Тест европских вредности

Duh Sekire

Iskusan
Poruka
6.686
Видим, поново се захуктава дискусија на познату тему и дилему - Косово или Европа. Била ова дилема лажна или не, стране које у њој учествују су јасно препознатљиве. И потежу се егзистенцијални аргументи, јер ово је, тако испада, питање живота и смрти.

Тако ће они који су за Европу потегнути егзистенцијални аргумент "Да ли сте икада били на Косову?!" Можда неко ко није био у Врању или Зрењанину не може ове градове да сматра делом Србије?!?

Што се "европејске стране" (све са празилуком што из европејског дупета вири) тиче, улазак у ЕУ је питање живота и смрти. Ако претерују они који кажу да Србије нема без Косова и Метохије, претерују ли они који кажу да Србије нема без чланства у Европској унији?! Па Србија сад није у ЕУ, па постоји, зар не!?
Но, неко би рекао да је битан и сам процес придружења, капитал, стабилност, шта га знам... Без тога нам нема живота, а кад уђемо уђемо... Па да потегнем и ја егзистенцијални аргумент, да видимо колико вам је то стварно битно.

Сетимо се да су "преговори" око овог "споразума" (читај: испуњавање услова да би нам увалили танте за кукурику) већ једном били прекинути на дужи период... И шта се догодило? Е, то ћете ми ви "европејци" рећи.

Сад је тачно 11:00, форум је релативно фреквентан. Имате 10 минута да ми одговорите на питање кад су тачно прекинути преговори са ЕУ и кад су они настављени (довољна тачност месец и година). Идеја је проста: Ако вам је то толико битно, ако сте осетили у својим животима, онда сигурно знате кад се догодило.
Контам да је 10 минута доста да неко види ову поруку, прочита је и пошаље одговор без много размишљања. А да се избегне гугловање, распитивање... Каже колега Марлон да се најбоље види колико је ко "пшоткован" на чету. Један на један, без консултовања гугла. Не може се ни овако засигурно избећи, али да видимо.
Пожељно је навести и разлоге прекида и наставка преговора, али и само време је довољно.

Да вас видим!
 
Prekidano je nekoliko puta zbog praznih obećanja Mlohavog oko izručivanja optuženih Hagu i isto toliko puta nastavljani............Sada su definitivno zapali u ćorsokak zbog takođe predaje optuženih a pogotovu zbog KiM.......Pitanje ti je veoma neprecizno jer su ti pregovori kao što sam rekao više puta prekidani i nastavljani...............

A ti meni reci da vidimo koliko si ti upućen šta nama znači potpisivanje SSP-a? Ajde genije kada se kur.čiš pameću da te vidim na delu..............
 
Само једном су прекинути званично на годину дана.
Ајде молим те, не прецизно питање... Па ваљда си тачно тих годину дана живео МНОГО горе, а одмах после ти је било много боље... Оно за кратко време није битно, мада и то би као добар европејац требало да знаш...

БИИИИПП!
Вре-ме-је-истек-ло...
 
Само једном су прекинути званично на годину дана.
Ајде молим те, не прецизно питање... Па ваљда си тачно тих годину дана живео МНОГО горе, а одмах после ти је било много боље... Оно за кратко време није битно, мада и то би као добар европејац требало да знаш...

БИИИИПП!
Вре-ме-је-истек-ло...

Zvanično..............Dobro si rekao..Pusti ti to zvanično meni je bitno realno......I nisi ni mogao tada da živiš ni bolje ni gore jer nije ti to kao da si npr. potpisao SSP pa onda odlučila EU da ne primenjuje SSP na Srbiju....E onda bi osetio razliku koju ti ne možeš ni da objasniš pošto i ne znaš šta jednoj državi donosi SSP............
 
Pa Tadic je u kampanji govorio i Kosovo i Evropa. Eto vec je zajebao svoje glasace.

