planete na kraju znaka i kuće

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
e sad vi meni pomozite riješiti jednu dvojbu.

NIkako da shvatim da li planete na kraju znaka djeluje i na sljedeći način ? Koliko je podijeljena energija takve planete ?

Da li energija udaljena do 5 stupnjava djeluje isključivo na sljedeće polje ili na ono u koje se nalazi ?

Najveća dvojba u mom horoskopu je moj Mars koji je totalno miješane prirode. Nalazi se na 29 Djevice za koji Dupor kaže da je stupanj astrologije :D - nalazi se 3 stupnja od vrha 9 polja, no 9 polje se nalazi u vagi a ne Djevici.

Moje analize pokazale su sljedeće: operiran sam vrlo rano i imao sam mnogo operacija. Štima Mars u 8. Imam jak libido isto Mars u 8. Međutim mars kao vladar mog 3 polja osjeti se i u znaku vage. Oduvijek su me zanimale više koncepcije filozofija religija itd. Po prirodi imam dosta osobina Marsa u 9.

E sad može li mi netko pomoći da postavimo opće pravilo ?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne verujem da mozemo da postavimo opste pravilo, gotovo svaki astrolog ima neki svoj pogled na ovu problematiku.

Ono oko cega se vecina slaze je da planeta udaljena 5 stepeni od vrha kuca deluje na tu kucu.

Ostalo je sve diskutabilno, posebno koliko su cvrste granice izmedju znakova, tu svako ima neku svoju meru.

Konkretno za pitanje koje postavljas, ako je planeta u jednom znaku, a vrh kuce u drugom, iako je planeta udaljena manje od 5 stepeni , rekao bih da ne deluje na tu kucu.
 
poštar šta misliš da li planete na 29 utječe i na sljedeći znak konkretno na znak vage ?

ovo pitanje nisam postavio bezveze upravo iz razloga što vrlo često osjećam mars u kontekstu znaka vage i 9 polja....

također imam mjesec 3 stupnja od vrha 4...a mjesec ima veći orbis djelovanja nego druge planete a čak ga nekad više osjećam i u polju 3.

zaključno saturn je samo 18 minuta od vrha 12 polja, ali većina mojih prijatelja su starije osobe, intelektualci itd....osobina saturna u strijelcu polje 11.

rastrgane energije...
 
Mesec i Saturn slobodno mozes da gledas kao da su ti u 4, odnosno 12. kuci.

Ako dozvolis malo bih te korigovao, ne deluje planeta na znak, vec znak deluje na planetu, a planeta deluje ili se ispoljava kroz kucu.
Problem kod 29.stepena je sto planeta koja je na njemu vrlo brzo posle rodjenja prelazi u naredni znak, tako da se uticaji znakova na tu planetu mesaju. Tumacenje ove pojave drasticno varira od astrologa do astrologa. Neko daje vise slobode neko manje, tvoje je da sam procenis koje ces parametre koristiti.

Sto se tice Marsa u poziciji koju si opisao, on ima problem da deluje na vrh 9. kuce jer je u drugom znaku, tako da ne bih koristio taj uticaj, ali neko drugi se ne bi mnogo obazirao na to, tako da na kraju moras sam da procenis sta ces koristiti, a sta ne.
 
imaš pravo samo ću ti reći da jednostavno obožavam pisati , osjećam se super kad pišem, a imam i sestru tako da osjećam silno taj Mjesec u polju 3 također.

Ali hoću ti reći mislim da je fizička pozicija presudna kod materijalno objektivnih događanja, a da ovaj orbis što utječe i na sljedeć polje više djeluje unutra na čovjeka.
 
.....riješiti jednu dvojbu.

NIkako da shvatim da li planete na kraju znaka djeluje i na sljedeći način ? Koliko je podijeljena energija takve planete ?

Da li energija udaljena do 5 stupnjava djeluje isključivo na sljedeće polje ili na ono u koje se nalazi ?

>>Deluje i na ono na koje se nalazi i na sledece, mislim skoro jednakom jacinom, koliko znam iz primera, posebno svog...sad je meni palo na pamet da li planeta na pocetku nekog polja, deluje i na ono prethodno???

Najveća dvojba u mom horoskopu je moj Mars koji je totalno miješane prirode. Nalazi se na 29 Djevice za koji Dupor kaže da je stupanj astrologije :D - nalazi se 3 stupnja od vrha 9 polja, no 9 polje se nalazi u vagi a ne Djevici.

>>Kod tebe mislim da deluje:) Poznavajuci te ovako malo, brzopletost u iznosenju velikih ideja i vise misli....

Moje analize pokazale su sljedeće: operiran sam vrlo rano i imao sam mnogo operacija. Štima Mars u 8. Imam jak libido isto Mars u 8. Međutim mars kao vladar mog 3 polja osjeti se i u znaku vage. Oduvijek su me zanimale više koncepcije filozofija religija itd. Po prirodi imam dosta osobina Marsa u 9.

E sad može li mi netko pomoći da postavimo opće pravilo ?

>>>Sto se tice vrhova kuca i planeta da li deluju jedno na drugo ako su u razlicitim znacima, nisam razmisljala, Tradicionalisti kazu da planete iako su blizu jedna drugoj a u razlicitim znacima ne deluju jedna na drugu jer izmedju njih postoji "zid" ali opet kazu da konjukcije nisu aspekti pa me to buni...u svakom slucaju sve treba proveriti...
 
ha , venera u blizancima ozloglasena, zar astrolozi ovo stvarno vide ovako?:)

3.4.3. VENERA U BLIZANCIMA – druženje, flert

Venera je ovde u vazduhu pa nema duboku senzualnost, i čvrstine u vezi. Voli da se druži; nema tu tenzije, sve je na drugarskoj bazi. Rado flertuje i nema potrebe da vezu produbi. Teško joj je da se smiri u jednoj ljubavnoj vezi, pa je upetljana u duple veze, a to je pokazatelj dva braka i indikator nevernosti. Kada treba izabrati izmedju dva - izabraće oba! Upušta se u veze na putovanjima i voli ljubavna dopisivanja, ljubav preko telefona. Nema tu garancije stabilnog odnosa jer u sve to ulazi iz radoznalosti. Sklonost da se troši novac.

