Bilt: Srbija bira između EU i samoizolacije

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
Bilt: Srbija bira između EU i samoizolacije
Tanjug - Pre 49 minuta

PRIŠTINA - Ministar spoljnih poslova Švedske Karl Bilt ocenio je danas da građani Srbije na vanrednim parlamentarnim izborima biraju između integracije u Evropsku uniju i samoizolacije.

On je, po završetku posete Kosovu i Metohiji, na konferenciji za novinare na aerodromu u Prištini istakao da rezultat izbora u Srbiji neće uticati na Kosovo, ali će uticati na evropsku budućnost Srbije.

Bilt je dodao da su vanredni parlamentarni izbori, čije je raspisivanje srpski premijer Vojislav koštunica zatražio za 11. maj, važni za ceo region.

"Ako se ne završi ovaj period tokom kojeg je Srbija klizila u samoizolaciju to neće biti dobro ni za stabilnost regiona", naveo je on i izrazio uverenje da će Srbija nastaviti evropski put.

Bilt je prvi šef diplomatije zemalja Evropske unije koji je posetio Kosovo i Metohiju posle jednostranog proglašenja nezavisnosti 17. februara, koju je Švedska priznala prošle nedelje.

Bilt se juče u Prištini sastao sa predsednikom Kosova Fatmirom Sejdiuom i premijerom Hašimom Tačijem.

On je obećao pomoć Ssvedske za Kosovo i Metohiju, ali je ocenio da Kosovo tokom narednih godina očekuju veliki izazovi, posebno u ekonomskom razvoju.

.................................................................

eto tako.
Sto imamo mi da dodamo ili oduzmemo svemu ovome sto je Bilt izrekao :?:
 
znaci ako ne prihvatas da ti razbijaju zemlju i proteruju narod ti si za "samoizolaciju"

bas ekstra logika.

a ako prihvatis da mogu da ti uzmu koji god pozele komad drzave i da ti proteraju narod onda si "proevropski orijentisan i gledas u buducnost"

kakva gomila gluposti.

ja sam za izolaciju od EU-americkog nacizma i terora nad mojom zemljom i mojim narodom.
 
Bilt: Srbija bira između EU i samoizolacije
Tanjug - Pre 49 minuta

PRIŠTINA - Ministar spoljnih poslova Švedske Karl Bilt ocenio je danas da građani Srbije na vanrednim parlamentarnim izborima biraju između integracije u Evropsku uniju i samoizolacije.

On je, po završetku posete Kosovu i Metohiji, na konferenciji za novinare na aerodromu u Prištini istakao da rezultat izbora u Srbiji neće uticati na Kosovo, ali će uticati na evropsku budućnost Srbije.

Bilt je dodao da su vanredni parlamentarni izbori, čije je raspisivanje srpski premijer Vojislav koštunica zatražio za 11. maj, važni za ceo region.

"Ako se ne završi ovaj period tokom kojeg je Srbija klizila u samoizolaciju to neće biti dobro ni za stabilnost regiona", naveo je on i izrazio uverenje da će Srbija nastaviti evropski put.

Bilt je prvi šef diplomatije zemalja Evropske unije koji je posetio Kosovo i Metohiju posle jednostranog proglašenja nezavisnosti 17. februara, koju je Švedska priznala prošle nedelje.

Bilt se juče u Prištini sastao sa predsednikom Kosova Fatmirom Sejdiuom i premijerom Hašimom Tačijem.

On je obećao pomoć Ssvedske za Kosovo i Metohiju, ali je ocenio da Kosovo tokom narednih godina očekuju veliki izazovi, posebno u ekonomskom razvoju.

.................................................................

eto tako.
Sto imamo mi da dodamo ili oduzmemo svemu ovome sto je Bilt izrekao :?:
Pripremaju teren za pobedu zutih.
 
Zabole me mnogo šta Bilt kaže. Oni su ti koji ucenjuju i zastrašuju Srpski narod. Svih ovih godina nas UCENJUJU I PONIŽAVAJU.

ONI SU IZOLIRALI NAŠU ISTORIJU, KULTURU, NAŠ OPSTANAK KAO NACIJE, ONI SU IZOLIRALI TEMELJ SLOBODE, koja druga i teža vrsta izolacije postoji ? Ekonomska ? Turistička ? Smešno.
 
Билтова изјава је само доказ (за оне који то до сад нису знали) да нас ЕУ заправо на силу гура у своје окриље. Толико о оној жваки како „не треба Србија Европи, већ Европа треба Србији”.
 
Srbija jedino u EU moze pokusati da se izbori za kosovo, inace samoizlovana moze jedino da u histeriji nazovi nacionalizma-patriotizma moze da udje u krvavi rat iz kojeg ce opet izaci porazene za zelenim stolom posle 100000 mrtvih

Naravno. Prvo pristaješ na sve samo da uđeš u društvance, a onda kad se ''skužimo'' sa njima, onda na sto sa pravdom i pravima.
 
Толико ме заболе за Европу и тај бољи живот у њој, да што се мене тиче могу да нам прете чиме год хоће. Пишам им се на бољи живот и стандард. И на „европске вредности”. Има ли неки бистар форумаш на нама неукима овде објасни које су то вредности које персонификују Европу? Био бих му захвалан.
 
Толико ме заболе за Европу и тај бољи живот у њој, да што се мене тиче могу да нам прете чиме год хоће. Пишам им се на бољи живот и стандард. И на „европске вредности”. Има ли неки бистар форумаш на нама неукима овде објасни које су то вредности које персонификују Европу? Био бих му захвалан.


Tako je! Ne damo Kosovo, yebeš bolji život i standard:mrgreen:
 
Толико ме заболе за Европу и тај бољи живот у њој, да што се мене тиче могу да нам прете чиме год хоће. Пишам им се на бољи живот и стандард. И на „европске вредности”. Има ли неки бистар форумаш на нама неукима овде објасни које су то вредности које персонификују Европу? Био бих му захвалан.

Da probam.
Voleo bih da kupim auto srednje klase, samo od zarađenih ili ušteđenih para od jedne godine. Ili dve. Može i kredit za isti, ali da me obična rata ne izađe pola mesečnih primanja...
 
Logika koja pije vode. Eto ti šiptari za primer, pristali na sve i dobili državu.

Na sta su oni bre pristali, sta pricas to?? Pa nisu se oni ni pitali, da je bilo na njima i dalje bi bili u sastavu Srbije, nije im ovo prvi put da dizu pobune. Bitni su oni drugi koji su sve ovo organizovali, oni koji su nas bombardovali i oni koji danas priznaju to Kosovo.
 
Kako ti nije jasno da je samo u zemljama clanicama EU moguce kupiti nov auto srednje klase. :lol::lol::lol:

Reci mi kako ovde može neko ko radi običan posao (znači da li kancelarija, vulkanizer, magacioner, taksista - nebitno), u Srbiji može za dve godine da uštedi za auto koji košta 15000 eura? Znači, srednja stručna sprema, svaki dan na poslu, sve pošteno...
 
Reci mi kako ovde može neko ko radi običan posao (znači da li kancelarija, vulkanizer, magacioner, taksista - nebitno), u Srbiji može za dve godine da uštedi za auto koji košta 15000 eura? Znači, srednja stručna sprema, svaki dan na poslu, sve pošteno...

Pa ne moze ni onaj u Rumuniji, koja je u EU.
Ali moze, npr. onaj u Japanu. A Japan ako se dobro secam nije clan EU. Moze i onaj u Svajcarskoj i u Norveskoj, a ni oni, zamisli, nisu clanovi EU.
 

Back
Top