Nebo ovih dana ubija

vindex

Ističe se
Banovan
Poruka
2.613
Ne znam koliko pratite što se zbiva u Hrvatskoj ovih dana, ali baš jučer ono čekam Nikitu i gledam vijesti Nove TV - još jedno samoubojstvo. Djevojčica od 14 godina se objesila i ostavila oproštajnu poruku. To je treći ovakav slučaj u samo dva dana a žrtve su djeca od oko 14 godina. Dječak koji se zapalio razrjeđivačem /7 razred/ je još uvijek u životnoj opasnosti a u Zagorju se djevojka bacila u jezero nakon prekida sa dečkom.

Ne bi bilo moralno no kulturnu da ulazimo sada u njihove natalna karte, ali ono što možemo vidjeti je opću situaciju na nebu.

Na nebu sada imamo stelij u znaku Vodenjaka. Vodenjak je znak nasuprot znaka Lava koji mi i nisu nešto, ali Lav je taj koji voli život ali i voli sebe najviše na svijetu. Vodenjak - ne cijeni toliko život kao život, cijeni samo slobodu koju mu život daje, a ultimativna sloboda za vodenjaka je mogućnost oduzimanja vlastitog života. U astrologiji znak Vodenjaka simbolizira suicid. Mjesec, Venera, Merkur = djeca, u znaku Vodenjaka govori da će ta djeca biti vrlo nepredvidljiva još neko vrijeme, i sklona samoubojstvu. Međutim, ovo nije dovoljno da bi se netko ubio.

Uran koji u sebi sadrži energiju svih planeta koji se nalaze u vodenjaku se nalazi u znaku Riba. Dakle , TOTALNA mentalna pomutnja, fix ideje, ludilo, želja za orginalnošću, drastično smanjen prag tolerancije.

Ono što je vrlo opasan indikator je činjenica što Sunce = život upravo ide na taj Uran, a za vrijeme ovih suicida Sunce je već ušlo u poluorbis Urana, dakle u blizinu njegova magnetnog polja i izazvalo ovo.

Nažalost aspekt još nije egzaktni tako da možemo u sljedećih 5 dana očekivati još ovakvih slučajeva.

Domagoj Bažant
 
Strasno vindex,bas mi je zao te dece.
Jeste, suicidnih ideja ima jako puno ovih dana..pa i u mom okruzenju.
Jedna moja prijateljica..inace jako uspesna i naizgled veoma sretna,samo mi je pre neko jutro saopstila da je eto tako malo resila da se ubije.
Sokirala sam se.
Inace Vodolija -Lav.Genijalka prava.
Ali pobedice taj njen ASC u Lavu ...i zaljubljenost u zivot..
 
Ne mogu da verujem da neko ovako mlad oseti toliko jako strahote zivota i odluci da sebi oduzme zivot...
Secam se jednog decaka samo, to je bio valjda 3 osnovne, bili smo jos mladji 9,10 godina, koji je skocio sa nekog krova zgrade gde smo bili na rekreativnoj nastavi, isto zbog ljubavi, ali je to bila visina 1. sprata, valjda neko skladiste koliko se secam i udario je glavom u beton, slomio ruku i povredio glavu pa je posle neko vreme bio u gipsu i zavojima inace osim malo naprsle lobanje i slomljene ruke na srecu nije mu bilo nista....
Jedna drugarica mi je pricala da se za vreme Miloseviceve vladavine u rasponu od 10-tak godina valjda, bas posle toga, kad sam ja otisla u inostranstvo, jedno 20-tak devojaka i mladica iz njene skole iz istog razreda - generacije sto ubilo - jedno 10-tak njih, ostali su umrli od droge, sad se ne secam tacno brojke, ali ona kaze da je ostala duboko istraumirana zbog toga, moguce da jos uvek ima potisnute traume, to je generacija 1975/1976 godiste. Vi koji ste u Srbiji bili u to vreme, verovatno ste culi vise o tome, a ja sam cula da je u to vreme u Srbiji bilo mnogo samoubistava. Samo su mi javljali prijatelji i prijateljice preko interneta svaki dan, da se desilo neko novo samoubistvo, skoro svaki dan jedno vreme, ne secam se tacno perioda sad, ali bio je jedan, seticu se.
 
