FIZICKI IZGLED

a ne mozemo ti i ja nikad skroz da se slozimo:lol:
po meni on je vise lav nego Dzoni Dep:think:
Dzoniju vladar asc-a ide u blizance, ima Mesec u jarcu i nema planeta u lavu , a krajni dispozitor svih planeta Venera u biku na Mc-u

ipak je Julian vise lav....Sunce u lavu , Mesec u lavu, vladar 1 u lavu.....

Ali nema u licu puno karakteristika Lava, Depp ih ima. Uz dodatak Saturnove koscatosti, kao kod mene. :lol: Vidi mu celo i oblik lica... i ona kosica... :zaljubljena: Ali Julian definitivno ima taj stav. :D Slozile smo se oko Victorie. xD Kako ti se svidjaju opisi, jesi se pronasla negde? :)

Pa kakve veze ima?:lol:...
A i logicno mi je skroz.....finese su u pitanju,isto kao sto je svaki covek razlicit,tako godisnje doba,pa ako svaki mesec u godini nosi neke svoje osobenosti,onda nosi i dan:)...upravo po principu znakova:)

A na kom su stepenu ?:)(btw,nisi jos postavila kartu:eek:...tek sad primetio:think:)

Da, da, to, nego mislim da svaki stepen ima svoje objasnjenje, a ne da ide tako po znacima... Jer bi trebalo da ih bude 36. Moram to jos da proverim, nisam se time bavila... :D Sunce na 2, AC na 7... Nisam postavila kartu. Karta je hit. :lol:

P. S. Posle cu staviti pokazatelje harizme i sarma. Samo da zavrsim sa Uranom i Neptunom.
 
Poslednja izmena:
...pomno pratim...

istina je da osobe sa podznakom u jarcu djeluju hladno...

Znak. podznak,Mesec u Jarcu...pored tog sto deluju hladno, izgledaju starmalo, u mladjim godinama ozbiljniji i stariji...a kako VREME prolazi, izgledaju sve bolje, mladolikije, cak mladje od svojih vrsnjaka...kao da su posuti konzervansom...
Ovo sam bas proveravala, i BRUKA koliko je istina!

Za usne resice i dalje proveravam...kod Meseca u Jarcu...da imaju malo duze usne resice ( onaj deo uha gde se stavlja mindjusa) ...pazi kad narod kaze da je to "stara dusa" sto ce reci Saturn.
 
Ej, Senka :D :bye:

Moram za Saturn da dodam, da kod mene pravi egzaktan sekstil sa Suncem, vladarem AC. Osim sto sam koscata, uvek sam ozbiljna i izgledam zrelije od svojih vrsnjaka, jos pogotovo sto mi je do pre 2 godine bio na AC, to mi je bas dosta ljudi reklo, a ljudi me lako zapaze i dosta njih mi je reklo da imam lik koji se lako pamti, pa me cak i sanjaju. :lol: Inace na prvi pogled, svi mi kazu da delujem arogantno. A ja to namerno. :cool: Koliko sam razumela, Saturn kad se vrati na svoje mesto u natalu, ja cu bas onda da se ponasam neozbiljno. :roll: Ovo za resice cu bas da vidim pa ti javljam. :think:

A jos nesto vezano za fiziognomiku, ljudi sa malim razmakom medju ocima manje su tolerantni, i obrnuto. Rak ima najveci razmak (i najsiru glavu pored Lava) a Skorpija najmanji, pa vi vidite. :lol:
 
Poslednja izmena:
Ovi fenomenalni tekstovi (sa manjim izmenama) su sa jednog hrvatskog foruma, autorke fish1968.
Jako lepa analiza i mene je odusevila kad sam je citala :)

:dontunderstand::hahaha:

Opis planeta skupljala sam svuda, ponajvise iz knjiga. Ne secam se, mozda sam i tu citala. Poenta je u tome sto hocemo da vidimo kako izgledamo prema natalnoj karti, a ja sam ovo primenjivala na jednom testu ovde... :worth: Ako je nesto isto, nije mi bila namera.
 