Ако буду парламентарни избори видећемо колико их је зајебао. То ће бити они који неће гласати за ДС поново. А ја мислим да највећи број његових гласача је одавно "прежалио" Косово, само немају mooooodaaa као чедоиди да то отворено кажу. Ерго, Борис им је рекао лаж коју су они желели да чују.
А ето, видимо и да им "Европа" није толико битна:roll:
 
Zvanično..............Dobro si rekao..Pusti ti to zvanično meni je bitno realno......I nisi ni mogao tada da živiš ni bolje ni gore jer nije ti to kao da si npr. potpisao SSP pa onda odlučila EU da ne primenjuje SSP na Srbiju....E onda bi osetio razliku koju ti ne možeš ni da objasniš pošto i ne znaš šta jednoj državi donosi SSP............

Koju bi razliku osetio?????
 
Ако буду парламентарни избори видећемо колико их је зајебао. То ће бити они који неће гласати за ДС поново. А ја мислим да највећи број његових гласача је одавно "прежалио" Косово, само немају mooooodaaa као чедоиди да то отворено кажу. Ерго, Борис им је рекао лаж коју су они желели да чују.
А ето, видимо и да им "Европа" није толико битна:roll:

Mlohavi je sve zajeb.ao i ne pričaj više kojekakve notorne gluposti............Da je Tadić samostalno formirao vladu Srbija bi išla ka EU i dalje se borila svim pravnim sredstvima sa KiM......................
 
Zvanično..............Dobro si rekao..Pusti ti to zvanično meni je bitno realno......I nisi ni mogao tada da živiš ni bolje ni gore jer nije ti to kao da si npr. potpisao SSP pa onda odlučila EU da ne primenjuje SSP na Srbiju....E onda bi osetio razliku koju ti ne možeš ni da objasniš pošto i ne znaš šta jednoj državi donosi SSP............

Како нисам могао да живим боље?!? Како бре!?

Па ваљда се капитал поплашио кад су прекинути "преговори", па почео да избегава Србију. Не знам само како је онда продат Мобтел Теленору. И како Млађи није сметао застој "европске перспективе" да га продаје?!:roll:
Онда кад је поново Коштуница изгласан за премијера (пу-пу-пу без радикала, али џабе пљуцкам, ови опет долазе;-) ) олакшање свуда, капитал похрлио у Србију, порастао нам стандард, инфлација сведена на нулу, неке цене пале више од 100% (тао је Јездимир некад обећавао а ни Борисова обећања нису била далеко од тога)...
Па је ли било тако или није?!?

Е сад, што се "капитал" сада "плаши", па осцилује курс, берза у црвеном, а онда није било тако.... Хммм... привреда је остала на истом, Србија је ту, као и капитал. А да нису политичари променили плочу?
 
@ Duh Sekire i Toranaga

Odgovorite mi bre više na pitanje šta za državu Srbiju znači potpisivanje SSP-a.......

Ajde ili nemojte više da polemišete o nečemu što ne razumete..........

Nemate pojma šta znači potpisivanje SSP-a a govorite kako to nama ne treba............Koje ste vi..........

Pa eto ja pojma nemam. Pitam tebe da mi napises koju bi razliku obican stanovnik ove zemlje osetio kada bi se to potpisalo. Ja nista nisam rekao o tom SSP ,jesam za EU ali ne po svaku cenu kako to DS propagira ali ajde reci mi sta bi ja to osetio drasticno kada bi se potpisao taj SSP
 
Како нисам могао да живим боље?!? Како бре!?

Па ваљда се капитал поплашио кад су прекинути "преговори", па почео да избегава Србију. Не знам само како је онда продат Мобтел Теленору. И како Млађи није сметао застој "европске перспективе" да га продаје?!:roll:
Онда кад је поново Коштуница изгласан за премијера (пу-пу-пу без радикала, али џабе пљуцкам, ови опет долазе;-) ) олакшање свуда, капитал похрлио у Србију, порастао нам стандард, инфлација сведена на нулу, неке цене пале више од 100% (тао је Јездимир некад обећавао а ни Борисова обећања нису била далеко од тога)...
Па је ли било тако или није?!?

Е сад, што се "капитал" сада "плаши", па осцилује курс, берза у црвеном, а онда није било тако.... Хммм... привреда је остала на истом, Србија је ту, као и капитал. А да нису политичари променили плочу?

