FIZICKI IZGLED

Venera oznacava sklad, harmoniju, smisao za lepo. Ovim ce Venera obdariti sve koji imaju jaku Veneru u svom horoskopu. Ona je vladar vage i bika, mada se kao vladar bika u poslednje vreme tumaci i zemlja. Dakle, vage su cesto vrlo skladno gradjene, lepih crta lica, lepo hodaju i sl. Venerino obelezje je cesto rupica u bradi. Pitajte nekog ko ima rupicu bradi da li je vaga, sanse su 50%.
Isto tako, bikovi cesto imaju pune usne i izduzeno lice.
Ako se moramo opredeliti za najlepsi znak, to je onda vaga ili neko sa vagom u podznaku. Mada..
 
Sta mislite koliko se iz natalne karte moze zakljuciti o fizickom izgledu pojedinca?
Sta je po vama najpresudinije?Ascedent?Venera kod zena?Mars kod muskaraca?
Iznosite svoje aspekte pa da pokusamo doci do nekih zajednickih zakljucaka.
Ja imam Pluton,Saturn,Merkur u 1.polju i Sunce na samom Asc,Venera vladar 1.polja u Skorpiji.Mesec u Raku.:?:
 
sve.

mars seksipil venera ljepote, Mjesec i Sunce globalno govore o fizičkom tijelu i o našim očima.

Naša fizička pojava , signifiktor našeg izgleda je svakako vladar AC-a i planeta blizu AC-a ako takve ima.
 
Da li ste primetili da neki aspekt ili planeta u znaku gotovo sigurno daje odredjene crte.
Ja sam primetila da Pluton u prvom polju daje neverovatnu harizmu...a sto je blizi ASC to je magneticnost vece.
Zatim Saturn na ASC -mrsavost,osoba s godinama pocinje delovati mladje ,dok u mladosti deluje starije.
Venera na ASC moze dati lepotu ali i sklonost gojenju.No,ako je lose postavljena ne daje klasicnu lepotu ali sarm i prijatnost svakako.Npr.moja drugarica ima Veneru u Ovnu na asc ,nije lepa ,ali jako sarmantna,ljupka...
Takodje primetila sam da su najlepse zene sa Venerom u Ribama,Raku i Jarcu(sto mi je malo neobicno)
Takodje Venera u Skorpiji -seksipil i fatalnost.
 
Ja sam primetila da Pluton u prvom polju daje neverovatnu harizmu...a sto je blizi ASC to je magneticnost vece.
Нисам приметила да Плутон у 1. пољу обавезно даје харизму...имам више примерака у свом окрзжењу који немају ни ''х'' од харизме, а Плутона у првом.
Zatim Saturn na ASC -mrsavost,osoba s godinama pocinje delovati mladje ,dok u mladosti deluje starije.
И кошчатост.
Venera na ASC moze dati lepotu ali i sklonost gojenju.No,ako je lose postavljena ne daje klasicnu lepotu ali sarm i prijatnost svakako.Npr.moja drugarica ima Veneru u Ovnu na asc ,nije lepa ,ali jako sarmantna,ljupka...
Венера на Ас. је типичан показатељ шарма, а лепоте, ако је постављена у Бику, Рибама, Ваги, евентуално Водолији.
Takodje primetila sam da su najlepse zene sa Venerom u Ribama,Raku i Jarcu(sto mi je malo neobicno) Ово је генерализација..Венера 120 Месец- лепе жене, а добре...ако је лош аспект венере и месеца- лепа, али јој фали доброта......владар у добром аспекту са Венером....
Takodje Venera u Skorpiji -seksipil i fatalnost.
Ако је постављена адекватно...рецимо у 8. пољу...или, ако је у тригону са Плутоном ( овде мислим на Венеру у било ком знаку)
 
Sevilja,sve ljude koje poznajem sa Plutonom u prvom neverovatno su harizmaticni i ne mogu ostati ne primeceno.
Онда имају аспекте тог Плутона који му то дају...ја имам другарицу са Плутоном у 1. пољу која заиста није харизматична, чак напротив. ;)
Као и увек, мора се гледати цела карта.
 