Venera u Blizancima naglašava društveni aspekt ličnosti, pa je prisutan je prirodan talenat za komunikacije, estetiku i kreativnost. Profesionalno to daje brojne i vredne sposobnosti, a ne samo šarm i podsticaj ka lepom. Ona uspeva u situacijama gde se zahteva susret s ljudima jer ova Venera doprinosi lakoći kontakta. Takođe je dobra na literarnom planu, pre svega pisanje.

Venera u Blizancima IZRAŽAVA LJUBAV pričanjem, olako. Više razmišlja o ljubavi i šta oseća nego što stvarno oseća. Emocije idu iz glave. Voli da se druži duhovita je. Njeni odnosi su vrlo dinamični, nema tu tenzije. Sve je na drugarskoj bazi. Poigrava se sa osećanjima drugih. Gladna je novih iskustava. Stalno traži senzacije. Ona uvek ima prilika u životu. Društvena priroda, ljubazna.

BRAK: Ovo je pokazatelj dva braka i indikator nevernosti. Ona ima strah za vezivanjem za partnera. Ovo nije dobar položaj za stabilnost odnosa. Ne može da se smiri u jednoj vezi. Često se upušta u veze na putovanjima i voli ljubavna dopisivanja, ljubav preko telefona.

HARMONIJA: nema dubine u medjusobnim odnosima. Ne voli svadje u vezama. Prilično je razumna jer kod nje nema scena, sve završava razgovorom. Dobri odnosi sa rodjačima i mladima, i okolinom gde može i upoznati ljubav.

:))))

moja venera i mars ionako ne rade, i ovo nema veze sa mnom, tako da pretpostavljam da drugi aspekti ovo ponistavaju:)
Kazem iskreno, da sam ovakva rekla bih, ali ovo nema veze sa mnom , ja sam duboka i preduboka,...nego mnogo slicnih tumacenja mi lici samo na povrsne projekcije, ono sto ljudi vide kod drugih na osnovu predrasuda, povrsinu, a ja mislim da to u astrologiji ne bi trebalo da bude dozvoljeno..Naisla sam na mnogo ovakvih projektovanih tumacenja posebno kod nasih astrologa, ali mi smo povrsan i materijalisticki narod,kolektivni um nema dubinu u proseku, tako da ok je...ono sto drugi vide, ali to nije istina, samo je DOJAM odnosno UTISAK.
Kad ja volim ja udjem u drugu osobu dusom i umom duboko, i imam jaka osecanja i jaka osecanja strasti i lepote ljubavi, i osecam lepotu duse druge osobe. Ovo ispada kao da sam neki povrsni bezdusnik, pih.
 
Znak Blizanaca ima osobinu dvojnosti, tako da bilo koja planeta koja se nadje u njemu nosice taj elemenat, pa i Venera.
Iako Venera predstavlja brak, ona nece biti glavni pokazatelj vise brakova, vec vladar 7. kuce, planete u 7. kuci, Mesec, Sunce itd.... tako da znacenje Venere treba uklopiti u celu pricu, ono sto bi kod bi jedne osobe bilo flert za flertom, kod druge ce biti duboko razmisljanje o prolaznosti ljubavi.

Verovatnije je da Venera u Blizancima pokaze dvojnost u svojstvu kuce kojom vlada, npr. Venera vl. 10. u Bl.: osoba ima 2 posla ili cesto menja poslove itd...
 
Znak Blizanaca ima osobinu dvojnosti, tako da bilo koja planeta koja se nadje u njemu nosice taj elemenat, pa i Venera.
Iako Venera predstavlja brak, ona nece biti glavni pokazatelj vise brakova, vec vladar 7. kuce, planete u 7. kuci, Mesec, Sunce itd.... tako da znacenje Venere treba uklopiti u celu pricu, ono sto bi kod bi jedne osobe bilo flert za flertom, kod druge ce biti duboko razmisljanje o prolaznosti ljubavi.

Verovatnije je da Venera u Blizancima pokaze dvojnost u svojstvu kuce kojom vlada, npr. Venera vl. 10. u Bl.: osoba ima 2 posla ili cesto menja poslove itd...

Moja Venera je vladar 7 i 2. kuce. Ja uopste ne flertujem, nisam sklona tome i to ne volim. Mozda je bilo neko vreme bezazlenih flertova u mojoj mladosti koji nisu prerasli ni u sta, cak ni u intimnu vezu, sve je ostalo na flertu. Duple veze nisam imala, nisam promiskuitetna i nisam imala gomilu veza u zivotu bas zato sto nisam povrsna vec naprotiv. Imala sam nekoliko brakova ali nisam varala partnere, odnosno nisam imala duple veze. Dobro ok, ne moze da se gleda jedan aspekt samo, mora da se pogleda cela karta kako se sve "stapa" zajedno ali ovo je bas veliki promasaj:)
Pa ja dozivljavam od nekih astrologa da se cudno smeskaju zbog te moje venere i marsa u blizancima pa jos u 3 kuci! i nikako da nateram nekog da progovori i da mi kaze sta stvarno misle, cute:)) Mozda je zbog ovakvih tumacenja?:))
 

Back
Top