Gubimo bar 6 meseci !!!!

e sad

Zainteresovan član
Poruka
319
Raspisuju parlamentarne izbore za maj, a mislim da svako ko bar malo prati politiku u Srbiji zna da se nista bitno nece promeniti u odnosu stranaka u parlamentu. Sve ce doci na isto, opet ce DSS biti taj koji ce morati da se odluci izmedju dve varijante - DS s jedne i SRS sa druuge strane. I opet dugi i mucni pregovori oko koalicija.
Da li je moguce da ne vide da se krecemo u sve dublju rupu?
Novi izbori ne resavaju bas nista samo smo osakaceni bez vlade za narednih 6 meseci?

Kuda sve ovo vodi?
 
to treba pitati nase "zapadne prijatelje" oni su nas na ovoga konja popeli.

zato treba glasati 11 maja ili za SRS ili za DS pa da jedna od dve stranke vlada a ne ovaj konglomerat stranaka tj koalicija gde su svi kao rogovi u vreci.

Vladavine jedne stranke ako nista drugo donosi stabilnost.
 
Raspisuju parlamentarne izbore za maj, a mislim da svako ko bar malo prati politiku u Srbiji zna da se nista bitno nece promeniti u odnosu stranaka u parlamentu. Sve ce doci na isto, opet ce DSS biti taj koji ce morati da se odluci izmedju dve varijante - DS s jedne i SRS sa druuge strane. I opet dugi i mucni pregovori oko koalicija.
Da li je moguce da ne vide da se krecemo u sve dublju rupu?
Novi izbori ne resavaju bas nista samo smo osakaceni bez vlade za narednih 6 meseci?

Kuda sve ovo vodi?

Ti negde krenuo pa ti se zuri ? ili te neko ceka negde ? ...ohhhh "zapadni partneri" sto bi rekao predsednik ;)
 
Ti negde krenuo pa ti se zuri ? ili te neko ceka negde ? ...ohhhh "zapadni partneri" sto bi rekao predsednik ;)

Ja bih da krenem konacno. Zavrsavam fakultet uskoro, zelim da radim i da ostanem ovde ali iskreno ne vezuje me bas ne znam kakav patriotizam da cu ostati po svaku cenu, s obzirom da nama nikad da krene i da samo idemo u sve gore stanje!
 
Ja bih da krenem konacno. Zavrsavam fakultet uskoro, zelim da radim i da ostanem ovde ali iskreno ne vezuje me bas ne znam kakav patriotizam da cu ostati po svaku cenu, s obzirom da nama nikad da krene i da samo idemo u sve gore stanje!

Ma oni samo tebe i takve strucnjake iz Srbije cekaju :D malo im ovih 100mil "istocno-evropskih fukara" sto su primili u zadnjih 10g, samo im ti falis ;)
 
Ja bih da krenem konacno. Zavrsavam fakultet uskoro, zelim da radim i da ostanem ovde ali iskreno ne vezuje me bas ne znam kakav patriotizam da cu ostati po svaku cenu, s obzirom da nama nikad da krene i da samo idemo u sve gore stanje!

Vidim, smetaju ti slicne stvari kao i vecini gradjana Srbije.
Ali ono sto je porazno je to sto biras da podvijes rep i da bezis tamo gde je "bolje". A ko bi trebao da promeni ovo stanje kada ti odes? Neko iz mase? Sredice ona to sama, ha?
 
Vidim, smetaju ti slicne stvari kao i vecini gradjana Srbije.
Ali ono sto je porazno je to sto biras da podvijes rep i da bezis tamo gde je "bolje". A ko bi trebao da promeni ovo stanje kada ti odes? Neko iz mase? Sredice ona to sama, ha?[/QUO

Imala sam priliku da odem u Bec pre dve godine ali sam ostala upravo zbog toga sto zelim da budem ovde sa porodicom, prijateljima. Zelim da provedem zivot ovde ali postavljam pitanje kakav zivot?
Ostala su mi dva ispita i pocela sam da konkurisem za posao vec sad s obzirom da racunam da cu uskoro i ova dva da otkacim i vidim da su uslovi za zaposlenje bukvalno ocajni.
Totalno smo jedna nestabilna sredina i ekonomski i politicki i tako je ne godinama vec decenijama. Neprestano se nadam da ce biti bolje ali iskreno pocinjem polako da gubim nadu.
Ako je podvijanje repa to sto posle ko zna koliko neprespavanih noci i spremanja ispita ne zelim da radim neki posao za 10-ak hiljada dinara i sto zbog toga zelim nesto bolje onda se moze reci da podvijam rep.
 
