MEDICINSKI FAKULTET-ESTETSKA HIRURGIJA

Seceru! :)

1) Estetska hirurgija je subspecijalizacija. To znaci da moras prvo da zavrsis osnovne studije medicine, pa onda da specijaliziras hirurgiju, pa se onda usko specijalizujes za estetsku hirurgiju...

2) Na medicini ne postoje nikakvi smerovi, postoje osnovne studije i svako ko upise medicinski fakultet zavrsava te osnovne studije.

3) Studije traju 12 semestara (6 godina)

Sve u svemu, moraces krvavo da strebas bar jedno 10 godina pre nego sto budes mogla da kazes za sebe da si estetski hirurg. Na ovom forumu postoje jos dve teme koje govore o studijama medicine, nadji ih, procitaj, pa ako budes imala jos nekih nedoumica pitaj.
 
Estetska hirurgja je specijalizacija i to vrlo trazena za koju ti treba vrlo visok prosek.
A to znaci u najboljem slucaju ovako.

6 godina otkidanja od ucenja po 10-12 sati na dan i odricanje od zivota, ucenje gomile napotrebnih informacija, racunaj da ce ti od toga mozda 30% trebati u zivotu a mozda ni toliko.

Pa onda idemo na staz to je godinu dana.

I onda upises specijalizaciju jos 5 godine.

To je ukupno 12 godina odricanja od zivota. I to u najboljem slucaju. Znaci da radis 10-12 sati na dan, da se odreknes gomile izlazaka, cesto i mora, da svedes drustvo na minimum. Ako mislis malo opustenije da vodis i neki normalan drustveni zivot ko i druga odladina racunaj na nekih 15 godina ucenj pa cak i 16.

Medicina je za ljude koji su zaludjeni ucenjem, ko sto vecina voli seks tako oni treba da vole knjigu tu nema price. To je faks koji trazi odricanje od zivota ako zelis nesto da naucis. Svako ko kaze drugacije laze.
 
Seceru! :)

1) Estetska hirurgija je subspecijalizacija. To znaci da moras prvo da zavrsis osnovne studije medicine, pa onda da specijaliziras hirurgiju, pa se onda usko specijalizujes za estetsku hirurgiju...

2) Na medicini ne postoje nikakvi smerovi, postoje osnovne studije i svako ko upise medicinski fakultet zavrsava te osnovne studije.

3) Studije traju 12 semestara (6 godina)

Sve u svemu, moraces krvavo da strebas bar jedno 10 godina pre nego sto budes mogla da kazes za sebe da si estetski hirurg. Na ovom forumu postoje jos dve teme koje govore o studijama medicine, nadji ih, procitaj, pa ako budes imala jos nekih nedoumica pitaj.


10 godina?
6 godina osnovne studije
1 godina staz
5 godina specijalizacija
to je 12 godina u najboljem slucaju ako reci da streba 10-15 sati na dan, i da svede drustveni zivot na minimum
realno da se ne lazemo da zavrsi za 15-16 godina to je vrhunski.
 
Estetska hirurgja je specijalizacija i to vrlo trazena za koju ti treba vrlo visok prosek.
A to znaci u najboljem slucaju ovako.

6 godina otkidanja od ucenja po 10-12 sati na dan i odricanje od zivota, ucenje gomile napotrebnih informacija, racunaj da ce ti od toga mozda 30% trebati u zivotu a mozda ni toliko.

Pa onda idemo na staz to je godinu dana.

I onda upises specijalizaciju jos 5 godine.

To je ukupno 12 godina odricanja od zivota. I to u najboljem slucaju. Znaci da radis 10-12 sati na dan, da se odreknes gomile izlazaka, cesto i mora, da svedes drustvo na minimum. Ako mislis malo opustenije da vodis i neki normalan drustveni zivot ko i druga odladina racunaj na nekih 15 godina ucenj pa cak i 16.

Medicina je za ljude koji su zaludjeni ucenjem, ko sto vecina voli seks tako oni treba da vole knjigu tu nema price. To je faks koji trazi odricanje od zivota ako zelis nesto da naucis. Svako ko kaze drugacije laze.

Pretpostavljam da je po tebi "druga omladina" svako ko ne studira Medicinu? Vic... :D
 
Hteo sam da kazem da medicina zaista trazi odricanje da se ne lazemo. Ko hoce da je zavrsi u roku i posteno ima da se otkine od ucenja. Mada ne znam kako je sad po ovom novom planu i programu ali znam neke veoma uspesne studente medicine i zivot im se uglavnom svodi na faks oni uce po onom starom programu. E sada kako ovi novi to bas i ne znam.
 
I da imas prosek 10 niko ti ne garantuje da ces bas ti da dobijes specijalizaciju estetske hirurgije.A drugo treba da budes vajar i umetnik,a ipak dovoljno inteligentan da ti lezi ucenje i da volis medicinu.Mada mislim da si se ipak salio jer si mnogo naivno postavio pitanje pa se sad kao mi popalimo.E da,moram da napomenem da je dosta tesko dobiti posao trenutno.Osoba ima i specijalizaciju ali radila bi i kao lekar opste prakse,ali svi direktori na koje je naletela izmisljaju neke razloge koji nisu tacni sa pravne tacke gledista,ali se drze toga...I stekao se utisak da tvrde pazar tj navode te da im das mito jer ta osoba je skroz normalna tj nije budala kakvih danas ima na svakom koraku.Nisam ocekivao da je takvo stanje,ali izgleda da jeste.Navodno skoro je bio konkurs i primili su dovoljan broj...Problem je sto ne moze preko biroa zbog neke sitnice koja kao sto rekoh nije zakonski podrzana,ali je opravdanje direktorima.
 