Ali nema u licu puno karakteristika Lava, Depp ih ima. Uz dodatak Saturnove koscatosti, kao kod mene. :lol: Vidi mu celo i oblik lica... i ona kosica... :zaljubljena: Ali Julian definitivno ima taj stav. :D Slozile smo se oko Victorie. xD Kako ti se svidjaju opisi, jesi se pronasla negde? :)

super su ti opisi:cmok2:

a ja sam mesavina svega i svacega..mada su mi rekli da imam lice kao strelac, ten kao skorpija, tamnija sam
mada ja imam i Ne na Asc pa me i to boji, pa vladar u vodoliji, mada nesto nemam nista uvrnuto vodolijsko:lol:, ukljesten jarac u 1,
sve u svemu los primer za odredjeni tip jer se uticaji mesju
 
Za usne resice i dalje proveravam...kod Meseca u Jarcu...da imaju malo duze usne resice ( onaj deo uha gde se stavlja mindjusa) ...pazi kad narod kaze da je to "stara dusa" sto ce reci Saturn.[/QUOTE]

Imam dvije drugarice kojima je mjesec u jarcu, baš ću da vidim...pa ću da ti javim...mada mi jedna u CG a druga odje.
 
Ovo sam proucavala kad sam htela da proverim da li je astrologija istinita. :cool:

Da bismo naslutili kako osoba izgleda prema natalnoj karti, pratimo sledece:

- planete u prvoj kuci (koje ce dosta reci o tome i kako nas drugi dozivljavaju)
- planete na uglovima dace odredjenu notu
- sam Suncev znak
- AC i njegove aspekte
- vladar AC i njegove aspekte

:)

Prvo cemo proci kroz primere, a onda da pogledamo sta imamo u svojoj karti i kako je uticalo na nas.

Ja nemam planete u prvoj kuci ali zato imam planete na uglovima. Mars na IC i Saturn konjukcija Pluton na DC. Sta bi takva kombinacija trebalo da mi je donela u izgledu? Rak sam tako da se skoro u potpunosti slazem sa onim kakvi su mesecevi tipovi, baby face, bled lik, sitna faca... :ok: Vlada AC je u Raku (neaspektovan Mars) pa i to valjda pije vodu sto imam dosta odlika Mesecevog tipa. Koji aspekt donosi lepe oci (pogled)? Ali ne mislim na boju vec oblik i wow pogled? :heart:
 
:think:Pa kod mene jedini kontakt sa Plutonom ima Saturn (konjukcija) na DC (u vagi). A skorpija mi je prazna ali ukljestena u 7. polju.
Cula sam od jednog astrologa da luminari mogu doneti problema sa ocima ako su u losem aspektu valjda, pa se vodim time da mozda oni predstavljaju generalno oci u natalu. Meni su u trigonu pa kod mene mozda i to pije vodu, jos mi je mesec u konj. sa JU. Ali znam mnooogo natala gde luminari i nisu u dobrim aspektima a padnes na guzu kada te ta osoba pogleda. :think: Pa sad sam zbunjena..... :dontunderstand: :eek:
 
mm mislim da to nema veze sa luminarima,ili mozda ima,ali po mojoj logici,podznak najvise znaci ,tj kad ''otvorimo oci'' i planete koje aspektuju taj trenutak...e zato oni sa plutonom na asc uhuhuh....ili venerom,ili bilo kojom planetom,e sad i luminari igraju verovatno ulogu ali manju.....
 
Znak. podznak,Mesec u Jarcu...pored tog sto deluju hladno, izgledaju starmalo, u mladjim godinama ozbiljniji i stariji...a kako VREME prolazi, izgledaju sve bolje, mladolikije, cak mladje od svojih vrsnjaka...kao da su posuti konzervansom...
Ovo sam bas proveravala, i BRUKA koliko je istina!

