E moj druže Zagrebački...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

SiIent Bob

Iskusan
Poruka
6.200
Konkretno, posle raspada Jugoslavije bendovi i muzičari tadašnje JU scene su odlučili da se ili drže po strani, ili aktivno uključe u podržavanje svojih, neki su emigrirali, neki su prestali da se bave muzikom... ve'ina se vodila onom narodnom: Kud svi Turci tud i mali Mujo. Naravno, to je bilo vreme vrućih glava i jakih osećanja (smrtonosna kombinacija za ovo naše podneblje) te su se prijateljstva raspadala, razne izjave i pesme su se valjale... naravno, završetkom rata i par godina posle, oni što se i dalje bave muzikom shvatiše da od nacionalizma nema 'leba, te da se može po koja kinta zaraditi i u BG-u, a samim tim i u Srbiji... a "naši" muzičari shvatiše da se može zaraditi i u Zagrebu, Splitu itd...

Naravno, čim su došli emocije i nostalgija su počele da lete, a lista se samo ređala... pa bi izdvojio koncert Jure Stublića kad je na kraju Jura ponudio publici da otpeva neku pesmu po njihovom izboru, a oni naravno izabraše "E moj druže Beogradski" on besno napustio binu...
 
Konkretno, posle raspada Jugoslavije bendovi i muzičari tadašnje JU scene su odlučili da se ili drže po strani, ili aktivno uključe u podržavanje svojih, neki su emigrirali, neki su prestali da se bave muzikom... ve'ina se vodila onom narodnom: Kud svi Turci tud i mali Mujo. Naravno, to je bilo vreme vrućih glava i jakih osećanja (smrtonosna kombinacija za ovo naše podneblje) te su se prijateljstva raspadala, razne izjave i pesme su se valjale... naravno, završetkom rata i par godina posle, oni što se i dalje bave muzikom shvatiše da od nacionalizma nema 'leba, te da se može po koja kinta zaraditi i u BG-u, a samim tim i u Srbiji... a "naši" muzičari shvatiše da se može zaraditi i u Zagrebu, Splitu itd...

Naravno, čim su došli emocije i nostalgija su počele da lete, a lista se samo ređala... pa bi izdvojio koncert Jure Stublića kad je na kraju Jura ponudio publici da otpeva neku pesmu po njihovom izboru, a oni naravno izabraše "E moj druže Beogradski" on besno napustio binu...

Знаш шта, човек није могао да верује колики су кретени кад му траже ту песму.
Просто није могао да издржи, гарант је рекао у себи: "Хеботе, па ови су малоумни!"
 
Konkretno, posle raspada Jugoslavije bendovi i muzičari tadašnje JU scene su odlučili da se ili drže po strani, ili aktivno uključe u podržavanje svojih, neki su emigrirali, neki su prestali da se bave muzikom... ve'ina se vodila onom narodnom: Kud svi Turci tud i mali Mujo. Naravno, to je bilo vreme vrućih glava i jakih osećanja (smrtonosna kombinacija za ovo naše podneblje) te su se prijateljstva raspadala, razne izjave i pesme su se valjale... naravno, završetkom rata i par godina posle, oni što se i dalje bave muzikom shvatiše da od nacionalizma nema 'leba, te da se može po koja kinta zaraditi i u BG-u, a samim tim i u Srbiji... a "naši" muzičari shvatiše da se može zaraditi i u Zagrebu, Splitu itd...

Naravno, čim su došli emocije i nostalgija su počele da lete, a lista se samo ređala... pa bi izdvojio koncert Jure Stublića kad je na kraju Jura ponudio publici da otpeva neku pesmu po njihovom izboru, a oni naravno izabraše "E moj druže Beogradski" on besno napustio binu...

Ovo boldovano mi nije jasno.....bas su se raspevali nasi tamo.....

A nije mi jasno ni ovo oko Jure, Krede, Tercijara.....kako god se svao lik:D
 
Ovo boldovano mi nije jasno.....bas su se raspevali nasi tamo.....

A nije mi jasno ni ovo oko Jure, Krede, Tercijara.....kako god se svao lik:D

evo Seka "zapalila" masu nedavno u Zagrebu...da ne pričam...:roll:

bila Neda Ukraden i u Varaždinu:lol:

ta pak je totalka pukla:mrgreen:...ima jedna koja je bolje od nje pukla (hrvatica) Josipa Lisac (al dobro takve "pukotine" mi se sviđaju kao i njene pesme)

pogotovo pesma :arrow:"Gde Dunav ljubi nebo"
:arrow:-pogledajte obavezno spot te pesme na You Tube i obratite pozornost na njen stajling a pogotovo godinu kad je pesma pevana (TO JE SAMO ONA MOGLA DA OBUĆE ...jer svi ostali koji bi se oblačili ko ona tada ...završili bi u ludari):mrgreen::mrgreen:
 