Neko je gore lepo rekao. Za estetsku hirurgiju vam treba da budete umetnik i to prvenstveno pre svega ostalog, ko tu nema osecaj za estetiku moze da se pozdravi. Cak cu komotno da kazem da je tu osecaj za estetiku i umetnost daleko vazniji od medicine.

Pazite svaki plasticni hirurg ce recimo da vas nauci da operisete nos, lomite koscice i sve sto uz to ide, to moze svako sa poznavanjem anatomije glave i vrata da radi. Naucice vas i da ubacite silikone u grudi. Ako neko misli da je to neka filozofija i nije bas. Ja garantujem da svako ko je prosao trecu godinu moze to da nauci. Ali to je onaj medicinski deo. To tehnicki se sve nauci. Ali ako nemate osecaj za dizaj i lepotu pozdravilo vas.
 
.

Medicina je za ljude koji su zaludjeni ucenjem, ko sto vecina voli seks tako oni treba da vole knjigu tu nema price. To je faks koji trazi odricanje od zivota ako zelis nesto da naucis. Svako ko kaze drugacije laze.[/QUOTE]

Sve to i jos bih dodala d aje to fakultet za one koji mogu sebi da ga priuste...
 
I da imas prosek 10 niko ti ne garantuje da ces bas ti da dobijes specijalizaciju estetske hirurgije.A drugo treba da budes vajar i umetnik,a ipak dovoljno inteligentan da ti lezi ucenje i da volis medicinu.Mada mislim da si se ipak salio jer si mnogo naivno postavio pitanje pa se sad kao mi popalimo.E da,moram da napomenem da je dosta tesko dobiti posao trenutno.Osoba ima i specijalizaciju ali radila bi i kao lekar opste prakse,ali svi direktori na koje je naletela izmisljaju neke razloge koji nisu tacni sa pravne tacke gledista,ali se drze toga...I stekao se utisak da tvrde pazar tj navode te da im das mito jer ta osoba je skroz normalna tj nije budala kakvih danas ima na svakom koraku.Nisam ocekivao da je takvo stanje,ali izgleda da jeste.Navodno skoro je bio konkurs i primili su dovoljan broj...Problem je sto ne moze preko biroa zbog neke sitnice koja kao sto rekoh nije zakonski podrzana,ali je opravdanje direktorima.

Ne mozes ti bas tako da biras koju ces specijalizaciju, prosek tu nije na prvon mestu...prvo se raspisu konkursi za specijalizacije koje su potrebne, pa kad ti napises zahtev, onda treba da prodjes;)
 
Dobro ako je tako mada sam ja negde cuo da te bolnica ili gde se vec zaposlis salje na specijalizaciju i to sta njima treba to nude.Ne mozes da postanes hirurg ako radis u domu zdravlja.Valjda je tako,ali za par godina bice promena pa sta god da je sada na snazi.
P.S.Aco ubio si onu temu o medicini gde si postavio svoj projekat,vise niko ne pise tamo vec iskopase i zapocese neke druge :-)
 
Dobro ako je tako mada sam ja negde cuo da te bolnica ili gde se vec zaposlis salje na specijalizaciju i to sta njima treba to nude.Ne mozes da postanes hirurg ako radis u domu zdravlja.Valjda je tako,ali za par godina bice promena pa sta god da je sada na snazi.
P.S.Aco ubio si onu temu o medicini gde si postavio svoj projekat,vise niko ne pise tamo vec iskopase i zapocese neke druge :-)

Dobro si obavesten;), samo sto bolnica raspise konkurs, pa treba da prodjes misljenje specijaliste, pa se to misljenje salje u ministarstvo;)...
 
Moj otac je hteo i ja sam odgajan u takvom duhu.Za njega je ucenje bilo normalna stvar i nista nije tesko,cak i sada stalno cita.A opet nije bio klasican streber,igrao akrivno kosarku...Keva je vec druga prica kao i ja pa je zato bila malo realnija,ali je iznela istinu tek kada sam spremio pola prijemnog-teorija zavere :-) Nego realno nije bas toliko strasno ali je tesko jer treba prvo da sedis tih 8 sati (mozda nekad i vise) a uz to i da aktivno strebas.
 
Ma ko ima stav da to hoce i nakon sto se upozna kako sve to izgleda,vidi knjige,cuje koliko treba onda nema sta da brine-zavrsice.Ali tamo cesto ljudi odu a da ne znaju tacno sta ih ceka,ali i takvi zavrsavaju pa posle plase ove neiskusne kako je tesko :-) Ali dzabe svi ovde pricamo,tek kad upises shvatis stvar.Pa i oni najpametniji uce skoro po ceo dan i nemaju vreme za veliki provod.
 

Back
Top