Za usne resice i dalje proveravam...kod Meseca u Jarcu...da imaju malo duze usne resice ( onaj deo uha gde se stavlja mindjusa) ...pazi kad narod kaze da je to "stara dusa" sto ce reci Saturn.


Jedna od mojih drugarica ima mjesec u jarcu i malkice su joj zaista duže ušne resice...A inače je dupli strijelac...imaš li neko mišljenje...:hvala:
 
:think:Pa kod mene jedini kontakt sa Plutonom ima Saturn (konjukcija) na DC (u vagi). A skorpija mi je prazna ali ukljestena u 7. polju.
Cula sam od jednog astrologa da luminari mogu doneti problema sa ocima ako su u losem aspektu valjda, pa se vodim time da mozda oni predstavljaju generalno oci u natalu. Meni su u trigonu pa kod mene mozda i to pije vodu, jos mi je mesec u konj. sa JU. Ali znam mnooogo natala gde luminari i nisu u dobrim aspektima a padnes na guzu kada te ta osoba pogleda. :think: Pa sad sam zbunjena..... :dontunderstand: :eek:

Je l' imas problema s vidom? Da, po pravilu Mesec jesu oci (oci ogledalo duse :arrow: Mesec je dusa), kad su Sunce i Mesec u aflikciji, moze dati probleme s vidom, Mesec aflikovan Neptunom daje konjuktivitis itd.

Ja sam pala na oci jedne Ribe. :mrgreen: Da se znaaa
 
Je l' imas problema s vidom? Da, po pravilu Mesec jesu oci (oci ogledalo duse :arrow: Mesec je dusa), kad su Sunce i Mesec u aflikciji, moze dati probleme s vidom, Mesec aflikovan Neptunom daje konjuktivitis itd.

Ja sam pala na oci jedne Ribe. :mrgreen: Da se znaaa

Ma jok, nemam problema bar za sada, nego su mi nekako oci najizrazenije na licu, krupne i malo "mackaste" kazu svi da su upadljive, jos od deteta, pa me bas zanima koji je sapekt u natalu to doneo. Mesec mi je na 0* strelca u konjukciji sa JU i UR, pa verovatno UR donosi neobicnost, JU sve uvelicava, a cula sam da planete na nultim stepenima daju lepotu (0* strelca). A sve to na vrhu 8. kuce (skorpija). Hmmm eto to bi mozda bilo neko moje tumacenje, mada ne znam bas... :roll:
 
Ma jok, nemam problema bar za sada, nego su mi nekako oci najizrazenije na licu, krupne i malo "mackaste" kazu svi da su upadljive, jos od deteta, pa me bas zanima koji je sapekt u natalu to doneo. Mesec mi je na 0* strelca u konjukciji sa JU i UR, pa verovatno UR donosi neobicnost, JU sve uvelicava, a cula sam da planete na nultim stepenima daju lepotu (0* strelca). A sve to na vrhu 8. kuce (skorpija). Hmmm eto to bi mozda bilo neko moje tumacenje, mada ne znam bas... :roll:

Ma da, nego mislim da se tako neki detalji ne mogu videti po jednom aspektu. ;)

:D :D :D :D :D

P.S. Moj Mesec je u Devici, aflikovan od Merkura :) i imam maaale, maale, sitne oci xD :) ...

xD A ja sve nesto mislim da su Merkur okice... :think: Jer mi se ne uklapa to za Mesec bas. :confused: Meni Mesec u Raku i jos egzaktan kontakt sa Uranom, pa nemam plave oci. :neutral: Ne znam, kako kod koga... Ja imam normalne oci, ali pogled je ubistven. z:shock: Namrstena sam stalno.

P. S. Ne znam kako se nisam setila da stavim sliku Cher kod Saturna... Ona mi bas izgleda kao da ima nesto Jarcevo, i pogledam kartu, Bik/Rak, a vladar Mesec u Jarcu. :)


Jeste li primetili nesto za harizmu, neki specifican aspekt?
 

Back
Top