Referendum...EU...

REFERENDUM

  • ZA EU

    glasova: 53 52,0%
  • PROTIV EU

    glasova: 49 48,0%

  • Ukupno glasova
    102
  • Anketa je zatvorena .

jeremijabg

Poznat
Poruka
9.920
Hocete li molim vas da mi objasnite zasto smatrate(vi koji smatrate) da Srbija nema drugog puta sem onog ka EU?Molim vas da mi ne pricate prazne price o "boljem zivotu"(jer sam extremno netolerantan na gluposti) vec da mi pojasnite sta KONKRETNO Srbija a i mi dobijamo ulaskom....Takodje vas molim da u odgovorima uzmete u obzir da nam je ta ista EU uzela otimanjem Kosova oko 280milijardi E a amerika i nato 10ak milijardi bombardovanjem...a u prici o prosperitetu uzmite u obzir da su prosecne plate u Rumuniji i Bugarskoj 200E(neka bude i 300) a siguran sam da ovde nikom nije ideal da radi za te pare...Hocemo li se napokon prestati medjusobno ujedati i ugristi one koji nam sve vreme bacaju kosku za svadju pri tom nam radeci sve ovo sto nam rade...da li ste odgovorni pred sobom i svojom decom kada se tako tvrdoglavo zalazete za EU put Srbije da im stvarate dobru drzavu i perspektivnu buducnost...ajmo polako da probamo bar neki odgovor da nadjemo oko koga cemo se svi(ili bar dobra vecina) sloziti...
 
Meni isto nije jasna ta patoloshka zelja za ulaskom u EU.
Ja zivim u EU i znam vrlo dobro sta ona znaci za nove clanice(sve sama sirotinja).
Npr. u Slovackoj je prosecna plata 350 Evra i sta sada vredi Slovaku sto nema granica u EU,gde su mu pare da uziva u njoj.
 
Meni isto nije jasna ta patoloshka zelja za ulaskom u EU.
Ja zivim u EU i znam vrlo dobro sta ona znaci za nove clanice(sve sama sirotinja).
Npr. u Slovackoj je prosecna plata 350 Evra i sta sada vredi Slovaku sto nema granica u EU,gde su mu pare da uziva u njoj.

tolika im plata?pa danas je u Srbiji prosek oko 300e a ebavaju nas sa svih strana...a Slovacka je vec koliko u EU???pa ti nam trebas...objasni ljudima sta je i kako je....
 
tolika im plata?pa danas je u Srbiji prosek oko 300e a ebavaju nas sa svih strana...a Slovacka je vec koliko u EU???pa ti nam trebas...objasni ljudima sta je i kako je....

Primer Rumunije:
pet milijardi dolara tzv. pomoci.
USLOV---radna snaga nesme da poskupi vise od dozvoljenog(radna snaga mora da ostane JEFTINA).
Jeftina radna snaga to je USLOV-USLOVA za ulazak sirotinje u EU.
 
Inace da bi jedna zemlja npr.Srbija dobila kredit od MMF ili Svetske banke mora da drasticno skreshe socijalni sektor.
P.S
Pitajte Dinkica ili Djelica

Dobijanje kredita od MMF ili Svetske banke:roll:pa to koriste zemlje koje ne misle sopstvenim mozgom.
Ciji finansijski strucnjaci su sa finansijama na je*i si mater.
Niti jedna ozbiljna zemlja neferma te hohstaplere a oni koji su se nasankali odyebali su ih galantno.
A ovi mrsomudi balave vec osam godina sa tim mamlazima iz MMF.
 
Primer Rumunije:
pet milijardi dolara tzv. pomoci.
USLOV---radna snaga nesme da poskupi vise od dozvoljenog(radna snaga mora da ostane JEFTINA).
Jeftina radna snaga to je USLOV-USLOVA za ulazak sirotinje u EU.

Izvinjavam se dopuna.
1.preseljenje fabrika iz Nemacke gde se plate sa 1400E skidaju na 200 E
2. 500 000 Rumuna za godinu dana preplavilo Italiju
 
Dobijanje kredita od MMF ili Svetske banke:roll:pa to koriste zemlje koje ne misle sopstvenim mozgom.
Ciji finansijski strucnjaci su sa finansijama na je*i si mater.
Niti jedna ozbiljna zemlja neferma te hohstaplere a oni koji su se nasankali odyebali su ih galantno.
A ovi mrsomudi balave vec osam godina sa tim mamlazima iz MMF.


