NOKIA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto se classica tice hm,hm neznam bas,al slide je definitivno super!! Moj drug ga ima i mogu ti reci da mi se svidja,jedino sto nije simbian al ajd,kamera je vise nego dobra (dovoljno je reci Carl Zeiss potpis na njoj)al nije bas 100% na nivou nN73,ekran je jako kvalitetan,u nivou sa N73 + ima 16mil.boja ,sto se mp3 tice on kaze da je zvuk dobar mada ja licno nisam to ispito,fon ima najnoviju verziju S40 platforme a citav softver je jako stabilan i fleksibilan kad su u pitanju podesavanja ali i instalacija novog softvera.Ukratko,ovaj model mi se cini kao pravi nasljednik 6280/6288 modela koji su svojevremeno uz D600 (bar u mom grad)bili medju najpopularnijim modelima.U klasi nesimbian uredjaja tesko je naci bolji/povoljniji telefon,mozda samsung G600 koji ima kameru vece rezolucije,al meni je ipak nokia bolji izbor
 
i onda po rubovima od gore uhvatis o otvoris prema sebi, dok drzis to dugme


hvala :)

e sad...vec imam probleme sa telefonom, a nov je!
prvo, nece da ucita memorijsku karticu, stvarno ne znam u cemu je fora? ona je u telefonu, ali nista?
drugo, kad izlazim iz menija, treba malo vremena dok mi se pojavi datum i mobilna telefonija srbije...je l to tako na ovom modelu ili? a ponekad se odmah, nakon sto se sve to pojavi, u tom delu ekrana pojavi mala tanka linija koja odamh nestane, ali me mnogo nervira!
uvalili su mi neki krs? :sad2:
 
Vredi li kupiti n73, ako ne... navedite nekoliko telefona u n73 rangu ili jeftinije koji su blizu n73.

Ja sam ga nedvno kupio i mogu reci da je dobar,mada ponekad zna da se ,,zabuni" ako kad je zakljucana tastatura spustim poklopac kamere,ili kod nekih slozenijih radnji,npr kad slusam mp3 i paralelno pokrenem neku jacu igru,takodje ponekad zna malo duze da otvara slike dok sa ucitavanjem videa i muzike nemam problema iako imam 2GB karticu sa zauzetih 750MB,ali imajuci u vidu odlican kvalitet kamere,izuzetnu jacinu zvuka na slusalicama i sve ostale pozitivne stvari mislim da ga vrijedi uzeti.Sto se tice drugih modela mogu preporuciti samo SE K800/K810 koji se isticu dobrom kamerom,od samsunga takodje nemas neki extra izbor,mozda D900i,od nokije se ne mogu sjetiti nicega jeftinijeg a sto je u nivou sa n73,mozda n80 koji se moze naci za manje vise slicnu cijenu a najvece su im razlike WiFi,kvalitet kamere,velicina/rezolucija displeja
 
Imam Nokiu 6300 vec godinu dana i zadovoljna sam. Medjutim u poslednje vreme me zeza softver jer ne mogu da promenim temu a strasno me nervira beli ekran. I kada se tek ukljuci fon treba mu strasno mnogo vremena da pocne da se podigne sistem. Sta da radim, zna li neko, pliz?
 
Resetuj telefon (master reset),ili format. Telefon ce se samim tim optimizovati, i trebalo bi da ima brzi odziv,tj. da radi brze.
Symbian telefoni posle duzeg vremena koriscenja imaju obicaj da koce jer se nakon raznih instalacija i deinstalacija jednostavno zagusi softver od nepotrebnih ostataka pojedinih aplikacija
Pre toga sacuvaj vazne podatke na mem. karticu ili racunar.

Opcija clear master brise sve podatke koje si unela u telefon: melodije, slike,teme itd....
Dok fabricke melodije i slike ostaju u njemu.
Opcija master reset vraca podesavanja telefona kakva sy bila na pocetku.
Znaci GPRS ces morati opet da podesavas i sve ostale opcije koje su menjane tokom koriscenja mobilnog telefona,dok podaci kao sto su slike, melodije i razni drugi fajlovi ostaju.

