Fotografija na forumu da ili ne?

*misutka*

Aktivan član
Poruka
1.107
Na temi sa postavljenim sličicama smo se malo raspričali, pa ovde možemo da nastavimo (al sam fina više ne čekam da mi moderator da opomenu)...
Ne stvarno, nije pitanje koliko ste vi vi na forumu, da li ono što pišete stvarno mislite i sl. nego šta mislite koliko je pametno postavljati svoje, ili fotografije recimo svoje dece po forumima. Molim obrazloženja i za i protiv. Kakva su vam iskustva? Je l' neko imao loša iskustva. Ili vam je naprotiv, to možda nekako pomoglo...???
 
Na temi sa postavljenim sličicama smo se malo raspričali, pa ovde možemo da nastavimo (al sam fina više ne čekam da mi moderator da opomenu)...
Ne stvarno, nije pitanje koliko ste vi vi na forumu, da li ono što pišete stvarno mislite i sl. nego šta mislite koliko je pametno postavljati svoje, ili fotografije recimo svoje dece po forumima. Molim obrazloženja i za i protiv. Kakva su vam iskustva? Je l' neko imao loša iskustva. Ili vam je naprotiv, to možda nekako pomoglo...???

...e pitanje :lol:
a sto mora apriori da "pomogne" ili odmogne ?
Mislim zasto se to shvata toliko ozbiljno...?
 
...e pitanje :lol:
a sto mora apriori da "pomogne" ili odmogne ?
Mislim zasto se to shvata toliko ozbiljno...?

Ovo ''pomoglo'' shvatite u najširem mogućem smislu. Recimo pomoglo ti je tako što si dala sebi oduška, ili što si želela (pa u tome uspela) da neko bolje razume o čemu pišeš kad može da poveže sliku i ''ton'', ili ti je pomoglo što si nekog upoznala..... Evo rećiću ti, iako nisam za kačenje svojih sličica, volim da vidim slike drugih forumaša (voajer sam šta li sam...:lol:). Ako su ih stavili, znači nemaju ništa protiv da ih pogledam, i nekad mi pogled na fotku bude odgovor za nešto što u pisanju te osobe nisam razumela...
 
Ovo ''pomoglo'' shvatite u najširem mogućem smislu. Recimo pomoglo ti je tako što si dala sebi oduška, ili što si želela (pa u tome uspela) da neko bolje razume o čemu pišeš kad može da poveže sliku i ''ton'', ili ti je pomoglo što si nekog upoznala..... Evo rećiću ti, iako nisam za kačenje svojih sličica, volim da vidim slike drugih forumaša (voajer sam šta li sam...:lol:). Ako su ih stavili, znači nemaju ništa protiv da ih pogledam, i nekad mi pogled na fotku bude odgovor za nešto što u pisanju te osobe nisam razumela...

Eto. Lep odgovor...i nemece mi sledece...
Zar po toj zdravoj logici, ne bi svi trebali imati to pravo....odnosno, ne bas " pravo", prestrogo zvuci, naravno svi ovde imaju pravo na sve izgleda...ali zar ne bi bilo fer da i ostali "igraju" otvorenih karata? Na taj nacin bi i onaj drugi , verovatno bolje razumeo sto ti kazes, onog sa druge strane monitora...
Mada, opet ponavljam, to ne ocekujem...ali isto tako ne ocekujem osudu, onih hrabrih, usudjujem se reci jer tu ubrajam i sebe , koji su to uradili ... bez ikakve zadnje primisli .
Zar nije malo smesno i pomisliti..." jao vidi ovog zakacio sliku...sad svi znaju da je on na forumu...." ...a ti si sam na tom istom mestu, samo nemas petlju pa da za to zna jos neko osim tebe same.

p.s. ne mislim konkretno na tebe...ti si pokrenula temu, i to je skroz ok, ali ima ih more koji zaista razmisljaju na taj nacin
 
Eto. Lep odgovor...i nemece mi sledece...
Zar po toj zdravoj logici, ne bi svi trebali imati to pravo....odnosno, ne bas " pravo", prestrogo zvuci, naravno svi ovde imaju pravo na sve izgleda...ali zar ne bi bilo fer da i ostali "igraju" otvorenih karata? Na taj nacin bi i onaj drugi , verovatno bolje razumeo sto ti kazes, onog sa druge strane monitora...
Mada, opet ponavljam, to ne ocekujem...ali isto tako ne ocekujem osudu, onih hrabrih, usudjujem se reci jer tu ubrajam i sebe , koji su to uradili ... bez ikakve zadnje primisli .
Zar nije malo smesno i pomisliti..." jao vidi ovog zakacio sliku...sad svi znaju da je on na forumu...." ...a ti si sam na tom istom mestu, samo nemas petlju pa da za to zna jos neko osim tebe same.

p.s. ne mislim konkretno na tebe...ti si pokrenula temu, i to je skroz ok, ali ima ih more koji zaista razmisljaju na taj nacin

Je l' misliš na ovaj odgovor ''voajer sam šta li sam :lol:'' ? šalim se...