Nemojte mi lupati o horoskopu i samoubistvu molim vas, ostavite jadnu decu na miru.
A to da ti koji govore da ce se ubiti to nikad ne urade uopste nije tacno.

Ne kapiram ni tebe, a ni vindexa kad kaze da nije primereno videti njihove natalne karte, pa ne moramo da znamo ko su, ime i prezime itd. I zar se tako astrologija ne uci, na primerima? Da bi kasnije mozda mogli nekom drugom da pomognemo i nesto da sprecimo?

Ja ucim astrologiju samo zato sto verujem da nezeljeni dogadjaji mogu da se sprece i da losa energija moze da se transformise u dobru i da lose stvari mogu da se preusmere u dobre. Inace ako otkrijem jednog dana da nije tako, to znaci da astrologija nema smisla, jer nema koristi od nje.

Da, to nije tacno da oni koji govore da ce se ubiti to nece nikad uraditi. Ima i onih koji cute i ubiju se, ima i onih koji govore da ce se ubiti pa se ipak ubiju, ima i onih koji govore da ce se ubiti a ne misle ozbiljno vec kazu to samo zato sto su nesrecni itd. Ljudi nekad govore svasta iz tuge i besa a to naravno nemaju nameru da urade, ali ima i onih koji su ozbiljni kad nesto kazu.

Cerka Karla Marksa se ubila zar ne? I pre toga je rekla da ce se ubiti jer zeli da bude zapamcena dok je jos mlada i kakva je bila kao mlada ili tako nesto, ne secam se sad tacno, rekla je valjda da ne zeli da dozivi starost i ubila se u 34 godini zivota. Mislim da su ona i njen muz zajedno izvrsili samoubistvo koliko se secam. Ali poenta je da rekla je da ce izvrsiti samoubistvo, to je i uradila.
Evo sad gledam po netu, nesto sam pobrkala, ili nekoga ocigledno ili mozda nisam...videcu....
 
Ok pobrkala sam 2 cerke. Laura Marx je izvrsila samoubistvo zajedno sa svojim muzem, ovo je suicidna poruka"

" "Healthy of body and spirit, I give me death before the implacable old age, that has stealed me one after the other all pleasures and joys of existence, and has expoiled me from my physical and intellectual strength, paralizes my energy and ends with my willpower, making me a burden for myself and others.
Since years ago I have promised myself not to surpass the age of seventy; I have fixed the season for my departure from this life and prepared the means to execute this decision: a hypodermic injection of hydrocyanic acid.
I die with the supreme happiness of having the certainty that very soon will triumph the cause to which I have given myself since 45 years ago.
Long live Communism! Long live the International"

"Zdrav u telu i duhu, Ja dajem sebi smrt pre neumitne starosti, koja mi je otela jedno posle drugog sva zadovoljstva i radosti postojanja, i koja mi je oduzela fizicku i intelektualnu snagu, paralizovala moju energiju i svodi se samo na moju snagu volje ......[parafraziram, ne mogu da prevedem svaku rec ovde,a nailazim na neke koje ne postoje, ali bitna je sustina]....
.....Pre mnogo godina obecao/la sam sebi da ne dozivim vise od 70 godina. Odredio sam trenutak mog odlaska s ovog sveta i pripremio sve da sprovedem ovu odluku....[trovanjem]
....Umirem u uzvisenoj sreci znajuci sigurno da ce ubrzo trijumfovati razlog kome sam dao 45 godina svog zivota.
Dugo ziveo Komunizam...itd...

Ustvari ovo je napisao njen muz, ali koliko znam to je takodje bilo i njeno misljenje, tako da je poruka zajednicka...samo sam citala ranije isto ovo ali o mladjoj cerki, sad da li sam ja nesto pomesala ili neko drugi, uglavnom izvori na netu nisu bas pouzdani.
Ili sam totalno sve pomesala sa nekom drugom osobom ...ali nije bitno...
 

Back
Top