FIZICKI IZGLED

Nisam ni ja strucnjak...nalupala sam se:D
Ostavi ako hoces podatke pa cemo nesto zajedno nalupati:D

wild chil bas tako sam zamislila ovu temu ,da svako od nas prepozna svoje fizicke karakteristike u nekom od aspekata ,i opise ih ovde pa da ukoliko primetimo doslednost nekog aspekta ili polozaja planeta zajedno utvrdimo zakonitosti.:)
Uopste nije vazno da li je neko strucnjak ili ne ,a mislim da si ti ti jako lepo "nalupala":)
 
moje dete ima veneru u ribama, pa mi za nju rekose kako je izuzetno fotogenicna, ne mora nuzno da bude lepa ali da ima nesto lepo (oci, ruke...) .... tako nekako, ako se dobro secam :)
Ти имаш дете?:)
Баш лепо.
Венера у Рибицама је дивна, егзалтирана, један је од фактора лепоте ( уз, наравно, и неке друге показатеље, сама не мора ништа да значи), даје незне људе, филантропе, интуитивне...
 
Meni je interesantno sto ja pored Venere(duplog vladaoca) u Skorpiji,i citavog stelijuma u prvom u Skorpiji,cini mi se nemam ama bas nista skorpijonsko.
Kao prvo kosa plava ,duga ,bujna(mislim da je to Sunce na asc)koje mi i generalno daje taj 'lavovski'izgled.
Prodoran pogled (Pluton na asc),plave oci???
Korpulentija gradja zbog Plutona na asc,ali kosctatost i visina(Saturn u prvom polju).
Sklonost gojenju (Mesec u Raku 180' Jupiter),zbog neumerenost (Ve u Skorpiji)
Od karakteristika Vage (Sunce i asc u Vagi) to je verovatno bejbi fejs,mada i Mesec u Raku daje infantilan izgled.
E da osmeh i pune usne to mi je dalo Sunce u Vagi,kao i rupice na obrazima,prcast nos.
 
Ja sam skolski primjer suncevog tipa(asc.lav) sa vecom glavom :) okruglastom kao sto su i obrazi, naglasenim jagodicama, punackim usnama, malim nosicem, krupnim kestenjastim ocima i uzasno jakom, valovitom i neukrotivom kosom...
Hvala Merkuru u 1. sto prilikom upoznavanja s ljudima moram pokazati licnu da bi mi povjerovali koje sam godiste, a mislim da je njemu hvala i sto mogu da jedem sta hocu i kad hocu, a da crtica na vagi ostane mirna i nepomicna. Hvala i sextilu sunca i marsa zbog kojeg sam energicna, sportski raspolozena i opcenito vitalno gradjena.. Venera mi je u raku i poklanja dozu zenstvenosti, volim da se dotjerujem, ali je nesto zakazala kad su u pitanju slavni zenski atributi pa joj necu ni odavati velike pocasti :p
 
Jao pa i meni u poslednje vreme daju od 6-8 godina manje.I ja imam Merkura u prvoj.Dok su mi kao mladjoj govorili da delujem dosta starije ,ozbiljno,starmalo.(verovatno je radio Saturn u prvoj).Hvala bogu sad radi Merkur
 
Mozda bi ucesnici foruma trebali da okace svoje natalne karte i fotografije pa da vidimo:))
Ovako Pluton na asc, Venera u Ribama i sta sve niste naveli, ali ne mora da znaci. Videla sam milion karti i ljudi koji sa svim tim aspektima nisu ni blizu lepog, ali sad pitanje je sta je definicija lepog. Lepota i ruznoca su verovatno najsubjektivnije i najlicnije kategorije stvarnosti. Za aspekte u natalima se obicno kaze "kako nas drugi vide" , ne "kako stvarno izgledamo" jer to "realno" izvan nasih pogleda i pogleda drugih ne postoji, da dodam i pogleda u ogledalo:) A sad mogli bi da pogledamo i aspekte kako sami sebe vidimo, ne postoji generalno lepo i ruzno, a harizma, magneticnost, atrakcija pa to je jos subjektivnije, sve zavisi od toga kako neko nekoga subjektivno oseca, a svi smo razliciti u tome - zavisi od toga sta mi imamo u sebi i da li to sto mi imamo u sebi privlaci druge ili cini da nas drugi privlace, a tu postoje drasticne razlike i u vidjenju i osecanju. A vidjenje i osecanje u ovom slucaju idu zajedno.
Neki ljudi su svesni toga da vide lepotu ali nisu svesni da to odredjuju njihova licna osecanja, vec formirana unapred na osnovu necega, i da tu postoje drasticne razlike medju ljudima kako nesto vidimo i osecamo.Ono sto je za jednog coveka lepo, za drugog moze biti jako ruzno i obrnuto.
 
