Oštrodlaki jazavičar

jeleksic

Početnik
Poruka
9
Pozdrav svima. Evo da vam predstavim jednu vrlo inteligentnu i umiljatu rasu. Moze se koristiti i kao kucni ljubimci jer nemaju jake mirise, a i kao svestran ker za lov divljih svinja, lisica itd. Ja ih cuvam vec neko vreme i iznenadio sam se koliko su pametni. Na njih ne smete vikati a jos manje ih udariti jer su veoma osetljivi, ali i vrlo lako uce, tako da im nesto treba nekoliko puta ponoviti i oni ce to vec nauciti. Ja trenutno imam i stence ove rase koji su prelepi, pravi slatkisi.
 

Prilozi

  • aa krst.jpg
    aa krst.jpg
    55,5 KB · Pregleda: 89
Dobri psi stvarno, imao sam kuju nemačkog oštrodlakog jazavičara Vesna Hubert CS oštenjena 1.septembra 1989.godine sa ocenom "Vitez Nitre" sa evropske izložbe. Osvojila je za tri godine sledeće nagrade 10 x CACIB, 7 X CAC, 5 X P.R.M, 7 X BOB, BL I.C, FS II C i urodjena osobina CH-YU INT-CH. U akiciji super šampioni 1991.god postaje pobednik IV FCI grupe.
 
Savrsen kucni ljubimac. Imam zenku staru 3 godine. Odlicno je prosla na (cacib) izlozbi u Beogradu. Nismo ni znali da je tako lepa i u standardu. Nikada nije bila u lovu, srecom, posto je velika kukavica. Obozava vodu, od letos zna i da gnjuri.
 
Steta sto se na forumu tako malo paznje posvecuje jazavicarima, pa tako ne postoje ni podgrupe za kratkodlakog i dugodlakog jazavicara.:( Ja sam izucila malo preko interneta nesto o ovoj rasi ali sam se nadala da cu ovde dobiti neke detaljnije informacije iz prve ruke o ovim predivnim psima.
Takodje me zanima da li neko zna da li kod nas postoji odgajivacnica patuljastih kratkodlakih jazavicara? Moje visecasovna pretraga na internetu nije dala nikakve rezultate, izgleda da ih vise ima u Hrvatskoj.

Svaki odgovor je vise nego dobrodosao! :)
 

Back
Top