Ti sve stvari posmatraš kratkovido....Pa ta prodaja Telenora je kapljica u moru stranih investicija koje su potrebne Srbiji.........Privreda nije ostala na istom jer je i inflacija otišla gore i kurs i cene i akcije na berzi padaju a strani investitori neće trenutno da ulažu u privredu jedne države u kojoj je nestabilna politička situacija..............
 
Da je Tadić samostalno formirao vladu Srbija bi išla ka EU i dalje se borila svim pravnim sredstvima sa KiM......................

Одбијање споразума са онима који Косово не виде као део Србије, и шаљу мисију да сецесију легализује, је правно средство. Борис се противи том правном средству.
Ерго, Борис неће да брани Косово свим правним средствима :)
 
Ti sve stvari posmatraš kratkovido....Pa ta prodaja Telenora je kapljica u moru stranih investicija koje su potrebne Srbiji.........Privreda nije ostala na istom jer je i inflacija otišla gore i kurs i cene i akcije na berzi padaju a strani investitori neće trenutno da ulažu u privredu jedne države u kojoj je nestabilna politička situacija..............

Ма ја кратковидо, ја сам ти ћорава пи*курина кинеска, то је рекао онај ваш европејац Инадададудлајга, знаш онај вождовачки ву-танг клан, рекордер по броју банова на Крсти:lol:

Него, реци ти мени да ли си живео горе у периоду мај 2006 - мај 2007, него пре и после тога. Немо' сад да ми се извлачиш:arrow:
 
Ti sve stvari posmatraš kratkovido....Pa ta prodaja Telenora je kapljica u moru stranih investicija koje su potrebne Srbiji.........Privreda nije ostala na istom jer je i inflacija otišla gore i kurs i cene i akcije na berzi padaju a strani investitori neće trenutno da ulažu u privredu jedne države u kojoj je nestabilna politička situacija..............

Pa dobro sama medjunarodna zajednica tj da preciziram EU i USA su napravile tu nestabilnost a ne mi. Nego ne rece sta bi to trebali da osetimo kada potpisemo SSP.

A ista ta EU ce da ulaze u Srbiju ako joj se isplati. Ako joj se ne isplati ona nece ulagati i da mi postanemo clanica iste te EU.
 
Касно сестро, али ајде да ти верујем. Можда ово и знаш напамет, не из гугла.
Теби је изгледа "Европа" стварно битна, за разлику од Некса који крије своје незнање;)

Naravno da znam i nadam se da cu Srbiju videti u EU.Srbija ima tri moguca izbora. Jedan je članstvo u Evropskoj uniji sa ili bez Kosova. Drugi je autarhicna ili neutralna Srbija. Treci je ruska gubernija. Prvi izbor je, po meni, najbolji. Postavlja se pitanje zasto?
Zato sto u tom slucaju postoji mogucnost korisćenja evropskih fondova. Ne treba zaboraviti da smo mi nerazvijeni. Privreda je tek posle 2000. godine uz pomoć Evropske unije uspela koliko-toliko da stane na noge, ali noge su jos uvek staklene.Ulazak na veliko evropsko trziste rada, roba i kapitala je interes Srbije. Priliv stranih investicija je nemoguc ako se mi izolujemo od Evropske unije. Ne treba zaboraviti da se mi na istoku graničimo s Evropskom unijom.
 
Одбијање споразума са онима који Косово не виде као део Србије, и шаљу мисију да сецесију легализује, је правно средство. Борис се противи том правном средству.
Ерго, Борис неће да брани Косово свим правним средствима :)

On se protivi samoizolaciji zbog trenutnog stanja oko KiM jer će narod da trpi a i zbog toga što to pravno sredstvo neće vratiti KiM u sastav Srbije............Drugim rečima u ovom momentu Sizifov posao što bi se reklo............Treba Srbiju uvesti u EU pa onda kao članica efikasnim pravnim sredstvima kao što je veto vratiti KiM u sastav Srbije..............
 

Back
Top