...ne slazhem se sa tobom....
...pravim razliku izmedju lepog i privlachnog i ˝koja ti se od dve lepe osobe vishe dopada˝....
...i shto se harizme tiche, ona je u nekome prisutna ili ne, i mislim da nema veze sa atraktivnoshcu osobe!
 
Hah..ja nemam pojma da izanaliziram sebe…
Za pocetak u prvoj kuci imam Saturn I Uran( u strelcu), dve potpuno suprotne planete. Saturn mi je dao pomalo ozbiljnu facu, na neki nacin I depresivnu ( I ruznjikavu ako cemo iskreno)haha..doduse Sa 120 Ve, ublazava li to katastrofu hah…ali u isto vreme, mozda zbog sunca u blizancima izgledam jako mladoliko…ljudi mi daju I do 4 godine manje…
Mada opet, u vezi sa tim Saturnom, cula sam zaista da daje ruznjikavost,posebno kod zena al opet mislim da je to malo preterano. Ono sto sam ja primetila, cisto ovako neko iskustvo jest da sve zene koje poznajem sa Saturnom u 1 kuci poseduju neku lepotu koja nije uocljiva u startu, nije to ona klasicna lepota pred kojom padas na nos vec vremenom dolazi do izrazaja…kao I pesme, imate pesme koje odmah upadnu u uvo kao hit ali u biti na kraju najlepse ispadnu one koje tek nakon par slusanja zavolite I onda ne mozete da poverujete kako niste na prvu loptu uocili kvalitet. Dakle neka lepota koja se svakim novim posmatranjem uocava, uglavnom neke sitnice, detalji….
Pocela sam da lupam:P

>>Ne mora da znaci, znam neke jako lepe ljude sa Sa u prvoj, opet kazem sve je subjektvino. Imam ja Sa u prvoj i nemam komplekse u vezi svog izgleda, doduse ne kazem da nisam imala komplekse kad sam bila mladja, ali sam naucila da to nema veze. Sad mozda ce ti ovo delovati nemoguce i neobjasnjivo ali mi smo cista energija i ta energija moze da se izmeni, da se preusmere tokovi, da se transformise, da se cak promeni i nas fizicki izgled. Ovo su vec ezotericne stvari, ali kao sto uvek kazem, ako mislite da lupam, konsultujte fiziku a posebno kvantnu fiziku:)))

Da nastavim..
Oci zelene,mackaste, prodoran pogled asc skorpija na 24’17 stepeni …za Asc skorpije kazu da imaju guste obrve I cetvrtasto lice. Moje obrve nisu ni guste ni tamne vec su svetle I taman kako valja, ali lice jeste, ne cetvrtasto ali koscato- tome verovatno I Saturn doprinosi( iako sitno…eto problema kad kupujem naocare), jaka vilica , naglasene jagodice I naglasen nos. Dakle imam dosta odlika skorpije a I generalno, kao licnost sebe sam uvek vise pronalazila na skorpionskoj nego na blizanackoj strani…
Usta mala ali pune usne s tim da je donja punija I pomalo napucena…
Kosa prirodno plava , (ne znam sta je uticalo na to, Mesec mi je u Lavu lepo aspektovan..da nije to)..ljudi kazu da izgledam ko da sam iz Irske..plava kosa, zelene oci , bled ten, par pegica, ….ne mnogo ali dovoljno da iskidam zivce.:(
Sitna sam tacnije 1.60 visine ( asc skorpija opet), al eto skladno gradjena, uzak struk izrazeni bokovi( dakle obline izrazene– pescani sat figura - venera u raku)…kao one stare glumice( eh promasih idealni period za koju deceniju)…
Ljudi uglavnom kazu, a ja skromna kakva sam podrzavam to potpuno da imam harizmu I puno sharma, tako da se ne frustriram time sto nisam klasicno lepa ..mozda zbog Plutona na ASC ( u skorpijici)ali I Venere u raku u 8 polju.
Ah da I rupice na obrazima kad se smejem..sta bi moglo da utice na to…Citala sam na jednom forumu da to daje Ve na ascedentu ali I aspekti Ve I Asc…kod mene su ova dva u trigonu..
Jedino me zbunjuje to sto ljudi kazu da delujem puna sebe,arogantno…
Plus jedno glupo pitanje :sramota: u vezi tog famoznog 5og stepena….da li se I npr planeta na 4’90 nekog znaka moze nekako navuci na 5 stepen haha:D