Poznajem osobu koja je imala velike probleme zbog postavljanja slike. Ne na ovom forumu. Slika je zloupotrebljena i donela je mnogo problema toj maloj. Eto recimo od onda mi ne pada na pamet tako nešto. Stvarno nema veza za malogradjanštinom i predrasudama. Čist fakat
 
Je l' misliš na ovaj odgovor ''voajer sam šta li sam :lol:'' ? šalim se...

Poznajem osobu koja je imala velike probleme zbog postavljanja slike. Ne na ovom forumu. Slika je zloupotrebljena i donela je mnogo problema toj maloj. Eto recimo od onda mi ne pada na pamet tako nešto. Stvarno nema veza za malogradjanštinom i predrasudama. Čist fakat
Verujem da se i to desava.
Konkretno mislim da se to moze svakako dogoditi, samo ako neko zaista zeli da ti napakosti. Na forumu ,ili van njega.
 
Recimo da sam uvek pogresio u proceni..sto se tice postova i slike u mojoj glavi..kako ta osoba izgleda..fenomenalna komunikacija kao da se znamo ceo zivot..cak mi se desilo posle slike..da mi se ne svidi glas i smeh te osobe..mada to psihologija bolje objasnjava.
 
Pa ustvari baš je dugo nisam, niti sam htela postaviti, sad su zabranili editovanje i šta raditi avaj :lol:
Uglavnom, sve to jer sam blebetala ovde previše, pa neko ko pročita i paralelno me zna, može videti sliku.... šta onda činiti :shock: ili samo videti sliku, pa me prepoznati i čitati moje gluposti redvonim tempom :roll: a, kao što rekoh, sve je to usko povezano sa onim što pišem. Kako sam se ulogovala par puta i u pripitom stanju, nije naivno a neee :mrgreen:

Osim toga, ne vidim ni jedan razlog protiv, ako je čo'ek sveo komplekse na prihvatljiv nivo i ako je relativno svestan svog izgleda..... bio on... ma kakav god.
 
mene ova tema zanima na drugi nacin... negde procitah da je poenta foruma sto jelte stvaras svoj identitet iz pocetka, nisu bitne godine, ponekad ih iz pisanja ne mozes ni provaliti, bitno je to sto pises, to je tvoj identitet, rec. e a kako smo svi vizuelno osetljivi fotografije, pa cak i ne-licni avatari nam boje te reci u odredjenoj nijansi, zar ne? slika je 1000 reci. i tu objektivnost (ako mi dozvolite tu rec u kontekstu sa stvarima iz vl) pada u vodu, vise ste vodjeni slikom nego pisanijem. tako da je moje pitanje: kvare li fotorafije srz virtuelne komunikacije?
 
Zavisi. Opisala si poentu forumarenja kao stvaranje novog identiteta, a ja ti garantujem da 99% njih koje si videla ne bi prepoznala na ulici..... jer su čak i sliku, često ipak svoju lično, namontirali po nekom izmišljenom liku..... idealnom, ali po njihovim (našim) merama.
 
...ali zar nije poenta biti sto istinitiji...kroz ono sto pises, tako i kroz ono sto ti jesi svojim fizikusom.
A pre svega zaista ne mislim da ce neko secati vec nakon 3 dana, kako je to npr izgledao "Janko"...
Naravno, ovo sto Alal kaze ima smisla...
Uvek je bolje procitati dobru knjigu, nego pogledati film...upravo iz tog razloga sto ti je ostavljena sloboda imaginacije....koju film , svojom fotografijom, kao takav gubi.Tako je verovatno i ovde....za ponekog kome je to vazno.
 
...A pre svega zaista ne mislim da ce neko secati vec nakon 3 dana, kako je to npr izgledao "Janko"...
.

Zavisi od osobe...recimo apotekarke već dugo nema ovde (možda nisam upućena, ali mislim da je tako) a ja se recimo još sećam njenih fotografija. Onda Hellen je davno postavila neku sličicu sa mora (možda je i neku skorije, ali ja nisam videla) i njenog (lepog) lica se još uvek sećam...ja sam vizuelni tip...reči možda i zaboravim, ali lice pogledano minimum 15 sekundi, nikada. Dešavalo mi se da vidim na nekom forumu sliku , i da posle 3 godine tu osobu prepoznam na sasvim drugoj fotografiji, sa drugačijom bojom kose (džaba sve promene oči su uvek iste...), na nekom drugom forumu...ljudi nisam frik ne plašite se...:lol:
 

Back
Top