Зато што је принцип рада тих из ММФ-а:
- Дајемо вам кредит за поспешивање "нечега" у износу од 20 милиона долара, од тога западни консулатнти + нешто њихових домаћих пулена који ће радити студију изводљивости поспешивања нечега + испитивање могућности утицаја МР3 "стриминга" на производњу коцкастих лубеница коштају 19 милиона. 1 милион се утроши на асфалтирање улица, које се и иначе најчешће асфалтирају, + табле са натписом: "Ово је обновљено уз помоћ кредита....".
Онда наши министри изјаве како смо добили кредит под најповољнијим условима и са минималном каматом (коју никад не објаве) и онда ми враћамо 20 милиона + најповољнију камату (која је најповољнија, али се не замарају да нам је саопште).
Отприлике тако се троше паре и тако се задужује.
 
nismo jos culi nijedno misljenje ljudi koji smatraju da "put u EU nema alternativu"...ja bi stvarno voleo da cujem stavove i obrazlozenja tih ljudi...zivimo u istoj drzavi,daj da probamo da se dogovorimo sta je najbolje za nju i nas u njoj...
 
Зато што је принцип рада тих из ММФ-а:
- Дајемо вам кредит за поспешивање "нечега" у износу од 20 милиона долара, од тога западни консулатнти + нешто њихових домаћих пулена који ће радити студију изводљивости поспешивања нечега + испитивање могућности утицаја МР3 "стриминга" на производњу коцкастих лубеница коштају 19 милиона. 1 милион се утроши на асфалтирање улица, које се и иначе најчешће асфалтирају, + табле са натписом: "Ово је обновљено уз помоћ кредита....".
Онда наши министри изјаве како смо добили кредит под најповољнијим условима и са минималном каматом (коју никад не објаве) и онда ми враћамо 20 милиона + најповољнију камату (која је најповољнија, али се не замарају да нам је саопште).
Отприлике тако се троше паре и тако се задужује.

Znači, tipična zelenaška politika...?
 
nismo jos culi nijedno misljenje ljudi koji smatraju da "put u EU nema alternativu"...ja bi stvarno voleo da cujem stavove i obrazlozenja tih ljudi...zivimo u istoj drzavi,daj da probamo da se dogovorimo sta je najbolje za nju i nas u njoj...

OK,aj za pocetak reci sta ti mislis da ces dobiti u EU.
Ustvari neces dobiti,dobices uslovno.
A sta sad nemas ovde osim VIZA.
Nemoj mi samo tralala o investicijama i ostalim zayebancijama.
E ali pre toga.Da li ti mislis da je normalno da se devojcica od 12 godina uda.
 
OK,aj za pocetak reci sta ti mislis da ces dobiti u EU.
Ustvari neces dobiti,dobices uslovno.
A sta sad nemas ovde osim VIZA.
Nemoj mi samo tralala o investicijama i ostalim zayebancijama.
E ali pre toga.Da li ti mislis da je normalno da se devojcica od 12 godina uda.

nisi citao od pocetka...ja NISAM za to i znam vrlo dobro zasto...trazim da me ovi sto JESU za ulazak u EU ubede u svoj stav obrazlaganjem istog nekim argumentima...bez tralalalovanja,naravno...
 
Primer Rumunije:
pet milijardi dolara tzv. pomoci.
USLOV---radna snaga nesme da poskupi vise od dozvoljenog(radna snaga mora da ostane JEFTINA).Jeftina radna snaga to je USLOV-USLOVA za ulazak sirotinje u EU.

gdje si ovo procitao...? prije reci izmislilio ili nesto pogresno razumio
suprotno je, EU je, izmedu ostaloga zabranila slobodno kretanje rumunske radne snage jer su prejeftini....a to sto se masovno investira u Rumuniju, jeste zbog jeftine radne snage, samo to je privatni kapital koji uvijek ide tamo gdje ce se brze i vise oploditi...
 

Back
Top