karta
http://img85.imageshack.us/my.php?image=mojamalakartadi8.png[/QUOTE]

To je najverovatnije zbog Sa u 1.,ne brini za to, to i meni kazu ali to nije ni blizu istini, tako te vide iz nekih razloga. Kod mene skroz promase u proceni, ja ne mogu da napisem ni dobar dan a da mi neko ne prilepi da sam arogantna, da delujem kao da drugima solim pamet, uobrazena itd, sto naravno nije tacno.
Htela sam da ti kazem da ne utices ti na to kako izgledas u ogledalu, nemoj to da radis, niti da poistovecujes sebe sa nekim univerzalnim modelom lepote, jer to ne postoji. Prvo muskarci ne vole ravne mrsave twigi zene, ajde neki vole ali ja koliko znam vecina voli obline, pa kazu da nema veze cak ni ako je zena malo debeljuskasta ako ima "mesa", i da je cak i to bolje od neke ravne daske. Btw ja sam ravna daska to mi je valjda taj Sa u provj doneo, ali ti sigurno imas aspekte koji ti srecom nisu dali to. Obline su bitne za zdravlje takodje posebno ako je Sa u prvoj, i to u smislu da je vazno da imas tezinu, fizicku tezinu da nisi previse lagana jer moze da se desi dobijes gadne probleme deformacije kostiju, artritis npr, ali postoje tu jos neke mnogo gore stvari, tako da cuvaj ti meso i misice, i nemoj da mrsavis, takodje pazi se i preterane fizicke aktivnosti u smislu teskog fizickog rada i necega sto nije u skladu sa tvojom konstitucijom, teske poslove ostavi onima koji su dovoljno jaki za to.
Lepota je ono sto osecas unutra, to projektujes na svet oko sebe. Kako se osecas, tako te drugi vide. Ovo znam sigurno. Ako si sigurna puna samopouzdanja, ako sama osecas da si lepa i ako se tako ponasas, veruj mi tako ce te videti drugi, tako se da energija projektuje na svet oko nas. Ono sto dobijam zauzvrat je ono sto odasiljemo u svet oko nas, kvalitet te energije.
 
@astro_pile i meni se ponekad desi da mi ljudi pripisu aroganciju, doduse samo oni koji me ne poznaju ili jedva poznaju.. ali ne bih se mogla sloziti kako ljudi grijese u procjeni, jer ne mogu oni ocjenjivati ono sto ne vide, vec ono sto ti iznosis na van. I to dolazi iz tebe i covjek bi se trebao upitati zasto ostavlja takav utisak ako u svojoj nutrini ne osjeca pomenutu osobinu kao dio svoje prave licnosti..

A to za izgled si malo iskomplikovala i izfilozofirala, naravno da utisak koji ostavimo na druge varira od kolicine samopuzdanja koju trenutno posjedujemo kao i to da nam je nekada neko lijep srazmjerno tome koliko nam je ta persona draga, topla ili zanimljiva,.. te da je ljepota u ocima posmatraca, toga smo svi svijesni.. ali ipak ne mozemo tek tako negirati neka opsta mjerila za ocjenu izgleda, bez obzira sto se ona mjenjaju kroz vrijeme i sto danas nije atraktivno nesto sto je bilo prije 100 godina. Jer rijetko ces sresti nekoga kome angelina jolie nije lijepa, goerge clooney sarmantan, ili kome tetka od 170 kg ne izgleda debela :) tako da te fizicke predispozicije i nisu bas sasvim subjektivna stvar. Jesu ako u to ukljucimo osjecanja koja neko u nama budi, pa i za teskog ljepotana ponekad kazemo da nam je odvratan, ali to ne mjenja njegove apolonske atribute ;)
 
