HP Pavilion dv6520ez

123

  • aa

    glasova: 2 66,7%
  • bb

    glasova: 1 33,3%

  • Ukupno glasova
    3
  • Anketa je zatvorena .

Pavilon

Početnik
Banovan
Poruka
19
Pozdrav svima

Video Graphics NVIDIA® GeForce™ 8400M
Video Memory Up to 895 MB (128 MB dedicated)

Moze li mi neko reci kakva je ovo graficka i koliko je zapravo MB, predpostavljam da je 128MB i da ako koristi memoriju sa RAM-a moze biti 895 MB dali je tako ili nesto drugo molim za pomoc? I sta mislite o ovom laptopu?

Radi se o laptopu HP Pavilion dv6520ez Media Center Notebook

Product Number GP632EA#UUZ
Microprocessor AMD Turion™ 64 X2 Mobile Technology TL-56
Microprocessor Cache Level 2 cache 512 KB + 512 KB
Memory 2048 MB (2 x 1024 MB)
Memory Max Up to 2 GB DDR2
Video Graphics NVIDIA® GeForce™ 8400M
Video Memory Up to 895 MB (128 MB dedicated)
Hard Drive 120 GB (5400 rpm)
Multimedia Drive Lightscribe Super Multi DVD Writer (+/-R +/-RW) with Double Layer support
Display 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen (1280 x 800)
Fax/Modem High speed 56K modem
Network Card Ethernet 10/100BT integrated network interface
Wireless Connectivity 802.11b/g WLAN
Sound Altec Lansing® speakers

3D Sound Blaster Pro compatible sound 16 bit integrated
Keyboard 101 key compatible keyboard
Pointing Device Touch Pad with On/Off button and dedicated vertical Scroll Up/Down pad, volume control, mute buttons, 2 Quick Launch Buttons
PC Card Slots • One ExpressCard/54 slot (also supports ExpressCard/34)
External Ports • 5-in-1 integrated Digital Media Reader for Secure Digital cards, MultiMedia cards, Memory Stick, Memory Stick Pro, or xD Picture cards
• 3 USB 2.0
• 1 HDMI connector, 1 VGA port
• 1 RJ11 modem connector
• 1 RJ45 ethernet connector
• S-video TV out
• 2 headphones-out, 1 mic-in
• 1 IEEE 1394
• Remote control infrared port (remote optional)
• Cable docking connector
Dimensions 35.70 cm (L) x 25.70 cm (W) x 2.54 cm (min H) / 3.96 cm (max H)
Weight 2.80 kg (6.14 lbs)
Power • 90 W AC Power Adapter
• 6-cell Lithium-Ion (Li-Ion) battery
What's In The Box HP Mobile Remote Control

HP Pavilion webcam with stereo integrated microphones
 
ne kupuj to prijatelju bacices novac...;) amd ne zna napraviti procesor za laptop...konkretno testirao sam taj model i mislim sve najgore. totalna katastrofa ni jedna komponenta ne valja. grije se ko nezdrav, grafika je katastrofa(vrti cupavu kocku na 60 a laptop iz 2004 intel vrti na 90) i pritom se ne grije.ako ti treba fen za kosu onda ga pazari. kupi bilo kakav intel(najgori) ali ces ga barem moci normalno koristiti.pozdrav
 
Hvala ti na savetima, verovatno tu ima istine u tome sto kazes ako si vec testirao taj model, ja sam ipak zagrejan za ovaj laptop svidja mi se dizajn a i konfiguracija na kojoj mislim da bi mogo raditi u 3D Maxu, After Efecktsu itd. sigurno nije savrsenstvo ali mislim da je vrlo dobar za to sto mi treba.
Zeleo bi da cujem i jos necije misljenje, i zanima me i jos nesto na sta nisam dobio odgovor,
Moze li mi neko reci kakva je ovo graficka i koliko je zapravo MB, predpostavljam da je 128MB i da ako koristi memoriju sa RAM-a moze biti 895 MB dali tako ili nesto drugo molim za pomoc?
Video Graphics NVIDIA® GeForce™ 8400M
Video Memory Up to 895 MB (128 MB dedicated)


ovako izgleda kuciste

 
Moze li mi neko reci kakva je ovo graficka i koliko je zapravo MB, predpostavljam da je 128MB i da li ako koristi sistemsku memoriju sa RAM-a moze biti 895 MB dali je tako ili nesto drugo molim za pomoc?

