HELP!! Ukocen IPod nano...

Zmajche90

Zainteresovan član
Poruka
386
pre tacno 2 dana mi se ipod nano (2gb) skroz ukocio -uopste nece da se otkljuca,nece ni da se ugasi,ne reaguje ni na sta,stalno mi pokazuje da pusta muziku,sto nije slucaj,sve vreme mi pokazuje istu pesmu i tren kad je stao...jedino sto jos funkcionise na njemu je svetlo koje reaguje na pritisak tastera,i povezivanje sa punjacem ili racunarom...prilikom prikljucivanja na kompjuter,sve normalno funkcionise (na kompjuteru)-ipod se prepoznaje,podize se iTunes,sve je ok,sem sto iPod uopste ne reaguje...
da li je iko imao slican problem i zna li kako da se resi?
nosila sam ga i u servis,tamo su mi rekli da treba da instaliram najnoviju verziju iTunesa,i to sam odradila,ali nista ne pomaze...
 
mozda su mislili na najnonoviju verziju softvera za ipod tj. firmwarea (onog koji se nalazi u samom uredjaju)......
ili da jednostavno vratis staru......
dakle ides na start>programs>ipod>ipod updater....i on sam sve odradi

ja sam tako resavao stvari kad god sam ga zajeb'0 raznim linuxima i "alternativnim" operativnim sistemima :):)

elem, taj proces bi trebalo da bude 100% siguran, ali ako nesto rikne, nemoj mene da ganjas :)
 
pre tacno 2 dana mi se ipod nano (2gb) skroz ukocio -uopste nece da se otkljuca,nece ni da se ugasi,ne reaguje ni na sta,stalno mi pokazuje da pusta muziku,sto nije slucaj,sve vreme mi pokazuje istu pesmu i tren kad je stao...jedino sto jos funkcionise na njemu je svetlo koje reaguje na pritisak tastera,i povezivanje sa punjacem ili racunarom...prilikom prikljucivanja na kompjuter,sve normalno funkcionise (na kompjuteru)-ipod se prepoznaje,podize se iTunes,sve je ok,sem sto iPod uopste ne reaguje...
da li je iko imao slican problem i zna li kako da se resi?
nosila sam ga i u servis,tamo su mi rekli da treba da instaliram najnoviju verziju iTunesa,i to sam odradila,ali nista ne pomaze...

Ako ti ne uspe update softwera onda povezi na usb u PC i Formatizuj Ipod,uspece 10000%.
 
pre tacno 2 dana mi se ipod nano (2gb) skroz ukocio -uopste nece da se otkljuca,nece ni da se ugasi,ne reaguje ni na sta,stalno mi pokazuje da pusta muziku,sto nije slucaj,sve vreme mi pokazuje istu pesmu i tren kad je stao...jedino sto jos funkcionise na njemu je svetlo koje reaguje na pritisak tastera,i povezivanje sa punjacem ili racunarom...prilikom prikljucivanja na kompjuter,sve normalno funkcionise (na kompjuteru)-ipod se prepoznaje,podize se iTunes,sve je ok,sem sto iPod uopste ne reaguje...
da li je iko imao slican problem i zna li kako da se resi?
nosila sam ga i u servis,tamo su mi rekli da treba da instaliram najnoviju verziju iTunesa,i to sam odradila,ali nista ne pomaze...

To se cesto desi, da zablokira... Evo sta ces uraditi - drzi u isto vreme dugme u sredini i dugme play par sekundi, tada se iPod resetuje... Ja to uradim kad me zadesi isti taj problem, to ti pise i u upustvu koje si dobila...;)
 
hmm...moguce je da sam ga zeznula sa Linuxom...
nisu mislili na firmware,dali su mi disk sa iTunesom...mislim da nije uopste poenta u programu,bojim se da je u pitanju mehanicki kvar...
nije samo zablokirao,pokusavala sam da ga resetujem jedno 1000000000000000000 puta i uopste ne reaguje ni na lock ni na srednje dugme:confused:....stalno pokazuje da je zakljucan...mozda mu je umro lock prekidac...:cry:
pokusacu da ga formatizujem,mada sumnjam da ce to uspeti....sve u svemu,PUNO HVALA NA POMOCI!!
izvesticu ako bude promena...
 
e,na kraju balade,desilo se to da nisam uopste formatirala iPod...
sacekala sam sam da mu se skroz isprazni baterija(potpuno,ni svetlo nije moglo da mu se upali),nisam ga prikljucivala na komp,vec sam ga napunila preko adaptera,i sada radi skoro normalno,s tim sto mu sada nije u redu indikacija za bateriju prilikom punjenja...punila sam ga 2x od kako se vratio u normalu,oba puta se punio vise od 8 sati i nikako mu se ne pojavljuje uticnica-znak da je baterija puna...
ali briga me...ne smeta...
vazno je da za sad normalno radi...
 

Back
Top