MEDICINSKI FAKULTET-ESTETSKA HIRURGIJA

Estetske grane medicine su prvenstveno umetnicko zanatske grane. Svako od vas moze da nauci anatomiju da polozi 50 predmeta, da nauci 1000 i 1 teoriju. Svako moze da nauci da spaja koscice, da reze, to je najmanji problem.

Za stomatolosku protetiku i ekstetsku hirurgiju treba da imate pre svega tu umetnicko zanatsku crtu, da imate u rukama i u glavi. Morate da mozete da vizuelizujete sta zelite da napravite, sta je lepo. Da tacko kad zazmurite dobijete kako recimo zelite da izgleda novi nos, kako nove grudi na nekoj zenskoj osobi itd itd itd. Bez te umetnicke crte mozete da se slikate. Posle idu ruke. To vam je takodje i zanatski posao. Mogu da seru sta hoce ali tu su vase ruke vas posao. Pogotovu sto se cesto radi o milimetrima pa i delovima milimetara, ako nemate u rukama isto vam je sve dzaba.

Sve se teorije daju nauciti i poloziti. Ko nema u rukama i ko ne zna da vizuelizuje i ko nema umetnicki osecaj, neka se ne upusta u bilo sta sto ima veze sa estetikom sto se medicine tice.
 
A kako mislis da ces da naucis ako traje duplo krace? Ili je izbaceno doooooosta gradiva ili je sve zgurano. Ili?

Ajde kazi ti meni ovako.
Cemu slizi ucenje onih lanaca iz bio hemije napamet? Da ti pojasnim mislimna ono

glukoza pa deluje glikoliza pa se dobije ne znam ja sta pri cemu atp prelazi u adp itd itd itd?

Daj mi neku konkretnu primenu istih u medicini ili stomatologiji?

Cemu sluzi ucenje hemijskih formula i to strukturnih gde treba da znas ugao polozaja atoma i jos ko je sta?

Daj mi neku konkretnu primenu u medicini?
 
Ajde kazi ti meni ovako.
Cemu slizi ucenje onih lanaca iz bio hemije napamet? Da ti pojasnim mislimna ono

glukoza pa deluje glikoliza pa se dobije ne znam ja sta pri cemu atp prelazi u adp itd itd itd?

Daj mi neku konkretnu primenu istih u medicini ili stomatologiji?

Cemu sluzi ucenje hemijskih formula i to strukturnih gde treba da znas ugao polozaja atoma i jos ko je sta?

Daj mi neku konkretnu primenu u medicini?

Slazem se da nam je gradivo prenatrpano.A sa druge strane imamo Amere koji nishta ne uce!

I :heart: you medicine.Marry me!
 
A sta si mislio da ces vezbati na zivim ljudima? U svetu se bogu hvala vezba na fantomima ali su za nas ti fantom jos nedostizni.

Neki hirurzi koji su vremenom postali cuveni su vezbali na zecevima, psima , mackama, prasicma i to od prve godine faulteta verovo ili ne. Seckali, anestezirali.

Hirurgija nije tako komplikovana kao sto se cini, zahteva da odlicno znas anatomiju regije na kojoj radis, i da da razmisljas mozgom to je prvo i osnovno. Sve ostalo je dodatak. Ali moras da naucis da razmisljas.

Tako ni plastika. Slomis koscicu ovde, malo sastruzes tu i tamo, skratis ovde onda, malo vajas i eto ti nov nos.
 
Da ne otvaram novu temu:Kakvi su uslovi za specijalizaciju imunologije?Jel to trazena specijalizacija?

I uopshte kako se sneshto specijalizira?Mislim ja hocu da specijaliziram imunologiju, i sad shta cu raditi te 4 godine na specijalizaciji?

Zajebi. Plastika bato. Nema mnogo rizika najcesci je da se nekom revolverasu sa 10 kajli ne svide nove sise njegove devojke, hmmm ako to uopste stapa u rizik. Pravis siforne, guzice i uzivas u zivotu.
 
Имунологија још увек није специјализација.
Само постдипломске студије, на жалост.
Мене је веома занимала, и занима ме, с тим што је код нас тако безвезе уформљена...чак су имунолози углавном микробиолози ( што не бих радила па чак и да морам! ).
Чак сам желела да одем негде у иностранство да се ишлолујем, али су ми објаснили да то радим само ако желим да останем у том иностранству.
Са иностраним знањем постајеш авангарда за наше услове...а зна се како пролази авангарда.;)
 
Ово је нешто ново. Лично се познајем са једним имунологом, који је специјализирао микробиологију.
Раније су то биле постдипломске. Искрено, не знам где се ти људи запошљавају. Торлак, факултет...хммм...знам да још увек немамо клиничке умунологе ( 100% )...ма безвезе, свуда у свету се високо котира, грана будућности, а ови наше гњаве ли гњаве.
 

Back
Top