Preporucujem da uradis prvo master reset, pa ako ne uspe, onda uradi clear master.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna, please... Kako da kod NOKIE 6103 MMS poruku prebacim iz Poruke - PRIJEM u SACUVANE PORUKE - MMS??? Mislim, sve sam pokusavala. Kod tekstualnih poruka to normalno ide, kad kliknem na OPCIJE - ima Premesti poruku, a za MMS NEMA:(

Nadam se da neko zna...:confused:
 
Hitna pomoć!
Kupio sam fon - Nokia 6300 preko VIP-a.U paketu sam dobio sve sem USB kabla.Tako ti meni moj zet juče kupi USB za taj fon kad softver PC Suite koji sam dobio uy fon nece da prepozna kabal.
Šta da radim?
Ima li kakva caka da se namesti ili da se vratim na prodajno mesto gde su uzeli USB?
 
kada ukljucen telefon prikljucis na komp, ako ne pokaze ono "new hardware found" i krene instalacija, onda ti nevalja kabel. ako ti prikaze da je nadjen novi hardware, onda nisi dobro instalirao drivere ili suite
 
postao sam nekim slucajem vlasnik 5610 xpress music, pa vas pitam kako ide to sa formiranjem baterije, znam da je ranije bilo za ni-mh da treba nesto 12-14h al sam cuo da za ove novije ne treba toliko nego standardno 1.5-2h
 
postao sam nekim slucajem vlasnik 5610 xpress music, pa vas pitam kako ide to sa formiranjem baterije, znam da je ranije bilo za ni-mh da treba nesto 12-14h al sam cuo da za ove novije ne treba toliko nego standardno 1.5-2h

hey to sa formiranjem baterije chak i nije potrebno poshto noviji Nokia aparati imaju polimer-jonske baterije koje ne treba formirati vec se pune do kraja i trosi do kraja, ona ce postepeno podici optimalni rezim.:)
 
Ljudi,moze mala pomoc...dobio sam nokia 5610xpress music i interesuje me dal mogu sms poruke slike itd da se zakljucawaju lozinkom.Ako ne moze dal mozete da mi kazete neki free program za download pa da prebacim na fon???i jel moze gmaps na 5610?
 
hey to sa formiranjem baterije chak i nije potrebno poshto noviji Nokia aparati imaju polimer-jonske baterije koje ne treba formirati vec se pune do kraja i trosi do kraja, ona ce postepeno podici optimalni rezim.:)

Novije baterije su ili Lithium-Ion ili Lithium Polimer, formiranje u procesu proizvodnje, tako da nema potrebe.
 
juce sam kupila nokiu 2760 pa me zanima na kom pouzdanom sajtu mogu naci besplatne melodije, animacije i sl.??? preko telenora nije free.....

i kakva su vasa iskustva sa telefonima na preklop?
 
Ljudi,moze mala pomoc...dobio sam nokia 5610xpress music i interesuje me dal mogu sms poruke slike itd da se zakljucawaju lozinkom.Ako ne moze dal mozete da mi kazete neki free program za download pa da prebacim na fon???i jel moze gmaps na 5610
 
Imam Nokiu 5200 i kada udjem u Music Player pise da Updating library i kad zavrsi to pise no music file founded (a imam preko 100 pjesama na telefonu)...da li neko zna u cemu je problem i kako mogu da pokrenem music player?
 
Imam Nokiu 5200 i kada udjem u Music Player pise da Updating library i kad zavrsi to pise no music file founded (a imam preko 100 pjesama na telefonu)...da li neko zna u cemu je problem i kako mogu da pokrenem music player?

Decki imas problem jer nisi podesio izvor sa koje memorije da plejer pusta pesme. Predpostaljam da imas memori karticu.
Udjes u "music player" ides na "options" =>Play options=>music source, i odaberes foldes gde ti se nalazi zika.pozz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top