U cemu je problem?

Tzar

Elita
Poruka
19.633
Meni ovo stvarno nije jasno. Vec drugi put mi se desava da na super koncert dodje malo ljudi. Prvi put pre nekoliko godina na koncertu Pink na Sajmu je bilo 1000 ljudi. Veceras u Areni 3000. Pobogu ljudi pa da li je stvarno neko imao pametnija posla u utorak vece od dolaska na koncert legende kakav je Chris Rea. Opet se brukamo, pa me cisto interesuje razlog. Na koncertu Rihanne se lome rebra, a veceras nisu cak ni prodavali karte za visoke tribine. U cemu je tu fora, obrazovanju, vaspitanju, neobavestenosti, neznanju...
 
obrazovanju, vaspitanju, neobavestenosti, neznanju..
sta dodati..tuzno je stvarno..kakav sljam puni stadione..imam neke prijatelje..kazu da se uopste ne prodaje strana muzika..i kad pitas ljude sta slusaju..oni ti kazu neko ime..ko ima 1 jedini album..e tu popizdim..to se vrte sve same gluposti..totalno nepismeno.
 
problem je u slaboj promociji.ne mozes ti samo da nalepis plakate i pustis reklamu daa ide jednom dnevno i da ocekujes 5000 ljudi.
rihanna nosi usku kratku koznu suknjicu i brus,i super mesha,a ovaj svira...sta ti nije jasno?matori,Srbija ubija :lol:
 
Covece..da li ti kapiras da u normalnom svetu..karte se prodaju pola sata..plafon..i to po kojoj ceni..ko god da nastupa..ti mislis tamo ide reklama mesec dana..normalan narod bre..mislis ja slusam Erosa..ne..ali znas kakav je to koncert bio..da se useres..to nema veze sa promocijom.
 
Nije dovoljno popularan u nas i eto sta je problem. Recimo pre par nedelja u NS je bio Novembar iz Nisa, ljudi su ubili kako su svirali svirka je bila fenomenalna! Ali stvarno. . . Najtuznije od svega je sto je predgrupa koja prvi put svira imala skoro dva puta vise publike od glavnog benda. . . Momci iz kraja se znaju pa dosli da podrze, a tamo neki ne poznati bend, sto bi ostali i poslusali. A ljudi su ga posteno isprasili na kvadrat. . . Imas takvih primera gomilu. Jednostavno ako nije neko "poznat" onda niko nece vuci dupe da odgleda. . . Secam se isto primera od pre skoro 5 godina. Korozy je bio u NS, ljudi su isto odsvirali da postenije nije moglo. Bukvalno da dele lekcije ostalima u sali sta su radili. Imali su 3 predgrupe, da li treba da kazem koliko je ljudi nanjima ostalo? I kao i uvek, svi dosli da podrze prijatelje iz benda, a niko da cuje nesto novo. . .
Tako da to ti je u nas, sto bi se ko cimao da podrzi ne znam ni ja koga, kad ne mora. . . Licno nisam isao na ovaj koncert jer ne slusam njegovu muziku i znam samo jednu pesmu - Road To Hell. . . Inace, aj da dodam da nekad ni cene nisu bas male pa i to otera ljude. Recimo za nas koji nismo u bgd nije bas najlakse doci na neku svriku. Ja sam pre isao samoorganizovano u bgd i desi se da trcim posle na bus za NS u 2 sata da stignem, ili da cekicam do 5 ujutro. . . I jos dodati na sve to i troskove doci do bgd-a. . . Tako da ti sad vidi. . .
 
Ja mislim da je organizovan pogresnog dana... Ljudi rade, a posle jos treba da idu na koncert... Da je bilo nesto tipa petak, subota ili nedelja, ko zna, mozda bi bilo i vise ljudi. Povrh toga i cini mi se da je ceo taj koncert isplaniran da se odradi na brzinu, a to jednostavno tako ne ide...
 
Covece..da li ti kapiras da u normalnom svetu..karte se prodaju pola sata..plafon..i to po kojoj ceni..ko god da nastupa..ti mislis tamo ide reklama mesec dana..normalan narod bre..mislis ja slusam Erosa..ne..ali znas kakav je to koncert bio..da se useres..to nema veze sa promocijom.
aj sad i ti pretera,nije on ni Eros,ni Lenny Kravitz,ni Linkin Park,ni Tokoi Hotel,jer da jeste,koncert bi bio rasprodat.naravno da ima veze sa promocijom,ljudi treba da znaju zasto da dodju na koncert.ne samo zato sto je neko dosao da svira.a neko je dosao zbog para,a ne zbog Srba.

@ ...
Korozy realno nije neki bend...svirao sam sa njima pre 2 godine u BG,i imali su skoro jednako publike kao i mi,ali,jednostavno,oni su prosek.
 
2003 Korozy kad je bio u NS i sve to sto je bilo tih godina u NS, bilo je toliko lose da ne vredi spominjati. Korozy je onda imao debelo sta da pokaze onima sto su znali samo da okrive lose pojacalo i operemu, a nikako svoje sviranje. . . Jer je korozy tad odsvirao posteno i sve se lepo culo, sve je lepo odsvirani i cela svirka je licila na ono na sta treba da bude. Na muziku, sviranje i uzivanje, a ne na neko izivljavanje, cepanje usiju is l.
 
