Dzek za napajanje SATA HD???

satano3.jpg



ewo ga
 
Hvala na pomoci samo buni me jedno.
se desava sa napajanjem od 3.3v.mislim na narandzasti kabal.
Koliko sam razumeo taj napon od 3.3v. postao je standard tek pocetkom ove godine.
Moj HD je SATA 1. i buni me to da li ce raditi Hd bez tog napona od 3.3.v.
 
SATA slave?! To bas i nece moci.

Inace i SATA kao i PATA HDD koriste iste napone, a to su +12V i +5V, samo u drugacijem rasporedu (kod obicnog molexa masa je u sredini, a na krajevima su +5V i +12V, dok kod SATA prikljucka za napajanje ide +12V, masa, +5V, masa).
+3.3V ide na neka druga mesta.
 
SATA slave?! To bas i nece moci.
.

OOOO gospon Kuliraža se pojavio , BIIIIIIIIP greška , može da radi još te kako. Sata se automatski postavlja u BIOS-u kao master , i ako staviš win na njega dizace ga sa njega , međutim ako je win instaliran na ATA HDD-u može da pravi probleme ali zato se ode u BIOS i podesi "Bootable disc" da to bude ata hdd i radiće bez ikakvih problema!
 
OOOO gospon Kuliraža se pojavio , BIIIIIIIIP greška , može da radi još te kako. Sata se automatski postavlja u BIOS-u kao master , i ako staviš win na njega dizace ga sa njega , međutim ako je win instaliran na ATA HDD-u može da pravi probleme ali zato se ode u BIOS i podesi "Bootable disc" da to bude ata hdd i radiće bez ikakvih problema!
Upravo tako.SATA mi radi kao SLAVE.Jedino me nervira ikona u TASKU za Safety remove Hardware.
Da li postoji mogucnost da se ona ukloni?
 
Upravo tako.SATA mi radi kao SLAVE.Jedino me nervira ikona u TASKU za Safety remove Hardware.
Da li postoji mogucnost da se ona ukloni?

Ispravi ako gresim al mislim da imas nForce chipset :mrgreen:, kod kojih je ovo karakteristicno. E resenje probaj ovako:

1. Skini najvnovije drivere MOZDA ce resiti problem, ako ne pali probaj pod 2.:mrgreen:
2. Da uklonite ikonicu "Safely remove..." sa SATA hdd-a
grana:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\nvata

kreirajte kljuc DWORD "DisableRemovable" bez navodnika
dodelite mu vrednost "1"

restart Windows

Ja sam imao isti problem i resio na nacin pod "2". good luck:mrgreen:
 
Ispravi ako gresim al mislim da imas nForce chipset :mrgreen:, kod kojih je ovo karakteristicno. E resenje probaj ovako:

1. Skini najvnovije drivere MOZDA ce resiti problem, ako ne pali probaj pod 2.:mrgreen:
2. Da uklonite ikonicu "Safely remove..." sa SATA hdd-a
grana:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\nvata

kreirajte kljuc DWORD "DisableRemovable" bez navodnika
dodelite mu vrednost "1"

restart Windows

Ja sam imao isti problem i resio na nacin pod "2". good luck:mrgreen:
Ne vredi.
Pokusao sam sa kreiranjem kljuca ali mi windovs zamrzne nakon logovanja.
 

Back
Top