NATO odustaje od primanja Ukrajine i Gruzije

JABUCHILO

Domaćin
Poruka
4.908
http://www.lenta.ru/news/2008/03/10/merkel/

Angela Merkel danas, dva dana posle posete Putinu, izjavila:

Mi smo protiv primanja Ukrajine i Gruzije u alijansu. Mi mislimo da drzave u kojima velik deo stanovnistva ne podrzava stremljenje vlade ka ulasku u NATO - ne treba da budu razmatrane kao moguci clanovi.
Takodje, drzave koje su uvucene u regionalne konflikte na svojoj teritoriji - ne mogu biti kandidati za clanstvo.

Pre dva dana, na sastanku sa Merkel, Putin je izjavio da mu se nikako ne dopada pokusaj vlada ovih zemalja da mimo narodne podrske i referenduma uvuku ove drzave u NATO savez. Ovo vazi i za stremljenje ovih vlada ka ulasku u EU.

Kolege Srbi, ako posle ove izjave nemackog kancelara dozvolite svojoj vladi da nesto potpise sa NATO ili EU, a bez referenduma i podrske od 90%-100% - sram da vas bude.

Takodje, razmislite dobro, ako u narednih par meseci nesto potpisete sa EU, onda ce vam Tadicevi navijaci iz zemlje i inostranstva, po hiljaditi jubilarni put prodavati zvaku po imenu - "Rusi vas prodali za Ukrajinu i Gruziju".

ACHTUNG! LOPTA JE NA VASOJ STRANI!
 
http://www.lenta.ru/news/2008/03/10/merkel/

Angela Merkel danas, dva dana posle posete Putinu, izjavila:

Mi smo protiv primanja Ukrajine i Gruzije u alijansu. Mi mislimo da drzave u kojima velik deo stanovnistva ne podrzava stremljenje vlade ka ulasku u NATO - ne treba da budu razmatrane kao moguci clanovi.
Takodje, drzave koje su uvucene u regionalne konflikte na svojoj teritoriji - ne mogu biti kandidati za clanstvo.

Pre dva dana, na sastanku sa Merkel, Putin je izjavio da mu se nikako ne dopada pokusaj vlada ovih zemalja da mimo narodne podrske i referenduma uvuku ove drzave u NATO savez. Ovo vazi i za stremljenje ovih vlada ka ulasku u EU.

Kolege Srbi, ako posle ove izjave nemackog kancelara dozvolite svojoj vladi da nesto potpise sa NATO ili EU, a bez referenduma i podrske od 90%-100% - sram da vas bude.

Takodje, razmislite dobro, ako u narednih par meseci nesto potpisete sa EU, onda ce vam Tadicevi navijaci iz zemlje i inostranstva, po hiljaditi jubilarni put prodavati zvaku po imenu - "Rusi vas prodali za Ukrajinu i Gruziju".

то значи да ми никада нећемо ући у НАТО,осим .........ако неко покраде изборне резултате на референдуму :twisted:
 
bingo. i ne samo u nato.
a ovo za kradju... znas onu staru - ko krade taj je i seksualni manijak.

ко краде тај и лаже, а сексуални манијаци чувају малолетну децу да их неко не напаствује.:roll:

А шта то значи "и не само "у НАТО.

Да ли ми то не треба да идемо у неку провалију:arrow:па да нас сад ове патриоте не спашавају случајно или ти је то само грешка у куцању:?:
 
http://www.lenta.ru/news/2008/03/10/merkel/

Angela Merkel danas, dva dana posle posete Putinu, izjavila:

Mi smo protiv primanja Ukrajine i Gruzije u alijansu. Mi mislimo da drzave u kojima velik deo stanovnistva ne podrzava stremljenje vlade ka ulasku u NATO - ne treba da budu razmatrane kao moguci clanovi.
Takodje, drzave koje su uvucene u regionalne konflikte na svojoj teritoriji - ne mogu biti kandidati za clanstvo.

Pre dva dana, na sastanku sa Merkel, Putin je izjavio da mu se nikako ne dopada pokusaj vlada ovih zemalja da mimo narodne podrske i referenduma uvuku ove drzave u NATO savez. Ovo vazi i za stremljenje ovih vlada ka ulasku u EU.