Ja mislim da je organizovan pogresnog dana... Ljudi rade, a posle jos treba da idu na koncert... Da je bilo nesto tipa petak, subota ili nedelja, ko zna, mozda bi bilo i vise ljudi. Povrh toga i cini mi se da je ceo taj koncert isplaniran da se odradi na brzinu, a to jednostavno tako ne ide...

aj sad i ti pretera,nije on ni Eros,ni Lenny Kravitz,ni Linkin Park,ni Tokoi Hotel,jer da jeste,koncert bi bio rasprodat.naravno da ima veze sa promocijom,ljudi treba da znaju zasto da dodju na koncert.ne samo zato sto je neko dosao da svira.a neko je dosao zbog para,a ne zbog Srba.

Ljudi..cime se vi opterecujete..pa ja ne bi spavao 3 dana da dodje recimo Madonna..nebitno ko..pustite price..skupa karta..radan dan..lose ozvucenje itd..
Vi potencirate organizaciju..sto u procentima posecenosti znaci da nijedan koncert kod nas nije dobro odradjen promocijom-reklamom.!..Znaci bilo koja zvezda da dodje bice par hiljada..a na ceci pun stadion..valjda kapirate u cemu je stvar..za taj sljam nije ni potrebna promocija..jel tako?
 
Ja stvarno ne znam kakva je promocija potrebna Chrisu. Ljudi bre pa covek svira 30 godina. Meni je bilo bas sumnjivo to sto se koncert suvise reklamira. Pretpostavljao sam da mozda nisu prodali sve karte pa zato to rade. Ali kad sam usao u Arenu i video pet ljudi u dvorani ja sam se sledio. Pazi kad na visokim tribinama nije bilo nikog.

A ne znam sta covek treba da radi. Jel' treba da se sminka i da glumi transvestita ko taj Tokio Hotel. Jel' to danasnji nivo.
 
Poštujem Chresa i onih par pesama koje znam, baš mi se sviđaju, živim u Beogradu i mislim da je dobro reklamiran ali nisam išla na koncert.
Ne možemo da očekujemo da Kris napuni Arenu. On ipak nije mega zvezda, nije trenutno ni popularan. Ne verujem da može da napuni takvu halu ni na zapadu. On je zreo za Sava Centar, ne znam zašto nije održao koncert tamo?!
I ono što je neko rekao za izbor termina je u pravu. Pošto je njegova publika uglavnom starija i pretpostavljam zaposlena, više bi ljudi otišlo na koncert da je bio vikendom.

Potpuno se slažem da ne treba da idemo samo na koncerte grupa koje obožavamo (za mene recimo Metallica, da vas potsetim na onaj divan koncert na Partizanovom stdionu) i da možemo da se dobro i možda i bolje provedemo na koncertu grupe koju manje gotivimo, ali naš narod jednostavno nema toliko novaca.... :mad:

I na kraju još da dodam, moramo nažalost da se POMIRIMO sa tim da je u ovoj zamlji Gradn ili Grdan najpopularniji. On puni šta hoćeš i kada hoćeš, to je slika našeg neobrazovanja, nekulture i sl.

I ostavite više tu Rijanu, mislim da je sasvim OK što je popularna među klinicma. Bolje Rijana, nego Seka Aleksić ili neka druga Grdana Zavijuša Sisuša
 
problem je u slaboj promociji.ne mozes ti samo da nalepis plakate i pustis reklamu daa ide jednom dnevno i da ocekujes 5000 ljudi.
rihanna nosi usku kratku koznu suknjicu i brus,i super mesha,a ovaj svira...sta ti nije jasno?matori,Srbija ubija :lol:


To sigurno jeste pomalo istina, ali ne mora da znači.
Npr. Tool nikada nije održao ni jednu promociju (jedino u vidnu plakata, ali preko Tv-a i radija nije). Oni svuda po svetu pune hale i dvorane, a ovde se skupilo nešto malo.
Znaš, naravno da je markentiška promocija bitna ljudima kao što su Pink, Rihanna, jer su oni tako i postali poznati, ali postoje bendovi koji svojim kvalitetom dovlače ljude, a manje marketingom.
Slažem se da je promocija bitna i neizbežna, ali nije to najveći problem slabog posećivanje koncerata kod nas.
Jednostavno, kod nas se slabo ceni dobra i kvalitetna muzika.
 