Sevilja,sve ljude koje poznajem sa Plutonom u prvom neverovatno su harizmaticni i ne mogu ostati ne primeceno.

Da , ne mora , ali i ja ih zaista znam puno ... i to bas ono , uzasno lepi i strasno privlace ljude ...

Ja sam primetila da Pluton u prvom polju daje neverovatnu harizmu...a sto je blizi ASC to je magneticnost vece.
Zatim Saturn na ASC -mrsavost,osoba s godinama pocinje delovati mladje ,dok u mladosti deluje starije.

Britney Spears ima Saturn , Pluton i Jupiter u prvoj ...


8) :-o :o
 
Britney_Spears.gif
 
Hah..ja nemam pojma da izanaliziram sebe…
Za pocetak u prvoj kuci imam Saturn I Uran( u strelcu), dve potpuno suprotne planete. Saturn mi je dao pomalo ozbiljnu facu, na neki nacin I depresivnu ( I ruznjikavu ako cemo iskreno)haha..doduse Sa 120 Ve, ublazava li to katastrofu hah…ali u isto vreme, mozda zbog sunca u blizancima izgledam jako mladoliko…ljudi mi daju I do 4 godine manje…
Mada opet, u vezi sa tim Saturnom, cula sam zaista da daje ruznjikavost,posebno kod zena al opet mislim da je to malo preterano. Ono sto sam ja primetila, cisto ovako neko iskustvo jest da sve zene koje poznajem sa Saturnom u 1 kuci poseduju neku lepotu koja nije uocljiva u startu, nije to ona klasicna lepota pred kojom padas na nos vec vremenom dolazi do izrazaja…kao I pesme, imate pesme koje odmah upadnu u uvo kao hit ali u biti na kraju najlepse ispadnu one koje tek nakon par slusanja zavolite I onda ne mozete da poverujete kako niste na prvu loptu uocili kvalitet. Dakle neka lepota koja se svakim novim posmatranjem uocava, uglavnom neke sitnice, detalji….
Pocela sam da lupam:P
Da nastavim..
Oci zelene,mackaste, prodoran pogled asc skorpija na 24’17 stepeni …za Asc skorpije kazu da imaju guste obrve I cetvrtasto lice. Moje obrve nisu ni guste ni tamne vec su svetle I taman kako valja, ali lice jeste, ne cetvrtasto ali koscato- tome verovatno I Saturn doprinosi( iako sitno…eto problema kad kupujem naocare), jaka vilica , naglasene jagodice I naglasen nos. Dakle imam dosta odlika skorpije a I generalno, kao licnost sebe sam uvek vise pronalazila na skorpionskoj nego na blizanackoj strani…
Usta mala ali pune usne s tim da je donja punija I pomalo napucena…
Kosa prirodno plava , (ne znam sta je uticalo na to, Mesec mi je u Lavu lepo aspektovan..da nije to)..ljudi kazu da izgledam ko da sam iz Irske..plava kosa, zelene oci , bled ten, par pegica, ….ne mnogo ali dovoljno da iskidam zivce.:(
Sitna sam tacnije 1.60 visine ( asc skorpija opet), al eto skladno gradjena, uzak struk izrazeni bokovi( dakle obline izrazene– pescani sat figura - venera u raku)…kao one stare glumice( eh promasih idealni period za koju deceniju)…
Ljudi uglavnom kazu, a ja skromna kakva sam podrzavam to potpuno da imam harizmu I puno sharma, tako da se ne frustriram time sto nisam klasicno lepa ..mozda zbog Plutona na ASC ( u skorpijici)ali I Venere u raku u 8 polju.
Ah da I rupice na obrazima kad se smejem..sta bi moglo da utice na to…Citala sam na jednom forumu da to daje Ve na ascedentu ali I aspekti Ve I Asc…kod mene su ova dva u trigonu..
Jedino me zbunjuje to sto ljudi kazu da delujem puna sebe,arogantno…
Plus jedno glupo pitanje :sramota: u vezi tog famoznog 5og stepena….da li se I npr planeta na 4’90 nekog znaka moze nekako navuci na 5 stepen haha:D

karta
http://img85.imageshack.us/my.php?image=mojamalakartadi8.png
 

Back
Top