NOKIA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve vise mi se svidja ona Nokia Lumia 920, kakvo misljenje imate o njoj? Malo sam surfovao po netu, I trenutno mi se ovaj model cini kao best buy u tom cenovnom rangu. Ako je neko koristi od vas neka mi kaze da li vredi :) . Cini mi se da Telenor ima dobre ponude ovog meseca, nasao na njihovm sajtu ok cenu za taj model + neki paket. Moracu da svratim I da pogledam. Inace koristim Nokia telefone vec dobrih 7 god. ako ne i duze, ne prelazi mi se na drugu marku :3
-Zavisi za sta ti treba. Ako si mlad , kao ja, onda ti treba za igrice, youtube i tako te stvari. Medjutim, ako ti treba za neke ozbiljnije stvari, npr. pisanje knjige :), i tako to, onda ti je poznato da windovs ima najbolje aplikacije za to i da je bas napravljen za to. Kao i na racunarima, pravi pomamu i na telefonima.
 
Mnogo vise aplikacija ima za Android i iOS.
Windows Phone je mozda trenutno najslabija platforma sto se tice izbora aplikacija.
Ali menjaju se stvari, do prosle godine gotovo da nije bilo i nekih najosnovnijih programa.
 
Нисам желео да отварам нову тему због овог ситног питања.
Купио сам нокиу лумиу, има ли неко да препоручи занимљиве игрице? Скинуо сам 4-5, а свака гора од претходне?
:hvala:
 
symbian ima najgore igrice, IOS i Android se takmice ko ima bolje ali symbian je ispod njih, koji zanrovi te interesuju?

Извињавам се што нисам пре одговорио, ретко када свратим овде.
Логичке игрице..
Са обзиром на то да је ово тема Нокиа, да се пожалим на један проблем који имам, па ће ми можда неко моћи помоћи.
Наиме, екран телефоне би требао да се угаси одмах након што се закључа тастатура. Мени се некада редовно угаси, а некада слабо светли, екран је црне боје, таман толико да се види да је упаљен.. И неће да се угаси док га опет не откључам и закључам. Зна неко како бих могао решити овај проблем?
:hvala:
 
Taj ko ti je rekao da ona koristi .sis fajlove treba da malo poradi na sebi i svom znanju,ona koristi ISKLJUCIVO .sisx aplikacije,poneka aplikacija moze biti slucajno pri potpisivanju oznacena sa .sis ALI to je retkost,pazi da pise da je aplikacija za 3rd edition Symbian iliti OS 9.1 i miran si stagod da pise u nastavku fajla!
Pozdrav 8)
 
NOKIA 311 PROBLEM SA WI-FI
Evo u cemu je problem koji je kao sto sam video vrlo zastupljen kod ovog telefona:
Kada u poruci stignu podesavanja za web iz mts-a i prihvate se ta podesavanja onda 3G radi, ali wifi preko NOKIA browse-ra NE RADI, radi samo aplikacija "drustvene mreze", tj. facebook (ali i tu linkovi ne rade jeer bi trebalo da se otvore u browse-ru).
Ja onda vratim telefon na fabricka podesavanja, i onda wifi normalno radi sa nokia browse-rom, ali sada 3G NE radi, jer nema podesavanja iz mts-a, tj. izbrisana su sada...
Jel ima neko provereno resenje za ovaj problem?
HVALA!!!
 
Kupio sam polovnu Nokiu 5530 Xpress music i želim da resetujem sve podatke koje se u njemu nalaze, ali ne mogu zato što zahteva lozinku koju ja ne znam, ako neko zna rešenje nek kaže?
 
Nekoliko saveta za vlasnike Lumia telefona(pre svega kako da uštedite bateriju):
1.u delu"podešavanja"podesite osvetljenost na srednju.
2.u delu "Azuriranje telefona" čekirajte samo prvi deo"Obavesti me ako su azuriranja dostupna"tako nešto a ono drugo"automatski preuzmi azuriranja"isključite.
3.kod "zaključanog ekrana"podesite neku sliku sa mobilnog,nikako nemojte sa neta(tipa fejsbuk) da ubacujete,jer će telefon stalno traziti podatke o slici preko neta I jesti bateriju,takodje kod opcije vreme do zaključavanja ekrana podesite na samo 1 minut.
4.Ako nemate potrebu da dajete vašu"lokaciju" nekim aplikacijama,slobodno isključite I tu opciju u meni "podešavanja".
5.odite u podešavanja,pa slajdujte nadesno I idete na podmeni"aplikacije",izaćiće vam aplikacije koje rade I kada je telefon zaključan I koje se automatski povezuju sa Xboxsom....njih isključite,pogotovu u delu igrice I muzika,ako se zaista ne povezujete sa Xbox servisom uopšte vam nije potreban.
6.Vidim da mnogi ljudi pitaju kako se pravi playlista....ovako idite u delu muzika,čekirajte sve pesmice koje vam se svidjaju,I u dnu ekrana imate meni I tu pretisnete"dodaj u trenutnu reprodukciju",I onda će početi prva pesma sa vase liste,I kada se to dogodi opet idete na donji meniI medju opcijama vam se pojavi"napravi listu pesama",I vi to izaberete I to mu je to;)

nadam se da će ovo pomoći:cool:
 
Treba mi pomoc na wifi na sestrinom mobilnom nokia c3.Ovako mi imamo Wifi ruter i wifi na njenom mobilnom.Kada se ukljucimo na internet na kompjuteru internet preko Wifi konekcija je odlicna.Uvopste ne zastajkuje kad je u pitanju ucitavanje.Ali na njenom mobilnom se kada se konektujemo preko Wifi na nasu konekciju ucitavanje ide jako sporo.Zbog cega je tako?Postoji li nacin da se poboljsa ta brzina u ucitavanju stranica na mobilnom?
 
@coka1986 , nema tu mnogo toga sta mozes da uradis , ti kazes da ti je internet "sporiji" sad je relevantno koliko , mozda je telefon toliko brz (ipak je to malo stariji model) , a mozda je i zaista nesto tehnicke prirode.

Inace mozes da pokusas da oslobodis memoriju telefona za par megabajta (ako je kojim slucajem puna) ( telefonsku memoriju ne na kartici) , izbrises istoriju u telefonskom browser-u , ili eventualno koristis Opera mini (browser) koji je neuporedivo optimizovaniji od pretrazivaca na tom telefonu , mozes ga naci na adresi m.opera.com (pristupas sajtu iskljucivo sa telefona) .
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top