Video Graphics NVIDIA® GeForce™ 8400M
Video Memory Up to 895 MB (128 MB dedicated)
 
majko moja,kako ovo postavljas slike...sa fleske?
:D


graficka nema svoju memoriju(lupam gluposti,nisam siguran ali me ispravite ako gresim)ili je toliko njene memorije....
ovaj drugi deo znaci da moze da uzme do 895mb od RAM-a...to sam siguran


i ako vec uzimas masinu za rad u takvim profesionalnim programima(3D Max) onda sigurno ne bi trebao da biras model po dizajnu.

kako hoces ,to je tvoja odluka


pozzz
 
Upravu si za izgled i dizajn stvarno nije bitan ali u svakom slucaju ukoliko je lep dizajn nece da skodi.
A sto se slika tice kao sto si video nisam uspeo da ih postavim, ovde sam nov na forumu pa ako znas kako se postavljaju reci mi da bi znao sledeci put da postavim?

Unapred hvala!
 
zaboravi na AMD

Zašto????

nVidia nema baš dobar čipset za notebook, a ne AMD procesore koji su skroz OK (nikako Sempron - e to je AMD promašaj). Jako dobro se pokazao model HP 6715B sa Turionim 58, 1024DDR2, 160GB HDD, DVDRW, BT, W-Lan, Lan, modem 56k i svakako ATI 690G čipsetom (integrisan ATI x1250). Neverovatan aparat za oko 560€ uz koji se dobija i jako pristojna originalna HP torba. Kada bi neko uzeo Intel CoreDuo ili C2D procesor na SiS čipsetu, sigurno ne bi imao neko sjajno mišljenje o njemu (mogu misliti tek kombinaciju SiS i Celeron).
8400M VGA svakako nije neka sreća, a naročito ne integrisana.
 
pocevsi od rezolucije, ekrana, grafike, hdd-a na 7200, doking stejsna, a usput je bolesno hladan...ja kupio jedan polovan za 300 evra...i gledam nesto sinoc bas je zalostan taj atlon

Neznam zasto si toliko protiv hp laptopova? Nisu svi paviloni isti a nije im ni cena ista, ima ih pocevsi od cene koje si ti naveo pa preko 2000eura i uopste se ne radi o altonu vec o Turionu.
 
Ej drustvo treba mi pomoc !!!Pomozite mi ako mozete i odgovorite da li je dobra stvar:

HP - Pavilion Laptop with AMD Turion™ X2 Dual-Core Mobile Processor TL-60 (model dv9925nr)

AMD Turion(TM) X2 Ultra 2.1GHz

Display Type WXGA+ high-definition widescreen display with BrightView technology and 1440 x 900 resolution

Screen Size 17"

Memory 4GB DDR2

Hard Drive Size 250GB

Optical Drive Double-layer DVD±RW/CD-RW

Graphics NVIDIA GeForce Go 7150M (UMA)

Video Memory Up to 1071MB

Modem56 Kbps*
*Capable of receiving 56 Kbps downloads. However, current regulations limit download speed to 53 Kbps.

Networking Built-in high-speed 10/100Base-T Ethernet LAN (RJ-45 connector)

Wireless Networking Built-in high-speed wireless LAN (802.11b/g)

Battery Type Lithium Ion

Ima jos dosta stvari koje nisam napisao ali ja mislim da je ovo najbitnije.....
HVALA UNAPRED!!!!
 

Back
Top