Ljubav na prvi pogled...

A ja bas mislim da postoji.
Naucna istrazivanja su pokazala da kada se sretnu muskarac i zena u prvih nekoliko minuta odmah odredjuju svoj odnos, tj, kakav ce biti...

određuju prirodu odnosa, tj da li postoji fizička privlačnost, hemija, nazovi to kako hoćeš.. i pravac u kome će se odnos razvijati. pa tek ako se u tih prvih nekoliko trenutaka naložiš kasnije može biti reči o ljubavi.
to ako ti je ta teorija bliska..
 
Kod vecine jeste samo seksualna privlacnost, ali ljudi vole svasta da nazivaju ljubavlju i tako....
Ali oni sto su sposobni za ljubav, mogu i da vole na "prvi pogled", al' ovo pogled mi para usi, jer ukazuje na vizuelno tj. materijalno, a sustina ljubavi nema veze sa tim.
 
Kao na primer tebe...;)

Uf nemoj mi to pominjati. Takvih imam kao blata i kamenja. Nevezano, kaze onaj direktor iz Simpsonovih kad mu je uletela kamenica kroz prozor: "Ptica se skamenila i izgubila orjentaciju u prostoru" :-) Oni misle da je meni popularnost pala sa neba i iskljuce sve senzore koji bi mogli da uhvate neku poruku od mene u smislu da se meni nesto desava, da ja nisam samo lutka za zabavu.
 
Ne znam. Znam da obicno kad mi se neko svidi - to bude odmah i traje

Ljudsko bice je vizuelac..prvo ocima a kazu i culom mirisa (jer je u osnovi zivotinja ) bira i trazi sebi patnera..i kada ga ugleda brzinom svetlosti ga skenira i uporedi sa svojom projekcijom u glavi-mozgu..ako se podudara vise od 50%..javlja se neodoljiva zelja da pored te osobe i ostane i ima sex..ljubav dolazi posle..
 
Ljudsko bice je vizuelac..prvo ocima a kazu i culom mirisa (jer je u osnovi zivotinja ) bira i trazi sebi patnera..i kada ga ugleda brzinom svetlosti ga skenira i uporedi sa svojom projekcijom u glavi-mozgu..ako se podudara vise od 50%..javlja se neodoljiva zelja da pored te osobe i ostane i ima sex..ljubav dolazi posle..

i ja sam pre pristalica ove teorije. ljubav dolazi teskom mukom, znojem i posle bar milion orgazama :mrgreen:
 
Po mojoj teoriji, ljubav ne dolazi i ne odlazi. To je samo stvar izbora i odluke. Izaberes nekoga i kazes sebi volim ga i sta god da se desava ljubav za njega je tu, u tvom srcu. Ako nesto pogresi opravdas ga, ako se uvali u probleme izvuces ga, ako se okrene protiv tebe pomislis "Boze, oprosti mu, ne zna sta radi"
 
Zasto mukom - ako je ljubav?

salila sam se. ja samo zvucim ozbiljno kad se zezam.
na primer, ja se tesko zaljubljujem. znaci, to u startu kod mene moze da bude neka fantasticna hemija. kuda ce to odvesti, zavisi odmnogo faktora koji se dalje pojavljuju. ako se zaljubim, zaljubim se u osobu koju sam vremenom otkrila, u licnost. na prvi pogled nema sanse jer ne znam nista o toj osobi. zato treba vremana za ljubav..
 

Back
Top