@ e sad

...bezi dok mozes, nazalost, kad to moram da ti kazem.

Ja sam se zajebao debelo onomad, sto sam se vratio iz Londona gde sam bio pocetkom devedesetih.
A mi malo matoriji cemo nastaviti da se ovde borimo sa ovom old-tajmerskom bagrom koja nas vuce u izolaciju i vraca u "svetlu proslost".
 
Ma oni samo tebe i takve strucnjake iz Srbije cekaju :D malo im ovih 100mil "istocno-evropskih fukara" sto su primili u zadnjih 10g, samo im ti falis ;)

Naravno da primaju strucne ljude. Ne znam zasto bi odbili. nisu ga oni skolovali i dobice znanje na poklon. Tamo se znanje ceni, a ovde lopovluk.

Sto se tice izbora, mogu da donesu novinu, DSS sa vadikalima. Na to ce SRS pristati, a verovatno i DSS. Ne vidim sto bi ponovo formirali istu vladu sa DS-om kada danas ne mogu zajedno. Jediniizlaz je da Tadic "ukrade" pro-evropske glasove Kostunjavog koji ocigledno nece niti je ikada hteo u Evropu.
 
Imala sam priliku da odem u Bec pre dve godine ali sam ostala upravo zbog toga sto zelim da budem ovde sa porodicom, prijateljima. Zelim da provedem zivot ovde ali postavljam pitanje kakav zivot?
Ostala su mi dva ispita i pocela sam da konkurisem za posao vec sad s obzirom da racunam da cu uskoro i ova dva da otkacim i vidim da su uslovi za zaposlenje bukvalno ocajni.
Totalno smo jedna nestabilna sredina i ekonomski i politicki i tako je ne godinama vec decenijama. Neprestano se nadam da ce biti bolje ali iskreno pocinjem polako da gubim nadu.
Ako je podvijanje repa to sto posle ko zna koliko neprespavanih noci i spremanja ispita ne zelim da radim neki posao za 10-ak hiljada dinara i sto zbog toga zelim nesto bolje onda se moze reci da podvijam rep.

Da pojednostavim.
Sta si ti uradila da bude bolje?
 
Vidim, smetaju ti slicne stvari kao i vecini gradjana Srbije.
Ali ono sto je porazno je to sto biras da podvijes rep i da bezis tamo gde je "bolje". A ko bi trebao da promeni ovo stanje kada ti odes? Neko iz mase? Sredice ona to sama, ha?[/QUO

Imala sam priliku da odem u Bec pre dve godine ali sam ostala upravo zbog toga sto zelim da budem ovde sa porodicom, prijateljima. Zelim da provedem zivot ovde ali postavljam pitanje kakav zivot?
Ostala su mi dva ispita i pocela sam da konkurisem za posao vec sad s obzirom da racunam da cu uskoro i ova dva da otkacim i vidim da su uslovi za zaposlenje bukvalno ocajni.
Totalno smo jedna nestabilna sredina i ekonomski i politicki i tako je ne godinama vec decenijama. Neprestano se nadam da ce biti bolje ali iskreno pocinjem polako da gubim nadu.
Ako je podvijanje repa to sto posle ko zna koliko neprespavanih noci i spremanja ispita ne zelim da radim neki posao za 10-ak hiljada dinara i sto zbog toga zelim nesto bolje onda se moze reci da podvijam rep.

Pocetak ti ovde nece biti lak, mozda neces biti zadovoljna platom, ali svuda je pocetak tezak...
Medjutim, ako pokazes da si vredna i adekvatno strucno osposobljena na fakultetu, moci ces pristojno da zaradis i da od toga lepo zivis.
Na kraju, nije sve u velikim parama....
 
Raspisuju parlamentarne izbore za maj, a mislim da svako ko bar malo prati politiku u Srbiji zna da se nista bitno nece promeniti u odnosu stranaka u parlamentu. Sve ce doci na isto, opet ce DSS biti taj koji ce morati da se odluci izmedju dve varijante - DS s jedne i SRS sa druuge strane. I opet dugi i mucni pregovori oko koalicija.
Da li je moguce da ne vide da se krecemo u sve dublju rupu?
Novi izbori ne resavaju bas nista samo smo osakaceni bez vlade za narednih 6 meseci?

Kuda sve ovo vodi?

To se zove demokratija. Posle krize u kojoj se našla Vlada novi izbori su jedino pošteno rešenje, bar po mome mišljenju.
A pravac kretanja, ne mora uvek da bude nizbrdo.
Ako si optimista, znaš da lupiš o dno, ostaje ti samo da se digneš. Pesimisti, biraju da se razbiju. Stvar izbora (građana).
 

Back
Top