jesti ili pametnije odustati? HITNO JE

penelopa*

Zainteresovan član
Poruka
187
Dragi moji i drage moje,recite ako nešto znate o ovome. Šta da radim . Spremila sam jelo,blanširano pa proprženo razno povrće i dodala ljubičastu algu koju sam kupila kod kineza i beli ljiljan gljive,suve pa obradjene. E sad,problem je što sve piše na kineskom,a u radnji su mi beli ljiljan prodali kao jednu od vrsta gljiva koje imaju. Medjutim kad sam je stavila u vodu da prokuva najpre,posle pola sata imala sam šta da vidim! To izgleda kao naj običniji pupoljci belog ljiljana. Neki su se i otvorili pa se vide i tučak i prašnici. Šta mislite,da li je jestivo. Jelo je već gotovo,ja naseckala nekoliko tih pupoljaka,ali sad ne znam dal da dopustim porodici da to jede??? Lepo strah me. Jel neko ovo već koristio? Opet mislim ,da je otrovno,ne bi smelo da se prodaje za prehranu,ali mislim da gljiva svakako nije . POMOZITE!!!
 
malo sam čeprkao po netu... Pupoljci belog ljiljana se koriste za čaj od belog ljiljana... Elem, skuva se voda, stavi se jedan taj zamotuljak u vodu i pusti se da pluta, on malo pluta pa se otvori... al opet, kao što je smeh rekla/-o : ako nema deklaraciju- sumnjivo je i nemoj konzumirati...
 

Back
Top