NOKIA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za neki takav program nisam siguran da li postoji (provericu) ,ali ako ti je telefon usporio najbolji nacin jeste da prvo probas da resetujes telefon,(master reset) tim postupkom neces izgubiti podatke na telefonu, samo ces jedino verovatno morati opet da podesis podatke za GPRS, (slike, poruke, igrice, muzika i sve ostalo sto cuvas na telefonu ce ti ostati i dalje na phone-u)
Telefon bi trebalo da telefon radi brze.

PS.
drugi nacin je da formatiras telefon,ali pokusaj prvo sa ovim nacinom koji sam ti preporucio.
 
:DHvala puno... gledao sam na youtube kako im je brz telefon .oni kazu da treba da se skine neki program, tamo nepise koji... probacu ovo tvoje da uradim... ako saznas nesto javi mi please...:-( ne mogu da nadje u telefonu master reser .. ne znam gde se nalazi.... a nema ga ni u uputstvima... sta da radim?
 
nadji Phone settings/General/Original Phone settings (i onda ukucas sifru - ako je nisi menjao onda je 12345) Tako je na mom 6600 i na N73 trebalo bi da je putanja ista i na N70. Javi sta si uradio
 
Nasao sam gde je ,ali sada imam drugi problm nije ta sifra , a ja sam zaboravio koja je.... koji sam bakzuz.... da li da ga odnesem u servis?
................PozZ....................
 
nadji Phone settings/General/Original Phone settings (i onda ukucas sifru - ako je nisi menjao onda je 12345) Tako je na mom 6600 i na N73 trebalo bi da je putanja ista i na N70. Javi sta si uradio

E pa ja sam ovu sifru iskoristila za sigurnosni kod.Hehehe.
Kako prosto..............:neutral:
 
Nasao sam gde je ,ali sada imam drugi problm nije ta sifra , a ja sam zaboravio koja je.... koji sam bakzuz.... da li da ga odnesem u servis?
................PozZ....................

Ne uopste ne moras da ga nosis u servis, jednostavno instaliraj program koji otkriva za par trenutaka sifru tvog telefona, zove se "unlock me".
mozes ga naci na www.mobango.com
Program za oko minut provali bilo koju sigurnosnu sifru
 
Odes lepo na sajt i u gornjem desnom uglu nadji i klikni gde pise SIGN UP.
Tu upises svoje podatke i aktiviras account preko e-maila.
Onda na sajtu trazi software koji ima veze sa otkljucavanjem, npr. napises u pretrazivacu Unlock, password, memory card ........ sve sto ima veze sa passwordom i otkljucavanjem

Savetujem ti da dovedes neku osobu koja malo bolje poznaje engleski kako bi ti pomogla, jer dzaba je sve kad su tamo svi programi opisani na engleskom.

Ja bih ti rekao kako se zove program za otkljucavanje memorijske kartice, ali na zalost ne znam, tako da moras ti da pronadjes.
 
Poslednja izmena:
imam dilemu, koji je po vama najbolji telefon za mene- znaci, za devojku.

nokia 1680 clasic
3500clasic
2630
2680 slide
3120 clasic
5070
6030
6070
6080
6233
???

hvala na odgovoru
 
Moje misljenje

nokia 1680 clasic :cross:
3500clasic :tick:
2630:cross:
2680 slide:cross:
3120 clasic::tick:
5070:cross:
6030:cross:
6070:cross:
6080:cross:
6233 :tick:



Pa od ponudjenih modela bih ti preporucio 3500 classic, ima dobru kameru i display u odnosu na cenu

Takodje i 6233 nije los, ali je za 50-tak eura skuplji, a razlika u funkcijama i nije velika, po izgledu mi je 3500 classic lepsi.

Ne znam koliko kosta 3120 classic ali taj telefon u ovoj koloni kick ass ako imas novca za njega onda je to pravi telefoncic za tebe(i sto se tice izgleda i prelepog display-a), u suprotnom opet preporucujem 3500 classic:ok:
 
Imam Nokiu 6280, sa firmwer verzijom 3.81, da li postoji mogucnost da se sa interneta skine program koji moze da flesuje telefon, a da ga pritom ne moram nositi u servis, jer zelim napredniju firmware verziju. Svaki savet dobro dosao.
 
Iako sam poslusamo savet BLANKED-a, i skinuo pc suite, updater i dalje pokazuje kako je telefon nepodrzan, da li uposte ova nokia moze da se update-uje? Cujem kako na stranim forumima pricaju o tim mogucnostima, ali ja ne kapiram zasto nece.
 
Skinuo sam verziju za kooju kazu da je pogodna za moj telefon. Ali nema odziva, nece ni da prepozna telefon. Verovatno zato sto je firmware veoma los v. 3.5. Sta da cinim?
 
skinuo sam Nokia_PC_Suite_rel_6_86_9_3_, rekose mi da je taj za moju nokiu. Moj cale je uzeo skoro nokiu 6300 koja u meniju ima opciju za update softvera, a moja nema niti je pc-suite software updater prepoznaje. Mnogi su uspevali, verovatno nisu imali ovako losu verziju.
 
Imam nokiu 6085, nov telefon. Sada sledi punjenje baterije. Ako neko zna da mi kaže koliko prvo punjenje treba da traje? Da li dvanaest sati ili 3 x 12 sati? Punjač je AC-3, a baterija je BL-5C. I kako to punjenje ide mislim posle prvog punjenja koristim ga normalno pa posle opet punjenje ili šta? Čula sam da bateriju tog tipa ne treba formatirati. Ko zna neka piše, hvala!
 
Poslednja izmena:
Li-ion (Litijum jonske) i Li-Polymer (Litijum polimer) baterije ma koliko ih dugo punila, kada indikator telefona pokaze da je telefon napunjen (posle 2h do 3h punjenja) automatski se prekida punjenje baterije, tako da je uzaludno drzati telefon na punjacu 12h kada je baterija vec odavno prestala sa punjenjem.

3x12h vazi samo za stare NiMh za koje je obavezno prvo punjenje (formiranje) 3x12h

Zakljucak: Ne moras da punis bateriju 3x12

Umalo da zaboravim, prva cetiri puta, obavezno napuni bateriju do kraja, i obavezno je isprazni do kraja. da bi se baterija pravilno formirala.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top