Nova ruska ponuda Srbiji

Infostud

Primećen član
Banovan
Poruka
562
08.03.2008 , MOSKVA-BEOGRAD
Izvor: PRESS
NOVA RUSKA PONUDA SRBIJI!
Moskva očekuje od naših vlasti da zvanično pozovu ruske trupe da dođu na Kosovo, ali i da se ruskim firmama obezbedi nesmetano poslovanje u Srbiji


POSLEDNJA PONUDA... Putin i Medvedev traže od Srbije da definiše svoju politiku


Novi ruski predsednik Dmitrij Medvedev i Vladimir Putin poslaće krajem naredne nedelje pismo srpskim vlastima u kome će zatražiti da se Beograd izjasni o „zajedničkoj odbrani Kosova i Metohije", saznaje Press u ruskim diplomatskim krugovima. Zvanična Moskva, tvrde pouzdani izvori, očekuje od Srbije da što pre zvanično pozove ruske trupe da dođu u sastav KFOR-a na Kosovu, ali i da se ruskim firmama obezbedi nesmetano poslovanje u našoj zemlji.

- Rusija je spremna da na svaki način pomogne Srbiji. I politički, i diplomatski, i ekonomski, pa ako treba i vojno! Međutim, preduslov za tu našu pomoć jeste odluka vaših vlasti i jedinstven poziv upućen Moskvi - kaže sagovornik Pressa, inače visoko pozicionirani diplomata u ruskom Ministarstvu spoljnih poslova. On napominje da je nelogično očekivati od Rusije da „brani Kosovo konkretnije i odlučnije od Srbije".

Dogovorite se

- Vi Srbi najpre morate sami među sobom da se dogovorite kako hoćete da branite Kosovo i šta mi tu možemo da učinimo za vas. Opet kažem, mi smo spremni da vam pomognemo na sve načine koji budu potrebni... - kaže sagovornik Pressa. Prema njegovim rečima, Rusija očekuje da Srbija otvori svoja vrata ruskim investitorima i firmama koji su zainteresovani da rade u našoj zemlji.

- Očekujemo da srpske vlasti omoguće poslovanje našim poslovnim ljudima pod uslovima koji važe za vaše biznismene. Takođe, mislimo da bi ruski investitori mogli, uz vašu pomoć, da učestvuju i u privatizaciji kompanija u pokrajini Kosovo... Sve su to konkretne mere kojima se jača srpska pozicija, a jaka Srbija je naš strateški interes... - objašnjava naš sagovornik. Upitan o ruskom vojnom angažovanju na Kosmetu, on naglašava da ruska vojska, po Rezoluciji 1244, ima pravo da dođe u južnu srpsku pokrajinu.

- Mi smo spremni, imamo već razrađene detaljne planove da u najkraćem mogućem roku prebacimo naše vojnike u sastav KFOR-a na Kosovu. Prema našem planu, oni bi bili raspoređeni na severu Kosova, u Gračanici i ostalim sredinama u kojima većinski žive Srbi - precizira naš izvor, i ponavlja da je preduslov ruskog vojnog angažovanja poziv srpskih vlasti.

Vojni analitičar Zoran Dragišić kaže da mu nije jasno zašto Rusija očekuje poziv da se ruske trupe vrate na Kosovo.

- Ne isključujem mogućnost da je to neka diplomatska igra. Ali, zašto bi to Rusija radila? Mogu oni i bez našeg poziva da uđu u KFOR, tamo gde su već bili. Bilo bi jako lepo da nisu ni odlazili. Oni su čak pre izvesnog vremena imali poziv od SAD da se vrate na Kosovo, ali to nisu učinili. Ako hoće da se vrate - odlično, ali nešto ne verujem... - kaže Dragišić.

Poslanik i visoki funkcioner DSS-a Dragan Šormaz kaže da bi srpska vlast trebalo, ako treba, da uputi poziv Rusima da vrate trupe na Kosovo.

- Ali, pitanje je da li će to proći na Vladi u kojoj sede Tadićevi ministri. Meni se čini da su se oni već odrekli Kosova. Isto mi se čini i da su ti ministri stvarali sliku da su Srbiji samo potrebni investitori iz EU. Pa, ljudi moji, Hrvatska ima deset puta više ruskih investicija nego Srbija! - kaže Šormaz.