@ Astro_Pile

Jao, ja se jos uvek pomalo borim sa tim kompleksima ali mislim da sto sam starija upravo posmatram sebe drugacije. I slazem se , jako mnogo toga zavisi od toga kako mi vidimo sebe i kako se postavimo.Treba samo pronaci tu unutrasnju energiju. A najtuznije jest sto u biti ljudi sami sebe istripuju.
Inace nisam bas ni ja siroka u grudnom koshu haha( dvojka tesko da je prosek) ali u biti to me ne sekira mnogo :D
Uostalom da imam ogromne grudi izgledala bih prilicno komicno s obzirom na visinu.:****

@Sunshine
Moze neko imati prelepe crte lica ali biti prazan . Harizma je itekako vazna, taj neki sharm i unutrasnja energija.
Mnogo ljudi Joliku smatra ruznom. Isto kao i Klunija uostalom. U tome i jeste lepota, svi imamo razlicite ukuse....neki vole savrsene crte lica, nekima su vazni detalji..
 
@ Astro_Pile

@Sunshine
Moze neko imati prelepe crte lica ali biti prazan . Harizma je itekako vazna, taj neki sharm i unutrasnja energija.
Mnogo ljudi Joliku smatra ruznom. Isto kao i Klunija uostalom. U tome i jeste lepota, svi imamo razlicite ukuse....neki vole savrsene crte lica, nekima su vazni detalji..


Pa eto, to dvoje sam lupila slucajno, mada mi nije dostupna informacija kako su masama ruzni :shock: Nije ni bitno, jer ja se slazem s tim sto si rekla, ljepota se ispoljava na razne nacine i niko je nije sasvim lisen, to je sigurno…ali nije ovo neka produhovljena tema o ljepoti i harizmi. Kad spominjemo ukuse i sta ko voli, tad su vec u pitanju nasa licna osjecanja, o tome bi bilo glupo i raspravljati, ali opcenito o fizickom izgledu o kojem je ovdje i tema mislim da mozemo, to sam ja htjela da kazem, ako meni metar pokazuje 175cm to je fakat tako, nisam ja umislila :cool:
 
@Sunshine
Moze neko imati prelepe crte lica ali biti prazan . Harizma je itekako vazna, taj neki sharm i unutrasnja energija.
Mnogo ljudi Joliku smatra ruznom. Isto kao i Klunija uostalom. U tome i jeste lepota, svi imamo razlicite ukuse....neki vole savrsene crte lica, nekima su vazni detalji..
Харизма, али мени је веома битна интелигенција.

Човек који је по мом критеријуму ''непаметан'' :), мени није ни леп.
 
...opet se vracamo na isto.....
...naravno da neko ko je lep ne mora da bude i privlachan, ili privlachan svakome....
...no, bez osvrtanja na lichni ukus, jasno je shta je lepo(u chisto fizichom smislu), a shta ne....
 
Ја уопште не знам како себе да опишем.
Ован сам, подзнак Рак, Месец у Раку.
Рецимо да имам округлије лице, имам пуне усне, имам прћаст нос- то би било од Рака. Ах да, и облине од Рака (Мо120 Ве)...величина груди- па , ок, можда мало веће него што би требало, Рак ми је дао и ситно тело- висина 160цм.
Хех, а моја блентава Венера је у Водолији...требала бих бити џигљава, равнија...али је овај тригон с Месецом надвладао. ;)

ОЧИ су ми мистерија- шта карактерише очи?- имам шкорпионски поглед, дижем леву обрву, строг израз лица...сем кад сам с пријатељима...да нису очи венера? Ако јесу, онда није чудно за поглед- Венера ми је у 8. пољу.
Боја- светло браон- каки боја! :mrgreen:

Имам јаке очњаке- то ми је од Овна.:D Ето, нешто и од њега.
 

Back
Top