Ostrvo Kos

neboica

Obećava
Poruka
56
Evo sveze slike i price sa Kosa.

Bili smo u Kardameni, u hotelu Aegean village svi ga tamo zovu Lagas

Hotel je ok,sve je cisto.Samo usluga im je malo losa,svi ko da su ustali na levu nogu( to smo i napisali u knjigu utisaka :-))

Tri puta kad smo se vratili u sobu nasli smo polu otvorena vrata.Kad smo se zalili za peskire,poceli su da nas zezaju i da stavljaju svuda peskire.

peskir ispod piksle na terasi,ispod cipela pa pored kreveta, sa jedne i sa druge strane
cak su stavili i u orman gde nam je stajala kasicica za nes kafu.

kardamena

nam se nije puno svidela,sve bar do bara, sa engleskim zastavama ali zato grad Kos,je nesto drugo.

Pravi mali primorski gradic, sa dosta toga da se obidje,vidi i pojede.Cak imaju i vecernje novosti.U toj trafici sam sreo nasu devojku koja dolazi sa Rodosa zbog nasih novina.Neki ljudi prosto znaju da uzivaju :-)
ovo je grad kos

ovo su plaze kod kefalosa

ovo je zia i cuveni zalazak sunca


A ovo su po nama najlepse plaze na Kosu(dostupne samo kolima)



taksi od hotela do kardamene oko 1,5 km =6 evra
kokteli oko 5-6 evra
pivo u baru u centru od 2 evra toceno do 4 evra becks
kafa oko 2 do 3 evra
klopa od cheseburgera u meku za evro do vecere u restoranu za dvoje od 19 do 40 evra
kola su za dan 35 matiz a dzip je 40 evra,nedelju dana 220
U kardameni su uzasne plaze, sem oko boljih hotela,preporucujem hotel lakitira koji je idealan za decu i robinson resort za onog ko voli jedrenje,jer ti hoteli imaju ukljuceno u cenu koriscenje camaca.Za decu posebna plaza ,ma odlicno.
Kefalos je mnogo jeftiniji i po meni lepsi od kardamene ,lepsa plaza.Mirnije more.
A onaj topli izvor u moru,uzas.Slobodno mozete to da propustite.Vrela voda na 5 m² gde svi brckaju noge.tu dolaze mladi grci da lece gljivive na nogama,ozbiljno.:-)
 
Super su slike! Obozavam izvestaje sa puno slika, lepo covek moze da vidi, a ne da mu u agenciji prodaju maglu.
Super mi je slika plaze, br. 3 kao sa razglednice.
A i taverna je jako simpaticna, grad Kos je sladak.
Sada mi je i Kos u opciji za neko letvanje, mada, nesto razmisljam,kad bih imala neku jahtu(moze i Kavalijevu),pa malo da krstarim, da vidim vise ostrva odjednom,he,he...
 
E hvala bogu da se neko pojavio sa informacijama u vezi Kosa! Mi smo uplatili aranzman a nismo raspolagali sa bas mnogo cinjenica, sada mi je ipak malo lakse.Imam pitanje:dali je ostrvo moguce obici motorom ili je ipak bolje uzeti kola? Kakvi su putevi i dali ima nekih opasnih deonica?
Hvala unaped!
 
labradorka:
E hvala bogu da se neko pojavio sa informacijama u vezi Kosa! Mi smo uplatili aranzman a nismo raspolagali sa bas mnogo cinjenica, sada mi je ipak malo lakse.Imam pitanje:dali je ostrvo moguce obici motorom ili je ipak bolje uzeti kola? Kakvi su putevi i dali ima nekih opasnih deonica?
Hvala unaped!
Naravno moze motorom, ali ti je moj savet kola.Sigurnije i udobnije.Ima dosta onih metalnih kockica na putu,koje te upozoravaju na ivicu puta ili te teraju da usporis.Sve je obelezeno,tesko mozes da se izgubis.Svi putevi koji spajaju gradove su sa super asfaltom,jedino oni sporedni i oni koji vode direktno do plaze su zemljani ali ok.Problem kod njih je prasina.A drugo, dosta duva vetar tamo.Ja ti preporucujem suzuki jimny :-).

asfaltni put ka Kefalosu i ka Kardameni


evo mali safari kod mesta C.Kata (kod Kefalosa)



U ako idete u Kefalos, ok mesto (kafic) na plazi je Opa Opa pored rock garden
a ima i ova varijanta bagi
 
Angi7:
kakva je plaza u Lambiju? Da li je ista ispred svih hotela ili zavisi od lokacije? Koliko cesto duva vetar i talasi?
nismo svracali u Lambi ali smo bili u Tigaki i Masticari na kupanju to je istoj strani.I lepo su plaze.Tu smo se prijatno iznenadili jer je voda bila topla.
 
labradorka:
E hvala bogu da se neko pojavio sa informacijama u vezi Kosa! Mi smo uplatili aranzman a nismo raspolagali sa bas mnogo cinjenica, sada mi je ipak malo lakse.Imam pitanje:dali je ostrvo moguce obici motorom ili je ipak bolje uzeti kola? Kakvi su putevi i dali ima nekih opasnih deonica?
Hvala unaped!
U koje mesto idete i preko koje agencije? Ja cu mozda u Lambi, ako nije rasprodato za avgust.
 
Angi7:
[Koje su najlepse plaze, nisi navela/naveo imena...Ima li beach barova, taverni na tim plazama?
sve su lepe plaze po sebi
rekao sam da su se nama najvise svidele kod kefalosa
tu ima dosta taverni,barova na plazi
mi smo svracali u OPA OPA pored rock graden
tu su koteli i icekafe 2,5 evra
a lezaljke sa suncobranom kod njih smo dobili za dvoje za 3 evra
a i na tom delu plaze u vodi ima jedna zastavica,jedno 30m od obale
gde ima neki greben u vodi,skoro viri iz vode ,super za ronjenje

ove slike ,kao mali safari ,tu su strava plaze tu ima samo jedna taverna na pocetku,odlicna klopa
i posle sve male divlje plaze,ona slika sa ruzom itd .mnogo je lepo
imali smo svoju malu plazicu .
tu jedino motorom ili dzipom, ona manja kola mozete da ostavite kod taverne pa da picite peske
mi smo bili lenji,da smo mogli spustili bi kola sa onih stena ,sve do vode :-) (gde se to nalazi obelezio sam na jednoj mapi ,mesto Cata)


u kardameni su plaze uglavnom bezveze,nista posebno, ili kamenje ili pesak koji ti grebe noge,jedino su ok oko hotela portobello beach and royal i lakitira
Oni imaju lepo sredjene plaze

Tigaki isto ima super plazu, dugacka pescana .

Pa paradise beach,buble beach, njih mozete obici brodicem iz kardamene



ps: jeste uzeo sam nikon, ne bas onaj koji sam hteo ali sam zadovoljan
nije ovde bas sve bajno,kupis novo u radnji ,dodjes kuci i vidis feler (liniju) u ogledalu kamere
samo je bio jos jedan takav model ,u celom becu, kod njih u radnji ali i on je imao feler, prljav senzor,ponudio se da ga ocisti
reko hvala lepo i uzeo slabiji model ali ok
to sam sve radio dan pred polazak,gabi kad je cula da idem da ga vratim,rekla da se ne vracam kuci bez kamere
 

Back
Top