Poreske olakšice

Ekonomski analitičar Đorđe Đukić smatra da zahtev da se ruskim investitorima otvori srpsko tržište i daju olakšice kao i domaćim biznismenima Srbiji ne može da šteti.

- Svaka investicija je korisna. Naša zemlja vapi za kapitalom i otvaranjem radnih mesta. Rusi mogu da traže olakšice vezane za porez, unošenje i iznošenje kapitala i tržište nekretnina, kao i u bankarstvu. Možemo mi da pišemo zakone da olakšamo ruskim investitorima, ali njima ni sada nije problem da uđu na naše tržište, nego je problem to što je kod nas zemljište skuplje nego u Beču. Podsetiću vas da je guverner dao odobrenje da se Moskovskoj banci izda dozvola da uđe u Srbiju. A, ako planiraju da investiraju u srpske firme na Kosovu, to nikako ne može da nam šteti - kaže Đukić.

izvor:

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=31631&sectionId=29
 
Pa zvali smo ih i bili su al kad je par pijanih ruja dobilo baje jer su zagledali siptarske zene na sta su ovi posebno osetljivi odmah su zbrisali nazad u Rusiju , a i dok su bili se nisu bas proslavili tako da sumnjam da imaju interesa da se vracaju tamo/
 
zvao bi ih tadic al ne zna kako to da objasni svojim drugarima iz nacionalne garde ohaja i pilotima ubicama koji su nas bombardovali i ubijali i koji su pre neki mesec sleteli na batajnicu. istu onu koju su 8 pre toga gadjali ...
 
može može
ako dovedu vojsku u severni i još neki deo kosova
dakle izvrše podelu kosova
još kad bi mogli i Trepču da zahvatimo

što se tiče ulaska ruskih investicija i one su valjda "strane" pa ako neki kukaju da ih nema eto ih...

što se tiče politike feat. ekonomija...
sve u svemu istočne zemlje ekonomski jačaju,
pa bolje Rusija, Ukrajina ili Slovačka da ojačaju, recimo, pa da se više pitaju nekada u budućnosti u SB ili u nekim bitnijim svetskim organizacijama,... opet ćemo mi više koristi imati od toga.
 
Да је Тадић - човек, к'о што није, одвео би сваку ЕУ делегацију прво на онколошки институт, да им покаже плодове ЕУропске љубави према Србији!
 
može može
ako dovedu vojsku u severni i još neki deo kosova
dakle izvrše podelu kosova
još kad bi mogli i Trepču da zahvatimo

što se tiče ulaska ruskih investicija i one su valjda "strane" pa ako neki kukaju da ih nema eto ih...

što se tiče politike feat. ekonomija...
sve u svemu istočne zemlje ekonomski jačaju,
pa bolje Rusija, Ukrajina ili Slovačka da ojačaju, recimo, pa da se više pitaju nekada u budućnosti u SB ili u nekim bitnijim svetskim organizacijama,... opet ćemo mi više koristi imati od toga.

Pa da.Da sacekamo nekih pedesetak ili stotinak godinica dok Ukrajina i Slovacka ojacaju, pa da se svim nahebemo maice.Nego, sta ce tebi Crno Sunce na slovenskom avataru?
 
Sta bi Izraelci trebali da rade nemcima, da ih izbrisu sa geografskih karata sa kojih uce izraelska deca?Sta su im Nemci radili, pa imaju diplomatske odnose.I luduju za nemackom robom.Kvalitetno, brate.


Е па, "брате", твоје знање што се тога тиче је на нивоу кокошке.
С којим правом је Израел добио на стотине милијарди марака одштете?! Колико знам, Немачка Израелу није могла да начини никакву штету!
 
