode. Mislim da je nemoralno tamaniti morske prasice i zecheve zarad neke kremice.
A taj intenzivni strah u vezi sa tim shta je zdravo a shta nije je veshtachki fabrikovan u medijima. To su stvari koje prodaju novine/emisiju... to igranje na kartu straha za svoje zdravlje (i zhivot, jel'te).
Da ozbiljno shvatish te priche preostalo bi ti samo da se ukopash u bunker i hranish sopstvenim noktima do kraja zhivota.
 
♥ a sto je moje malo? kako bre piafeee

pa ne ubijaju oni valjda zivotinje,nego im mackaju kreme na kozu da vide reakcije.sad valjda mogu da kloniraju celije koze pa na tome da vezbaju

Drzhish ALT i pritisnesh 3. Kad pustish, iskochice ti srce. A uvecash ga kao shto uvecavash i svaki drugi text.

Sad, mozhda postoje i neki srecni zamorchici do koji kremica dodje u poslednjoj fazi testiranja, kad je vec skoro sve gotovo, pa te zhivotinjice onda imaju intenzivnu i leprshavu dlaku... (Zamishljam dva hrchka kako razgovaraju: "Kako postizhesh da ti dlaka ima tako intenzivnu boju i izgleda TAAAKO zdravo?", "Pa, koristim novi SheadAndHoulders protiv ispucalih krajeva, sa jedinstvenom formulom mlevene papaje".)

Ali shta biva kad laborant smucka neka sranja koja im spale kozhu? Ili ih overdozira nekim isparavajucim hemijskim koktelom, koji na kraju, ali u 100x manjoj koncentraciji, udje u eau de toilette...
 
Pa ovako ja kao prava pametnica i genije radim. Uzmem kremu koja mi odgovara, koju sam isprobala. Procitam koji su u njoj glavni sastojci. Onda procitam na novoj kremi koji su glavni sastojci te kreme i vidim sta je to sto ima u jednoj a nema u drugoj. Onda potrazim na internetu taj sastojak i procitam na sta on utice, za sta je on bitan. Tako se odlucim koju kremu da izaberem.
 
Da li si razmishljala koliko masline pate dok ih cede? Zamisli da tebe uzme neko da cedi?
Jednom sam prisustvovao cedjenju maslina i mislim da cu do kraja zivota pamtiti njihove prestravljene male vriskove...
jadne male masline,nocima su sanjati njihove hladno cedjene vriske pomoci i tuzne oci koje optuzujuce pilje u mene dok im oduzimam dusu
stidim se,iskreno.

♥☻☺♦♣♠○◘•

jao vidi i ja mogu :D
ima i crnac i belac,reci ne diskriminaciji : )
 
hahahahah drago mi je da se tema nije razvila... vec sam se zabrinula videvsi neke koji su godniama aktivni na forumu... kakve bre biljke, sve je ovo sintetika - i Krsta je sintetika! Long live sintetika!
Zbogom pameti, odoh ja da s(tv)aram po temama, da vidim sve i svasta hahahahah :D:D:D:D:D e, poverljiva, moze i o tome, ali bacice te na hortikulturu. cm@k za sve stare deugare... :D Hani, draga, mozda su komande na tvom ordinateur -u drugacije, trebala bi da imas i Ajfelov toranj na shortcut-u heheh probaj... pozz ;) :lol:
 
Ova Guda neki zajebant.

A da vas pitam nešto, zar nije malo paradoksalno da se odričemo proizvoda koji su testirani na životinjama, pa samim tim dokazali neku svoju neškodljivost, ako su posle toga već pušteni na tržište..... i da se paralelno odričemo neproverenih proizvoda, jer sadrže potencijalno štetne sastojke?

A da se ne peremo uopšte :?
 
E, Lexo, mojne tupis tastaturu... kad moram tako da kazem :D Kakva bre zastita zivotinja?!? Kako da jedem svinjce, ako ga pre toga ne testiraju na parazite i ostale sitne zivuljke,a?! Gde su prava parazita? :D

Kako da zalim misa u laboratoriji, kad krokodil ne zali da pojede coveka?! Zasto bi meni njih bilo zao... ne razumem... treba njima da bude zao nas, jer mi smo se civilizovali i zivimo u gradovima i mi se njih plasimo, narocito kada usetaju u nasa stanista... priroda sve uradi sama...

A kozmetika.... hmmmm.... mnogo vise biljaka nastrada, zasto ovde nema boraca za prava biljke da raste i vene? Neeee, oni su vegetarijanci i biljaka im nije zao... ccc...

Evo, samo u mojoj ulici ima drveca koliko ti volja, a kad dune vetar, za krosnje se zakaci milion kesa i onda ceo kraj mozes da zoves "kesograd"... a gde je tu pravo drveta da kaze NE kesama?!? :D:D:D:D:D ...da li na ambalazi pise, recimo, hrizantema - zapisao je pas lutalica dva puta? ;)...ili, glavni sastojak: med, pcelinje govance... :D:D:D:D Lexo, lexo... mojne brines... sve ce to sintetika srediti...:lol:
 

Back
Top