Kolege Srbi, ako posle ove izjave nemackog kancelara dozvolite svojoj vladi da nesto potpise sa NATO ili EU, a bez referenduma i podrske od 90%-100% - sram da vas bude.

Takodje, razmislite dobro, ako u narednih par meseci nesto potpisete sa EU, onda ce vam Tadicevi navijaci iz zemlje i inostranstva, po hiljaditi jubilarni put prodavati zvaku po imenu - "Rusi vas prodali za Ukrajinu i Gruziju".

ACHTUNG! LOPTA JE NA VASOJ STRANI!

Realno gledano zapadu u ovom trenutku nije ni potrebna Srbija kao clanica NATO. Potrebne su joj teritorije sledecih drzava: Makedonije, Albanije i Hrvatske a pogodi i zasto.
 
Уздам се у Коштуницу...ако је успео једном да превесла еу, успеће поново.

:lol:
pishi josh, pls
eatingpopcorn.gif
 
@ tema

mislim da im poziv ne bi bio upucen ni na samitu za 2 godine, a ne sada. svakako ne mislim da je ovo najava da su ameri od toga odustali, u buduce. mada je ovo racionalno i fer razmishanje

lichno se nadam daljem razvoju posebnog evropskog bezb. i odbrambenog identiteta koji je zapochet, koji ce onda biti vise od poluge ili dela nato-a. jednom.
 
Njemacka je vec duze protiv sirenja NATO-a na te zemlje, samo sto je to Merkel danas i javno rekla...takoder da se strukture NATO-a trebaju mijenjati od cisto vojnog saveza, sto je danas,(po doktrini i zelji USA...gola sila) prema mreznom sistemu vojni-civilni (osiguranje mira) i nevladinih organizacija (vernetzung) ...mislim da ce do toga postepeno doci, a samim tim i uticaj EU ce biti sve veci
 
Njemacka je vec duze protiv sirenja NATO-a na te zemlje, samo sto je to Merkel danas i javno rekla...takoder da se strukture NATO-a trebaju mijenjati od cisto vojnog saveza, sto je danas,(po doktrini i zelji USA...gola sila) prema mreznom sistemu vojni-civilni (osiguranje mira) i nevladinih organizacija (vernetzung) ...mislim da ce do toga postepeno doci, a samim tim i uticaj EU ce biti sve veci

Немци што се буне то је вероватно поучени искуством из 2. св. рата:arrow: али да ће ЕУ војне снаге доминирати у то не верерујем.Амери нису глупи па да ослабе своју војску и дозволе примат на светском плану Енглезима и Немцима или неком другом.
 
Зашто :?:не бих да погађам:!:







Znaci, projekat se zove nabucco, transnacionalni gasovod i protivteza je ruskom juznom toku. Kako su i Makedonija i Albanija nestabilne drzave, da bi ovaj projekat zaziveo u tim drzavama je potrebno instalirati NATO koji ce uspesno reagovati u slucaju nepredvidjenih situacija. Na Kosovu, preko cije ce teritorije preci jedna grana, postoje medjunarodne vojne snage, bas kao i u Bosni, pa ove Drzave i nisu prioritet za NATO u ovom momentu iako su i same nestabilne. Za Hrvatsku se podrazumeva da ce biti tranzitna tacka na putu do severa Italije.
 
Ovo dole nije baš potpuno u vezi sa temom, ali nije ni daleko od nje.

Gruzija razmatra cijeli niz mjera kojima bi odgovorila na rusko istupanje iz režima sankcija prema Abhaziji.
Te mjere se mogu svesti na političke i ekonomske.

Pod prvim se podrazumjeva brzi i uspješni završetak dugotrajnog rada gruzijske diplomatije na proglašavanju Rusije stranom/učesnikom u njezinom sukobu sa Abhazijom, što bi npr. značilo da Rusija kao „strana u konfliktu“ ne može u SB UN glasati prilikom odlučivanja o odlasku ruskih mirotvoraca iz zone konflikta.

Na drugoj strani ekonomski udar je zamišljen kao tužba Gruzije protiv Rusije Sudu za ljudska prava u Strasburu, u kojoj se, zbog gubitaka Gruzije i njezinih građana, od Rusije, kao „strane u sukobu“, potražuje nekih 20 milijardi US$.


http://www.vz.ru/politics/2008/3/11/151276.html

(ima tu u članku još svega, al' mrzi me prevoditi)
 

Back
Top