Dobio je te stotine milijardi maraka odstete na ima zaplenjenih jevrejskih nekretnina (stanova, kluca i fabrika) koje su zaplenjene za vreme II svetskog rata, placene su odstete porodicama ciji su clanovi ubijeni u holokaustu i tako.Informisi se malo, molim te.Nemoj da budes glup ko Sojic.:D
 
Dobio je te stotine milijardi maraka odstete na ima zaplenjenih jevrejskih nekretnina (stanova, kluca i fabrika) koje su zaplenjene za vreme II svetskog rata, placene su odstete porodicama ciji su clanovi ubijeni u holokaustu i tako.Informisi se malo, molim te.Nemoj da budes glup ko Sojic.:D

Кавкве то везе има са ДРЖАВОМ ИЗРАЕЛ?
Да ли је то била имовина ДРЖАВЉАНА ИЗРАЕЛА?!
То су елементарне ствари које требаш да знаш.
Не знам само где накупише тих 6 милиона...мајку му... А Јошка Фишер - "Јеврејин", па Ангела Меркел...
Неке цифре се ту никакао не слажу...
 
Ne dopiru informacije do vinograda?SVI Jevreji koji su dosli u Izrael automatski su dobili drzavljanstvo odmah po formiranju drzave Izrael.
A da ti nisi neki neonaci pa dovodis u pitanje holokaust?

Наравно да су добили држављанство, али то нема везе са обавезама Немачке према Израелу.
Друго, Јевреји (и Сефарди и Ашкенази - Хазари) су страдали у 2. Св рату. Али та цифра од 6 милиона се никако не уклапа. Од холокауста је направљен штит за сва каснија недела која "Јевреји" праве.
Уосталом, сви већи ратови у последњих 200 година су заправо "јеврејски(хазарски) гражански ратови"!
У 2. Св рату, Хитлер, Стаљин, Рузвелт - СВИ "ЈЕВРЕЈИ"!
Исто је било и пре, исто је и данас.
"Јевреји" - Саркози, Браун, Меркелова, Путин, Медведев, Лавров, Бушова администрација...
Поштено, ја навијам данас за ове "руске"...наравно уз резерву.
 
Koliko ima McDonalds-a u Rusiji?
Svaka ti čast na upoređenju. Upoređuješ broj McDonaldsa u Rusiji i obolele od karcinoma kod nas. Lepo je Krtica rekao da treba malo otići u Kliničke centre, bolnice i videti koliko sve više i više mladih ljudi oboljeva od karcinoma. Na najveću žalost, i broj dece se povećava. Tuga. A onda My Lord stavi prst na čelo pa se zamisli zašto je to tako. Ili nemaš vremena da razmišljaš o tome, pošto su ti misli isključivo usmerene na vizne olakšice.
 
Svaka ti čast na upoređenju. Upoređuješ broj McDonaldsa u Rusiji i obolele od karcinoma kod nas. Lepo je Krtica rekao da treba malo otići u Kliničke centre, bolnice i videti koliko sve više i više mladih ljudi oboljeva od karcinoma. Na najveću žalost, i broj dece se povećava. Tuga. A onda My Lord stavi prst na čelo pa se zamisli zašto je to tako. Ili nemaš vremena da razmišljaš o tome, pošto su ti misli isključivo usmerene na vizne olakšice.

1999. godine u sred bombardovanja, slušala sam jednu pametnu lekarku koja je tada rekla da ćemo posledice stresa doživljenog tokom tih 10 godina života (u Miloševićevoj Srbiji - ovo je moje) osetiti u narednih 10-20 godina i da će se drastično povećati broj obolelih od malignih oboljenja. Tako da, pored toga što smo ozračeni ko zna čime, ogroman udeo u povećanju broja obolelih od karcinoma ima i - stres. A za to zaista možemo da zahvalimo vladajućoj garnituri devedesetih, a i njihovim naslednicima oličenim u Vojislavu Koštunici i njegovim zombijima od 2000. na ovamo. Tako da, jedan Milošević mora da dežura. Koštunica je na vlasti od 2000. na ovamo konstantno, što kao predsednik države, što kao premijer i stalno je u situaciji da donosi vitalne odluke u ime ovog naroga, koji ga, btw nije ni birao. Prema tome, mislim da bi njegov nestanak sa političke scene bio zdrav za srpsku populaciju.
 
