Srbijo opameti se, pomozimo sebi - evo kako

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Umesto to tetimo sebi i palimo tu e ambasade, pomozimo sebi a ometimo neprijatelje Srbije da nas i dalje ikaniraju i unazadjuju, kupujmo, ne njihovu ve ta ku i genetski modifikovanu robu 3. klase, ve KUPUJMO DOMA E PROIZVODE i ula imo u sebe i u budu nost na e dece! (RESENJE)

PODRŽAVAM! A stvarno maloumnike koji i dalje odlazi u Merkator e dođe mi da stanem ispred ulaza u Merkator i da počnem da ih rasterujem!
 
Postoji jedan veoma prost nacin da pomognemo sebi a to je da pokusamo da zaobidjemo Merkator, Ideu... jer oni su nas podrzali pre nekoliko nedelja - videli smo kako, podrskom nezavisnom Kosovu.

Vise informacija je na sajtu: http://domace.bravehost.com/index.htm

to jeste dobra i pozitivna ideja,ali ne treba ici u preterivanja sa tim spiskovima kao na pojedinim forumima bojkotovanje Mic*osofta ili Aston Martina, :arrow:vec proizvodima koji se nalaze tamo na spiskovima za bojkot koje kupuje obican svet staviti alternativu , imena nasih proizvoda i proizvoda drugih zemalja zemalja koje nisu priznale Kosovo.
 
to jeste dobra i pozitivna ideja,ali ne treba ici u preterivanja sa tim spiskovima kao na pojedinim forumima bojkotovanje Mic*osofta ili Aston Martina, :arrow:vec proizvodima koji se nalaze tamo na spiskovima za bojkot koje kupuje obican svet staviti alternativu , imena nasih proizvoda i proizvoda drugih zemalja zemalja koje nisu priznale Kosovo.
Evo ja bojkotujem Aston Martina ,a Rollsa takodje iz principa necu da kupim zbog zlih engleza i svabova :D
 
jedan razuman i konstruktivan odnos prema svojoj privredi je uvek dobro došao
kupuješ domaće čime pomažeš svoju industriju je poželjno, ali u granicmaa razuma
jedeš Simku, ne Milku, domaću hranu i nećeš pogrešiti, tekstil je isto dobar, možda malo skuplji, ali ja recimo nosim isključivo košulje na kojima piše "proizvedeno u Srbiji"

ali ne uvek i isključivo srpske jer nešto ne vredi da ti džabe daju

a market, bio Merkator, Idea, Mišković...u čemu je razlika????
 
Evo ja bojkotujem Aston Martina ,a Rollsa takodje iz principa necu da kupim zbog zlih engleza i svabova :D
pa ja sam mislio nesto ozbiljno kao alternativa na primer akumulator Ve*na made in Slo
kupiti Black Horse, a na primer gume ne mora Sav* Kra* moze Tigar onda Pireli,Kleber i sl.:arrow: a to sam pomenuo za Aston Martin jer sam to procitao na jednom forumu kao alternativa za Mercedes pa mi je bilo glupo.Treba poraditi na tim spiskovima ali ozbiljno ne sa takvim glupostima.

P.S.; Rolsika je englez nema svabova
 
pa ja sam mislio nesto ozbiljno kao alternativa na primer akumulator Ve*na made in Slo
kupiti Black Horse, a na primer gume ne mora Sav* Kra* moze Tigar onda Pireli,Kleber i sl.:arrow: a to sam pomenuo za Aston Martin jer sam to procitao na jednom forumu kao alternativa za Mercedes pa mi je bilo glupo.Treba poraditi na tim spiskovima ali ozbiljno ne sa takvim glupostima.

P.S.; Rolsika je englez nema svabova
Rols je u vlasnistvu BMWa vec nekoliko godina , mada je cela ta prica o bojkotu stupidna jer mi nismo SAD pa da proizvodimo sve zivo pa da ne moramo da kupujemo stranu robu a to selektivno bojkotovanje samo nekih proizvoda i drzava, a ne svih koji su priznali Kosvo je posebno licemerno i glupo .
 