To sigurno jeste pomalo istina, ali ne mora da znači.
Npr. Tool nikada nije održao ni jednu promociju (jedino u vidnu plakata, ali preko Tv-a i radija nije). Oni svuda po svetu pune hale i dvorane, a ovde se skupilo nešto malo.
Znaš, naravno da je markentiška promocija bitna ljudima kao što su Pink, Rihanna, jer su oni tako i postali poznati, ali postoje bendovi koji svojim kvalitetom dovlače ljude, a manje marketingom.
Slažem se da je promocija bitna i neizbežna, ali nije to najveći problem slabog posećivanje koncerata kod nas.
Jednostavno, kod nas se slabo ceni dobra i kvalitetna muzika.
Tako je..upravo sam govorio da je bilo slabo poseceno bilo koje gostovanje stranih izvodjaca..i nervira me sto se konstantno trazi za to izgovor..jos 1 jako glup..da je neko na zalasku karijere..to znaci da bi na Dire Straits..Pink Floyd..George Michael..Stevie Wonder..Elton John i mnoge druge ovde dosli za 5 hiljada ljudi!!!a mi smo kao mnogo pametni pa nas ne mogu prevariti i navuci da kupimo kartu..vazi...
Poštujem Chresa i onih par pesama koje znam, baš mi se sviđaju, živim u Beogradu i mislim da je dobro reklamiran ali nisam išla na koncert.
Ne možemo da očekujemo da Kris napuni Arenu. On ipak nije mega zvezda, nije trenutno ni popularan. Ne verujem da može da napuni takvu halu ni na zapadu. On je zreo za Sava Centar, ne znam zašto nije održao koncert tamo?!
I ono što je neko rekao za izbor termina je u pravu. Pošto je njegova publika uglavnom starija i pretpostavljam zaposlena, više bi ljudi otišlo na koncert da je bio vikendom.
Potpuno se slažem da ne treba da idemo samo na koncerte grupa koje obožavamo (za mene recimo Metallica, da vas potsetim na onaj divan koncert na Partizanovom stdionu) i da možemo da se dobro i možda i bolje provedemo na koncertu grupe koju manje gotivimo, ali naš narod jednostavno nema toliko novaca.... :mad:
I na kraju još da dodam, moramo nažalost da se POMIRIMO sa tim da je u ovoj zamlji Gradn ili Grdan najpopularniji. On puni šta hoćeš i kada hoćeš, to je slika našeg neobrazovanja, nekulture i sl.
I ostavite više tu Rijanu, mislim da je sasvim OK što je popularna među klinicma. Bolje Rijana, nego Seka Aleksić ili neka druga Grdana Zavijuša Sisuša
Mislim da si ti mala..Chris Rea je mega zvezda..kao i Mariah Carey..Celine Dion..Barbra Straisand..Alicia Keys..Nema potrebe uopste pominjati imena..kapirate da su svi isli na koncert Andrea Boticellija..a ne Bocellia..polupismen narod!ali treba se pojaviti...da se kaze kako su kultivisani..pevaljke..politicari..svi oni imaju kod kuce kompact cd pomenutih ;)
 
nisam imao para,al o5,kad smo kod toga kod nas dosta deluje taj ametichki efekat...mislim,kad je Joe Cocker bio arena je bila maltene puna,a ako bi ga poredili sa Chrisom rekao bih da su potpuno isti po kvalitetu,mozhda je Chris chak i bolji sa obzirom da i komponuje i pishe textove....al shta sad....a,da htedoh da kazhem da je Chris Britanac pa zato nije preterano medijski poznat....iskreno ne znam dal sam u zhivotu na nashoj nekoj televiziji uhvati neki njegov spot,ili nastup....ljudi jednostavno nisu informisani.....
 
E u tome je stvar! Ja dve nedelje moram da planiram kako da stignem na sopstvenu svirku koja nije u Bg-u...a kako onda da razmisljam pred neki veliki koncert? Nema love sine...sad svi lepo da pocnet da idete na pank svirke, ulaz od 69 do 100 kinti i svi smo srecni :D

hahaha vazi :lol:


nego... nije to koliko koshta karta, da volish nekoga, sad je tema Chris Rea, nashao bi nachina da dodjesh... nemojmo se zavaravati... to shto nash narod ne ceni kvalitetnu muziku, e to je problem...:-|
 
I Joe je Britanac. Ali dobro je da si njega pomenuo.

To je primer kako bi jedan dobar koncert u Beogradu trebao da izgleda. Poklopilo se dosta faktora, puna Arena, Joe nije promovisao novi album i izvodio neke krive drine kao na primer Gipsy Kings, svirao je samo hitove. I neko rece da dolaze zbog para - to je sve ok - ali kad je lova u pitanju tim je obaveza jos veca da to bude ispostovano od strane muzicara - i Joe je to u potpunosti profesionalno odradio - bukvalno kako je bilo u Francuskoj i Belgiji gde je bio pre Beograda tako je bilo i u Areni, od prve do poslednje pesme bukvalno sve isto.

Verujem da kod mnogo ljudi jos vlada strah posle prevare veka Jesic - Indjija - RHCP. Bez obzira na to ljudi ne treba sada da misle da je svaki koncert prevara i porez za budale.

Joe, Chris, Elton John i Linda Perry su moji omiljeni muzicari i tako nesto ne bih nikad propustio bez obzira na cenu karte i slicne stvari. Pri tom cena karte za Pink na primer je bila 1000 dinara tako da to nije bilo uopste nedostizno. Pa bioskop je 250, a kolika je cena karte za pozoriste...
 

Back
Top