Seka je pevala pred srpskom publikom tamo u zagrebu.neka ode u zadar da peva ili negde drugde.bila je provala da ce dara buba mara nastupiti u nekom cisto hrvatskom selu u krajini.ne verujem da je toliki idiot. a neda ukraden ni sama ne zna ko je i sta je. u hrvatskoj prica ijekavski u srbiji ekavski.u celoj karijeri realno ima samo jednu solidnu pesmu.a i glasovni kvaliteti su joj takvi da jedva jednu oktavu moze izvuci sve preko toga da bi podigla glas mora da se dere ko junica
 
nego mene interesira ko će sledeći da nastupa u Srbiji a da je iz Kroacije

čujem nešto da Mišu već godinama pozivate...kad on tvrd orah pa neće i neće:)
a kažu neki ...da bi stadion rasprodao da dođe..jer kao ima potencijala u "starijoj gardi" koja je za vreme SSSRSFRJ pevala njegove pesme:mrgreen:

s druge strane čuo sam da je otkazan koncert Hladnog Piva iz bezbednosnih razloga:(:(:(
tuga tim veća jer je bend u rangu vaših partibrejkersa i sličnih bendova apolitična...a kad napišu pesmu o politici to je onda totalna sprdačina...
šteta da takvi moraju da brigaju:-(
 
nego mene interesira ko će sledeći da nastupa u Srbiji a da je iz Kroacije

čujem nešto da Mišu već godinama pozivate...kad on tvrd orah pa neće i neće:)
a kažu neki ...da bi stadion rasprodao da dođe..jer kao ima potencijala u "starijoj gardi" koja je za vreme SSSRSFRJ pevala njegove pesme:mrgreen:

s druge strane čuo sam da je otkazan koncert Hladnog Piva iz bezbednosnih razloga:(:(:(
tuga tim veća jer je bend u rangu vaših partibrejkersa i sličnih bendova apolitična...a kad napišu pesmu o politici to je onda totalna sprdačina...
šteta da takvi moraju da brigaju:-(

A otkuda ti ovo? Mišu? Ko je Hladno pivo? Valjda i vi imate razne lažne glasine, kao što i nama ovde neki pokušavaju da truju mozak.
 
Lijepe cure beogradske
kako ste se ljubit' znale
jos se sjecam kose plave
novosadske moje male

Zbog nje sam se ja vozio
kraj Dunava i kraj Save
sto sam sela zavolio
o, kako sam sretan bio

E, moj druze beogradski
sve smo srpske pjesme znali
pjevali smo prije rata
zdravo, Djevo, kraljice Hrvata

E, moj druze beogradski
Slavonijom sela gore
e, moj druze beogradski
ne moze se ni na more

E, moj druze beogradski
srest' cemo se pokraj Save
ti me neces prepoznati
pa ces na me zapucati

Pustit' cu ti metak prvi
vi budite uvijek prvi
drugi cu ti oprostiti
treci ce me promasiti

A ja necu nisaniti
i Bogu cu se moliti
da te mogu promasiti
ali cu te pogoditi

Ja cu tebe oplakati
oci cu ti zaklopiti
joj, kako sam tuzan bio
ja sam druga izgubio
 
evo Seka "zapalila" masu nedavno u Zagrebu...da ne pričam...:roll:

bila Neda Ukraden i u Varaždinu:lol:

ta pak je totalka pukla:mrgreen:...ima jedna koja je bolje od nje pukla (hrvatica) Josipa Lisac (al dobro takve "pukotine" mi se sviđaju kao i njene pesme)

pogotovo pesma :arrow:"Gde Dunav ljubi nebo"
:arrow:-pogledajte obavezno spot te pesme na You Tube i obratite pozornost na njen stajling a pogotovo godinu kad je pesma pevana (TO JE SAMO ONA MOGLA DA OBUĆE ...jer svi ostali koji bi se oblačili ko ona tada ...završili bi u ludari):mrgreen::mrgreen:
citati s jubitoa... mislim da sve govore...
btw treba ukucati gdJe dunav ljubi nebo :rolleyes:
Kraljica,nitko joj ne doseze ni do koljena.. :)
lahor1589
Divna muzika divne rijeci Josipa je kraljica HJrvatske estrade
zigolast


Josipa Lisac je mjerilo dobre muzike, glasa ili performancea uopce! Svaka pjesma ima svoj smisao, svoju pricu i dusu. Volim te, carice muzike!!!
zigolast


Hajde stavi sebi CD Cece ili neke druge "umjetnice" koje su uvrijeda dobrog ukusa i sluha!
Josipa je CARICA muzike. Cmoka iz Bosne i Hercegovine!
kavkaz13

ova pesma je trebala tada pobediti a ne novi fosili
maladebora

kraljica, legenda, neponovljiva i najbolja
twinslex

ovo je umjetnica svih vremena (volimo te lijo)
makijato286


kraljica...
dorica505


Predivno :)
 
E, MOJ DRUŽE ZAGREBAČKI


Dobre mačke zagrebačke
Bile su nam k'o igračke...
E, moj druže zagrebački,
Sve je bilo skroz jebački...

E, moj druže zagrbački,
Propjevaćeš ti njemački...
Vidi Franje pravi sranje,
Nekad veće, nekad manje...

Uvijek kada ti zatreba
Skočiti ću do Zagreba...
Sve će poći naopačke
Za drugove zagrebačke...

E, moj druže zagrebački,
Eto nas kod vas u pljački...
Mi ćemo vas opljačkati,
A vi ćete svi plakati...

Moja braćo zagrebačka,
Ja seljačina iz Čačka...
Nemojte da stavim tačku
Na svu braću zagrbačku...
 
Ova pesmica koju je Nikola90 napisao kao da je pod nekim alokoholom pisana. Da li je to ta pesma onog nesrećnika Čorbe što je zaboravio na rock'n'roll i ženu? Čuo sam za to, ali nisam hteo da slušam. Nsiam mogao da verujem da će neko pod noge da baci svoj talenat kojim je prednjačio za tri koplja u odnosu na sve ostale grupe iz EX-YU, bez Vlatka Stefanovskog kom nema premca. Njemu se i Iggy Pop klanja...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top