Rols je u vlasnistvu BMWa vec nekoliko godina , mada je cela ta prica o bojkotu stupidna jer mi nismo SAD pa da proizvodimo sve zivo pa da ne moramo da kupujemo stranu robu a to selektivno bojkotovanje samo nekih proizvoda i drzava, a ne svih koji su priznali Kosvo je posebno licemerno i glupo .

znam da ga je BMW kupio i u modelu Seraph ugradjuju BMW-ov agregat.Ali Amerika je veliki uvoznik i najvece svetsko trziste, ne mozemo mi da se uporedjujemo sa njima.Neke sitnice ne moramo bas da kupujemo od drugih.Mozemo i nesto nase,evo naveo sam neke primere oko akumulatora i guma a ima i jos primera.

Bojkot stranih proizvoda postoji i u drugim zemljama(tema:arrow: Srpski kapital i preduzeca u Slo,Cro) a i Hrvati su imali neku akciju:!: NO SLO :!:zbog problema oko LJubljanske banke pa niko se tamo nije bunio.Mada i u svetu postoje mnoga potrosacka udruzenja na primer u USA i prave spisak proizvoda koje bojkotuju,pa se tamo niko ne sprda sa tim:idea:
 
Jedini vidovi bojkota koji bi dali neke rezultate, a usput ne bi bili okarakterisani kao "državna inicijativa" i ne bi se odrazili ni direktno ni indirektno na nas same, ali bi na bojkotovane zemlje je bojkot (individualni) turizma...
Npr. ako ove godine ne bi otišlo 50.000 naših građana u Tursku i Hrvatsku na more (kao prošle godine) gde su u proseku ostivili po 1000 evra, onda bi to ove zemlje itekako osetile (50 miliona evra manje u njihovom budžetu) i znale bi da je razlog tome ljutnja zbog priznavanja nezavisnosti Kosova...
Sve drugo je glupo i nekorisno (bojkot proizvoda)...
 
Jedini vidovi bojkota koji bi dali neke rezultate, a usput ne bi bili okarakterisani kao "državna inicijativa" i ne bi se odrazili ni direktno ni indirektno na nas same, ali bi na bojkotovane zemlje je bojkot (individualni) turizma...
Npr. ako ove godine ne bi otišlo 50.000 naših građana u Tursku i Hrvatsku na more (kao prošle godine) gde su u proseku ostivili po 1000 evra, onda bi to ove zemlje itekako osetile (50 miliona evra manje u njihovom budžetu) i znale bi da je razlog tome ljutnja zbog priznavanja nezavisnosti Kosova...
Sve drugo je glupo i nekorisno (bojkot proizvoda)...

Turizam :arrow:to je vec racionalno:P
 
Pa onda treba ponuditi alternativu ljudima. Ne može se tražiti da se prestane jesti šiptarski hleb, a da nema našeg ili nekog drugog. Zar ne? A za iste pare i da jednako valja.

E ako smo spali na to da nema ko osim siptara da nam pravi hleb onda najbolje da se ugasimo i to samostalno.Sto se slovenacke robe tice ja stvarno ne znam sta to oni imaju.Sem tog gorenja ali ima koliko hoces tih marki bele tehnike sto se televizora tice televizori su im dno dna.
Imaju tu Radensku ali ne znam pored toliko vrsta vode u Srbiji da neko kupuje Radensku.Stvarno ne znam ni jedan njihov proizvod vise.
 
Jedini vidovi bojkota koji bi dali neke rezultate, a usput ne bi bili okarakterisani kao "državna inicijativa" i ne bi se odrazili ni direktno ni indirektno na nas same, ali bi na bojkotovane zemlje je bojkot (individualni) turizma...
Npr. ako ove godine ne bi otišlo 50.000 naših građana u Tursku i Hrvatsku na more (kao prošle godine) gde su u proseku ostivili po 1000 evra, onda bi to ove zemlje itekako osetile (50 miliona evra manje u njihovom budžetu) i znale bi da je razlog tome ljutnja zbog priznavanja nezavisnosti Kosova...
Sve drugo je glupo i nekorisno (bojkot proizvoda)...

Bugarska će uskoro priznati Kosovo,a u bliskoj budućnosti i Crna Gora i Grčka,tako da ti ostaje samo da ideš na Adu na more ove godine,ali ne zaboravi da se dobro istuširaš posle izlaska iz...mora.
 
Radenska je dobar primer. Ne troši se puno jer ima alternative i po kvalitetu i po ceni. Pa kada se ponudi automobil u istom odnosu, veš mašina u istom odnosu, šporet i sve ostalo, nije problem da se očekuje da ljudi kupuju sve to. Ali ne ponuditi adekvatne zamene i tražiti (čuditi se) da ljudi to ne kupuju - besmisleno je.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top