1999. godine u sred bombardovanja, slušala sam jednu pametnu lekarku koja je tada rekla da ćemo posledice stresa doživljenog tokom tih 10 godina života (u Miloševićevoj Srbiji - ovo je moje) osetiti u narednih 10-20 godina i da će se drastično povećati broj obolelih od malignih oboljenja. Tako da, pored toga što smo ozračeni ko zna čime, ogroman udeo u povećanju broja obolelih od karcinoma ima i - stres. A za to zaista možemo da zahvalimo vladajućoj garnituri devedesetih, a i njihovim naslednicima oličenim u Vojislavu Koštunici i njegovim zombijima od 2000. na ovamo. Tako da, jedan Milošević mora da dežura. Koštunica je na vlasti od 2000. na ovamo konstantno, što kao predsednik države, što kao premijer i stalno je u situaciji da donosi vitalne odluke u ime ovog naroga, koji ga, btw nije ni birao. Prema tome, mislim da bi njegov nestanak sa političke scene bio zdrav za srpsku populaciju.
Slušao sam i ja jednog doktora (nakon završetka bombardovanja) da će posledice toga da osetimo tek posle najmanje 5-6 godina.
Sve je tačno i za stres o čemu si pisala. Lepo ljudi kažu: 'stres je tihi ubica'. A mi već skoro 20 god. živimo u konstantnom stresu. Za to je kriva i bivša i sadašnja vlast.
Za razliku od tebe, ja mislim da bi nestanak celokupne sadašnje političke estrade, koja je sve ove godine na sceni (i pojava nekih novih nepoznatih političara), bilo najzdravije za ovaj sluđeni i bolesni narod.
 
Koliko ima McDonalds-a u Rusiji?

mislis, naravno, na - Мак Доналдс?

33petrmak_k_small.jpg
 
ma sto to ima Rusija da ponudi Srbiji...
opet neki jad i bijedu. Kakav KFOR, kakve budalastine.
Sjetite se dolaska Rusa na Kosovo i njihoovog "maestralnog ZAUZIMANJA AERODROMA" u Pristini ili u kojoj vec PM. Znam da je OGROMNA VECINA kako forumasha tako i "NORMALNIH" obicnih ljudi u Srbiji padala u trans od srece sto su Rusi, zaboga "dosli da brane Kosovo". I na kraju su "savili po jednu sa celerom" tamo na Kosovu.
Tako bi bilo i ovoga puta AKO Srpsko NOGOVODSTVO prihvati BILO KAKVU SARADJNU sa babaRusima.
 
NOVA RUSKA PONUDA SRBIJI!
Moskva očekuje od naših vlasti da zvanično pozovu ruske trupe da dođu na Kosovo, ali i da se ruskim firmama obezbedi nesmetano poslovanje u Srbiji

mpskva ocekuje, i srbija je ne sme razocarati... nikako. ajde za trupe i da ne pravi pitanje, ali ako se ruskim firmama ne obezbedi nesmetano poslovanje, onda...:lol::lol::lol::lol:
 
08.03.2008 , MOSKVA-BEOGRAD
Izvor: PRESS
NOVA RUSKA PONUDA SRBIJI!
Moskva očekuje od naših vlasti da zvanično pozovu ruske trupe da dođu na Kosovo, ali i da se ruskim firmama obezbedi nesmetano poslovanje u Srbiji



- Vi Srbi najpre morate sami među sobom da se dogovorite kako hoćete da branite Kosovo i šta mi tu možemo da učinimo za vas. Opet kažem, mi smo spremni da vam pomognemo na sve načine koji budu potrebni... - kaže sagovornik Pressa. Prema njegovim rečima, Rusija očekuje da Srbija otvori svoja vrata ruskim investitorima i firmama koji su zainteresovani da rade u našoj zemlji.
- Očekujemo da srpske vlasti omoguće poslovanje našim poslovnim ljudima pod uslovima koji važe za vaše biznismene. Takođe, mislimo da bi ruski investitori mogli, uz vašu pomoć, da učestvuju i u privatizaciji kompanija u pokrajini Kosovo... -
izvor:

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=31631&sectionId=29


Da rezimiramo: Kosovo se brani kupovinom (što jeftinijom) srpskih firmi, kako u Srbiji, tako i na Kosovu.:D Super su ovi Rusi.:D
 

Back
Top